Strona główna / Artykuły partnerów / Pierwsze ubezpieczenie samochodu – co musisz wiedzieć?

Pierwsze ubezpieczenie samochodu – co musisz wiedzieć?

Jesteś młodym kierowcą i właśnie kupiłeś swój pierwszy samochód? Uważaj – pierwsze ubezpieczenie auta będzie Cię słono kosztować. Zobacz, co zrobić, aby zapłacić za polisę mniej i to bez zmniejszania jej zakresu!

Ubezpieczenie dla młodych kierowców – szukaj okazji!

Jeśli właśnie planujesz zakup swojego pierwszego ubezpieczenia, od razu nastaw się na to, że nie będzie to taka prosta sprawa. W oczach ubezpieczycieli jesteś bowiem osobą niedoświadczoną i nieposiadającą zniżek – a zatem zapłacisz więcej. Najgorszym, co możesz zrobić, jest jednak zaakceptowanie ceny pierwszej lepszej polisy, np. od firmy polecanej przez rodziców. Dlaczego? Wystarczy bowiem poszukać, a z pewnością znajdziesz coś lepszego, co mniej obciąży Twój portfel!

Szukając korzystnych ofert OC dla młodych kierowców, koniecznie zajrzyj do kalkulatora ubezpieczeń. Znajdziesz tam polisy od różnych towarzystw i to tylko takie, których warunki spełniasz. Wystarczy zatem porównać ich ceny i zakresy, a wybór tego najlepszego nie przysporzy Ci trudności. Więcej informacji o tym, jak korzystać z kalkulatorów online, znajdziesz tutaj: https://kioskpolis.pl/co-zyskujesz-korzystajac-z-kalkulatorow-ubezpieczen/

Czy dopisanie współwłaściciela to dobra opcja?

Z pewnością słyszałeś o tym, że sprytnym sposobem na walkę z zaporowymi stawkami ubezpieczycieli jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego pojazdu drugiego właściciela, który posiada duże zniżki – chociażby rodzica. W takiej sytuacji możesz bowiem skorzystać z jego zniżek i tym samym płacić mniej.

Oczywistym korzyściom finansowym towarzyszą tu jednak pewne niedogodności – tak dla Ciebie, jak dla Twojego współwłaściciela. Przede wszystkim w takiej sytuacji tracisz całkowite prawo do decydowania o swoim pojeździe – będziesz potrzebować pisemnej zgody współwłaściciela. Doświadczony kierowca może z kolei stracić ciężko wypracowane zniżki, jeśli spowodujesz szkodę – chociaż to nie on kierował wtedy samochodem.

Jak jeszcze obniżyć cenę pierwszego ubezpieczenia OC?

Co jeszcze możesz zrobić, by cena za pierwsze ubezpieczenie samochodu nie była tak wysoka? Oto kilka sprytnych sposobów na jej obniżenie:

– zapłać za polisę w całości – wybierając płatność ratalną, finalnie płacisz więcej. Jeśli jednak zapłacisz za OC jednorazowo, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych;

– wybierz auto z małą pojemnością silnika – im większy silnik, tym większe jego osiągi, a tym samym większa skłonność do szybkiej jazdy – a przynajmniej tak myślą ubezpieczyciele. Dlatego też posiadacze samochodów z małym silnikiem płaca mniej;

– zbieraj zniżki zanim zdasz egzamin – zniżki ubezpieczeniowe mogą być naliczane nawet wtedy, gdy jeszcze nie jesteś kierowcą, a nawet gdy nie jesteś pełnoletni. Wystarczy, że zostaniesz współwłaścicielem skutera lub przyczepki samochodowej. Rozważ to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>