Strona główna / Sponsorowane / Kilka podstawowych pytań, które musisz zadać zanim wynajmiesz salę weselną

Kilka podstawowych pytań, które musisz zadać zanim wynajmiesz salę weselną

Wybór odpowiedniej sali weselnej wydaje się być stosunkowo prosty. Według wielu osób wystarczy ją znaleźć, upewnić się co do wolnego terminu, ustalić szczegóły, podpisać umowę i gotowe. Jeśli jednak zależy nam na udanym przyjęciu weselnym i dobrej zabawie, powinniśmy jednak ten wybór nieco skomplikować. Nie po to jednak, aby ślubne przygotowania były trudniejsze, tylko po to, by mieć pewność, że będziemy w 100% zadowoleni ze swojego wyboru. Sale weselne są bowiem tak różne, że zawsze warto jest upewnić się, czy wszystko będzie nam odpowiadało oraz na spokojnie przemyśleć swój wybór.

Sale weselne – zanim zdecydujesz się na tę jedną

Znane powiedzenie mówi „co nagle to po diable” i ma wiele wspólnego ze ślubnymi przygotowaniami. Nabiera ono szczególnego znaczenia w przypadku wyboru i rezerwacji sali weselnej, która, nie ukrywajmy, jest jednym z ważniejszych elementów każdego ślubu i wesela. Dlatego, zanim udamy się na poszukiwania tego wymarzonego miejsca, w którym zorganizujemy swoją zabawę weselną, przygotujmy sobie pisemne zestawienie rzeczy, które mają dla nas szczególne znaczenie. Mogą to być np. sprawy finansowe, czyli całkowity koszt jednego gościa na weselu, kwestia zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji itp. Dzięki takiej liście będziemy bowiem wiedzieli, o co pytać właściciela sali podczas pierwszego spotkania. Sale weselne są bowiem bardzo różne, a ich właściciele mają swoje własne zasady, które nie w każdym wypadku są takie same. Rezerwacja sali weselnej to z kolei na tyle duży wydatek, że powinniśmy mieć pewność, że inwestujemy nasze pieniądze w lokal, który nam całkowicie odpowiada.

O co pytać właściciela/managera sali weselnej?

Najistotniejsze w tym momencie są kwestie finansowe. Oprócz całkowitego kosztu organizacji naszego wesela, warto jest zapytać także o zaliczkę na poczet rezerwacji sali oraz jej wysokość. Jeśli na naszym weselu będą obecne także dzieci, warto dowiedzieć się także, jaki jest koszt ich obecności oraz, w razie niższej ceny upewnić się, do jakiego wieku dzieci są uznawane za dzieci. Niektóre sale weselne oferują bowiem zniżki dla dzieci do lat 12, a inne jedynie do 7. Zapytajmy także o kwestie wystroju i ozdób w sali, czy są one wliczone w cenę, czy też może nie. Ważną kwestią jest także długość trwania zabawy weselnej, a w razie limitów, możliwość jej przedłużenia oraz ceny za taką usługę. Istotne jest także zapytanie o możliwe szkody. W czasie wesela wypadki się bowiem zdarzają, a któremuś z gości może przytrafić się np. stłuczenie szklanki czy talerza. Ważne jest więc upewnić się, czy płacimy za takie szkody my, czy tez może lokal pokrywa je z własnej kieszeni. Wszystkie istotne z naszego punktu widzenia ustalenia warto jest także umieścić w pisemnej umowie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że właściciele lokalu także będą przestrzegali ustnych ustaleń.

Zanim zarezerwujesz salę poznaj opinie innych nowożeńców na jej temat

Wiemy już, jakie są podstawowe pytania, które każda przyszła Para Młoda powinna zadać, zanim zarezerwuje salę weselną. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto jest także zapoznać się z opiniami na temat wybranego lokalu od innych nowożeńców. Takie opinie i wskazówki znajdziemy np. na portalach ślubnych. Sale weselne w Weselezklasa.pl to największy wybór lokali weselnych w Polsce. Możemy na nim zapoznać się nie tylko z opisami oraz zdjęciami sal weselnych, ale także poznać opnie na ich temat od innych użytkowników. Oprócz samych lokali na wesele w serwisie tym znajdziemy także wiele innych usług, bez których żadne wesele nie może się obyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.