Strona główna / Artykuły partnerów / Najlepsze rekordy Guinnessa

Najlepsze rekordy Guinnessa

Jakże ciekawe jest to, do czego zdolne jest ludzkie ciało. Czym potrafi zaskoczyć nas Matka Natura. Do czego zdolna jest wyobraźnia człowieka. Właśnie dlatego powstają takie rzeczy jak Księga Rekordów Guinnessa, która cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi. Ciekawą nas takie informacje, krótkie i treściwe, a często nawet zabawne. Czy da się jednak znaleźć to gdzieś poza książką? Np. w Internecie? Do niedawna próżno było tego tam szukać. Teraz – jest to możliwe. Gdzie? Odpowiadamy na to pytanie w naszym artykule. Zapraszamy wszystkich ciekawych do zapoznania się z nim. Naprawdę nie będziecie żałować.

Jak powstała Księga Rekordów Guinnessa? Nie uwierzycie…

Jakże ciekawy był proces powstawania Księgi Rekordów Guinnessa. Z początku w ogóle nie wyglądała tak, jak wygląda dzisiaj. Dyrektor generalny browaru Guinnessa wybierał się na polowanie, ale w jego głowie pojawiła się pewna myśl, która zupełnie nie chciała go opuścić – dotyczyła ona tego, jaki jest najszybszy ptak w Europie. Kiedy tak nad tym myślał, doszedł do wniosku, że pewnie wiele więcej osób zastanawia się nad takimi rzeczami. Co w jakiej kategorii bije największe rekordy – co jest odrealnionego i dziwnego, co mogłoby zaskoczyć ludzi. Postanowił więc, że uda mu się stworzenie takiego informatora, który by się doskonale wpisywał w posiedzenia w pubach, podczas picia piwa w gronie znajomych. Wraz z dwoma braćmi rozpoczął zbieranie informacji, a następnie spisał je i w 1955 roku wypuścili wspólnie pierwszy taki informator, który zawierał takie właśnie ciekawostki, które miały być zabawne, dziwne i frapujące. W Wielkiej Brytanii sprzedał się on bardzo szybko dostając tytuł bestsellera, a następnie swój sukces powtórzył w Stanach Zjednoczonych. Tym samym co roku wydawany był taki informator, który później stał się prawdziwą Księgą, którą znamy po dziś dzień. W większości wydawany w języku angielskim, do Polski wszedł w roku 1991. Niestety, nie wszyscy znają język angielski, więc nie każdemu byłoby poznanie takich rekordów. A w Internecie próżno było tego szukać. Aż do niedawna…

Rekordy z Księgi w Internecie.

Do niedawna nie można było ich tam znaleźć, ale obecnie powstała bardzo fajna strona, która dzieli się z czytelnikami treściami. Wszystkie rekordy podzielone są na kategorie, zweryfikowane, więc nie ma mowy o jakichś niewiarygodnych informacjach. Dlatego wszystkich głodnych wiedzy na temat ciekawostek i rekordów odsyłamy na stronę https://alerekord.pl – sprawdźcie ją sami, a na pewno nie pożałujecie, a jeszcze na tym skorzystacie, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy. To co? Zaskoczcie swoich znajomych wiedzą na takie tematy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>