Strona główna / Sponsorowane / Prezenty dla kawosza

Prezenty dla kawosza

Picie kawy to jedna z najprzyjemniejszych czynności w życiu człowieka. Delektujemy się nie tylko smakiem, ale również zapachem, czy aromatem tego wspaniałego napoju. Poza tym dzięki chwilom spędzonym nad filiżanką – lub też szklankę, jeżeli to jej wolimy używać do wykonywania tejże czynności – wzmacniamy nasze więzi z rodziną i z przyjaciółmi.

O dobroczynnych właściwościach kawy i o jej historii powiedziano już naprawdę dużo. Jeżeli jednak sam napój może uczynić dla nas tyle dobrego, to dlaczego nie rozszerzyć tego faktu dalej i nie obdarować ukochanej osoby czymś więcej, niż tylko samą paczką kawą, czy zaproszeniem na filiżankę u nas w domu – lub też w naszej ulubionej kawiarni, jeżeli mamy ochotę na spędzenie czasu poza domem.

Na początek możemy zakupić dla naszego przyjaciela, przyjaciółki, albo nawet dla członka rodziny specjalny serwis do kawy, który zawierał będzie czy to szklanki, czy też filiżanki, a także specjalne talerzyki przeznaczone pod te naczynia właśnie. Do tego dodatkowo ozdobny czajniczek, z którego będziemy mogli tą kawę nalewać i cukiernicę z fantazyjnymi wzorami, plus oczywiście dzbaneczek na mleko, czy też śmietankę. Taki serwis z pewnością przyda się w każdym domu i na pewno będzie bardzo eleganckim dodatkiem do każdego pomieszczenia kuchennego. Oczywiście może być nieco drogi, ale czego się nie robi, żeby uszczęśliwić naszych braci smakoszy.

Poza tym dobrym pomysłem z pewnością będzie zakup książki, albo nawet konkretnego zestawu multimedialnego, opowiadającego historię kawy właśnie. Jak na przykład płyta DVD – lub CD – z filmem na ten temat, czy – jak już wspomnieliśmy uprzednio – książkowa wersja takiej historii. Może to również być zbiór przepisów na najlepszą kawę na świecie – coś jak poradni baristy, tyle, że do domowego użytku, albo przewodnik po tym, jak ciemny napój pija się w różnych zakątkach świata. Jeżeli obdarowywana osoba woli coś bardziej na wesoło, możemy zakupić jej zestaw dowcipów o kawie, które będzie mogła wykorzystać nie tylko do rozweselenia samej siebie, ale również do opowiadania w gronie znajomych, rodziny i przyjaciół. Przy filiżance kawy, rzecz jasna.

Do tego możemy sięgnąć po nieco bardziej drogie rozwiązanie i zakupić ekspresy do kawy Siemens. Zanim jednakże dokonamy zakupu, to musimy pamiętać, że wcześniej powinniśmy zorientować się dokładnie, czy to, co wybraliśmy, akurat odpowiada potrzebom ukochanej osoby i czy ma dokładnie to, co ona lubi wypijać. Trudno na przykład będzie nam wywołać uśmiech na jej twarzy, kupując dla niej ekspres brakiem możliwości dodania mleka do czarnego napoju, jeżeli dana osoba lubuje się w piciu na co dzień latte.

Jest jeszcze jedna opcja, tym razem chyba najdroższa z tych wszystkich wymienionych i nadająca się na naprawdę wyjątkową okazję, albo dla jakiejś szczególnej dla nas osoby. Mianowicie jest to wycieczka śladami kawy, do tych krajów, w których rośnie kawowiec i w którym jest produkowany nasz napój. Będą to z pewnością takie kraje, jak Wietnam, Brazylia, Indonezja, Indie, a nawet Honduras, czy na przykład Etiopia, Kolumbia, Peru, Meksyk i Gwatemala. Oczywiście udanie się do jednego z tych krajów, a już tym bardziej odwiedzenie ich wszystkich, to nie tylko ogromny wysiłek dla naszego organizmu, ale także dla portfela. Nie musimy jednakże przecież zwiedzać ich wszystkich za jednym zamachem, możemy rozplanować naszą podróż na kilka lat i cieszyć się nią, smakować ją dokładnie tak samo, jak smakujemy nasz codzienny kubek kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.