Strona główna / Artykuły partnerów / Ranking kont osobistych i oszczędnościowych – pomoc w wyborze odpowiedniego konta

Ranking kont osobistych i oszczędnościowych – pomoc w wyborze odpowiedniego konta

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to jeden z podstawowych produktów bankowych, z których korzysta niemal każdy dorosły Polak. Posiadanie ROR stało się obecnie standardem, dostrzeżonym nawet przez polskie prawo – według nowych przepisów prawa pracy, wynagrodzenie powinno być wypłacane przelewem na konto bankowe, podane przez pracownika. Jak wybrać to najlepsze, które będzie funkcjonalne i jednocześnie bezpłatne? Pomoże w tym ranking kont osobistych.

 1. Jakie informacje zawiera ranking kont osobistych?
 2. Ranking kont oszczędnościowych
 3. Promocje bankowe – prezent od banku

 Konto osobiste można obecnie otworzyć w niemal każdym banku. Rynek usług finansowych obfituje w różnego rodzaju oferty, dlatego coraz trudniej wybrać rachunek idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Aby dokonać świadomej decyzji, warto oprzeć się o solidne porównanie, które dostarcza ranking kont osobistych.

 Jakie informacje zawiera ranking kont osobistych?

W internecie można znaleźć wiele rankingów kont osobistych, a każdy z nich promuje założenie konta w innym banku. Wszystkie jednak łączy zawartość merytoryczna, tzn. ocena konta osobistych pod względem tych samych parametrów. W rankingach znajdują się więc informacje takie jak:

 • zalety i funkcjonalności ROR,
 • oprocentowanie,
 • opłaty za otwarcie rachunku i jego prowadzenie,
 • rodzaj wydawanej do rachunku karty i związane z nią opłaty,
 • wysokość prowizji za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie,
 • koszt przelewów i stałych poleceń zapłaty,
 • możliwe produkty dodatkowe, np. konto oszczędnościowe,
 • sposób otworzenia rachunku.

Korzystając z rankingu kont osobistych można łatwo sprawdzić, które konto jest obecnie najbardziej opłacalne i jakie warunki trzeba spełnić, aby korzystać z niego bezpłatnie.

 Ranking kont oszczędnościowych

 Wiele kont osobistych jest otwieranych razem z subkontem o charakterze oszczędnościowym. Można też zdecydować się na otworzenie osobnego rachunku, w czym z pewnością pomoże ranking kont oszczędnościowych, który dostarczy rzetelnych informacji o najlepszych ofertach na rynku w danym miesiącu. Konta oszczędnościowe są porównywane pod względem oprocentowania, zakresu możliwych do zdeponowania kwot oraz kosztów otwarcia i utrzymania rachunku.

 Promocje bankowe – prezent od banku

 Wybierając konto osobiste lub oszczędnościowe, warto zwrócić też uwagę na promocje bankowe, które dotyczą głównie wypłaty dodatkowej gotówki za otwarcie konta. Premię można otrzymać po spełnieniu stawianych wymagań, np. utrzymaniu stałych wpływów w określonej wysokości przez kilka miesięcy lub wykonaniu minimalnego obrotu na karcie. Regulamin promocji zazwyczaj jest prosty i czytelny, a dokładne informacje o promocjach bankowych można znaleźć w rankingach kont osobistych i oszczędnościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>