Strona główna / Artykuły partnerów / Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową otwartokomórkową – zalety i koszt

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową otwartokomórkową – zalety i koszt

Wybór wysokiej jakości materiału izolacyjnego to jedna z najważniejszych kwestii przy planowaniu ocieplenia poddasza. To inwestycja na lata – warto więc zadbać o dobór tworzywa trwałego i wytrzymałego. Popularnym rozwiązaniem, stosowanym do izolacji termicznej, staje się pianka poliuretanowa otwartokomórkowa. Sprawdź, jakie są zalety ocieplania poddasza pianką PUR i ile wynosi koszt całego przedsięwzięcia.

Kiedy ocieplać poddasze?

Źle dobrana lub nieprawidłowo wykonana izolacja cieplna poddasza może doprowadzić do nawet 30-procentowego wzrostu rachunków za ogrzewanie. Wykorzystanie pianki poliuretanowej pozwala na duże oszczędności w ogrzewaniu – możliwe jest zaoszczędzenie nawet 50% dotychczasowych kosztów.

Kiedy ocieplać poddasze? Przede wszystkim wtedy, kiedy zauważysz, że wydatki na ogrzewanie mocno nadszarpują twój budżet domowy. Izolacja termiczna otwartokomórkową pianką poliuretanową pozwoli na zmniejszenie rachunków o co najmniej kilkadziesiąt procent. Materiał ten jest niezwykle trwały, energooszczędny i paroprzepuszczalny. Doskonale nadaje się także do izolacji ścian i sufitów w budynkach mieszkalnych.

Jaki jest najlepszy materiał do izolacji cieplnej poddasza i jak należy go stosować?

Do docieplania poddaszy pianką poliuretanową najczęściej stosowana jest pianka otwartokomórkowa, np. Purios E. Minimalna grubość izolacji, konieczna do uzyskania optymalnego efektu, wynosi 20 cm, jednak zależna jest m.in. od oczekiwanej skuteczności i założeń projektowych. Powierzchnia, która ma być pokryta pianką musi być odpowiednio sucha – warto sprawdzić, czy wilgotność podłoża jest akceptowalna (w instrukcji producenta wyszczególnione są akceptowalne wilgotności dla różnych materiałów). Jeśli nie – pracę należy wstrzymać i osuszyć poddasze – dopiero wtedy można kontynuować remont. Nanoszenie pianki poliuretanowej warto powierzyć doświadczonej, sprawdzonej firmie.

Zalety ocieplania poddasza pianką PUR

Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową przynosi wiele korzyści, zauważalnych już od pierwszych dni po montażu. Zmiany odczuwalne są zarówno zimą jak i latem. W okresie chłodnym chroni przed nadmierną utratą ciepła, latem pozwala odczuwać komfort, związany z zatrzymaniem chłodnego powietrza wewnątrz budynku.

Pianka poliuretanowa do ociepleń poddasza jest rozwiązaniem ekonomicznym. Warstwa pianki otwartokomórkowej o grubości, na przykład, 5 cm daje taki sam efekt, jak grubsza – do ok. 30% – warstwa wełny mineralnej. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w przypadku niskich pomieszczeń. Ponadto pianka PUR wykazuje właściwości paroprzepuszczalne, zapewnia ciągłą warstwę izolacji i zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Pianka poliuretanowa do ociepleń poddasza jest bezpieczna dla domowników, w tym alergików. Zachowuje swoje właściwości przez wiele lat, jest odporna na wilgoć i ciepło. Pianka eliminuje słyszalność uciążliwych dźwięków, np. ulewnego deszczu, do 55 decybeli.

Dowiedź się więcej o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową z artykułu

https://purios.com/blog/ocieplanie-poddasza-pianka-poliuretanowa-otwartokomorkowa-czyli-innowacyjna-termoizolacja

Koszt ocieplania poddasza

Koszt przedsięwzięcia zależny jest od wielkości powierzchni do ocieplenia, ceny materiałów i stawki robocizny. Standardowo cena metra kwadratowego izolacji cieplnej poddasza o grubości 20 cm to 60 zł brutto. Pamiętaj, że w wyliczeniach warto uwzględnić wymiar skosów i sufitu, gdyż powierzchnia do izolacji termicznej nie jest równa powierzchni kondygnacji górnej. Należy także dodać objętość pianki, która znajduje się w nierównościach i szczelinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>