Strona główna / Sponsorowane / O co zadbać po zakupie mieszkania – instalacja elektryczna

O co zadbać po zakupie mieszkania – instalacja elektryczna

Zastanawiasz się o co zadbać przy zakupie mieszkania? W tym artykule skupimy się na jednym z podstawowych zagadnień, którego nie możemy pominąć i powinno być dla nas priorytetem. Dla bezpieczeństwa swojego i rodziny jak i dla oszczędności powinniśmy zadbać o to, żeby nasza instalacja elektryczna była w jak najlepszej kondycji. Poniżej opisaliśmy kilka sytuacji, w których elektryk powinien odwiedzić nasz nowo zakupiony dom lub mieszkanie z rynku wtórnego.

Sprawdź jak zachowuje się instalacja elektryczna pod obciążeniem

Przetestuj zachowanie swojej instalacji przy typowym użytkowaniu najczęściej występujących w domu urządzeń, a następnie sprawdź czy pod maksymalnym możliwym obciążeniem nie wybija korków. Często zdarza się, że starsze instalacje nie są w stanie jednocześnie uciągnąć kilku prądożernych urządzeń jednocześnie. Jednoczesne włączenie pralki, lodówki i suszarki może spowodować, że w domu nagle zrobi się ciemno.

Temperatura oznacza złe wieści

Jeżeli gniazdka i przełączniki są ciepłe w dotyku oznacza to, że instalacja elektryczna w mieszkaniu jest przeciążona lub osłabiona wiekiem. Kolejny symptom to ciemne odbarwienia na ścianach i suficie, które podążają śladem kabli znajdujących się w środku. W tej sytuacji należy pilnie wezwać fachowca aby dokonał kapitalnego remontu i przywrócił mieszkanie do stanu bezpieczeństwa i pełnej używalności. Wejdź na stronę https://www.twoielektrycy.pl/ i zamów wizytę fachowca świadczącego usługi elektryczne w twojej okolicy.

Złe rozlokowanie gniazdek i przełączników

Wprowadzając się do mieszkania przy okazji audytu prowadzonego przez elektryka warto również zastanowić się nad rozmową na temat lokalizacji gniazdek, przełączników i polityki kabli. W starym budownictwie najczęściej znajdziemy jedno, góra dwa gniazdka na pokój co przy dzisiejszych potrzebach jest niewystarczające. Mając do dyspozycji komputer i telewizor wraz z akcesoriami towarzyszącymi, lampę, konsole i ładowarkę znajdujemy się sytuacji, gdzie jedno gniazdko obciążone jest dwoma lub więcej przedłużaczami. Jest to bardzo niebezpieczne. Przy okazji montażu dodatkowych gniazdek na prąd możemy schować w ścianie kable internetowe, kompozytowe i audiowizualne – chinche, HDMI i tym podobne.

Nie ważne czy zakupiłeś mieszkanie czy dom, nowy czy stary, czy może mieszkasz w nim już od dawna. Przeglądy stanu instalacji elektrycznej powinieneś przeprowadzać cyklicznie raz w roku. Taka usługa nie jest droga, a może zaoszczędzić dużo pieniędzy jeżeli elektryk w porę wykryje i usunie drobną usterkę, która mogła doprowadzić do poważnej awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.