Strona główna / Artykuły partnerów / Ręcznik łazienkowy – jaki powinien być?

Ręcznik łazienkowy – jaki powinien być?

Ręczniki to jedno z tych akcesoriów łazienkowych, z których każdy korzysta codziennie. Wiele osób jednak nie zastanawia się, na ewentualnymi wymaganiami, jakie powinien spełniać ręcznik. Dla większości powinien przede wszystkim być miły w dotyku i szybko schnąć. Jak jednak wybrać te, które spełnią te oczekiwania?

  1. Ręcznik łazienkowy przede wszystkim powinien być miły w dotyku, chłonny i szybko schnący.

  2. Warto stawiać na ręczniki z bawełny lub te z dodatkiem bambusa.

Ręczniki łazienkowe – jakie powinny być?

Ręczniki łazienkowe to te ręczniki, które mają kontakt z całym ludzkim ciałem. Z tego też powodu powinny być przede wszystkim dużo delikatniejsze i milsze w dotyku niż te używane do wycierania rąk albo powieszone w kuchni. Miękkość i puszystość to jednak nie wszystko, czego należy oczekiwać od ręcznika łazienkowego. Producent ręczników powinien zagwarantować również ich odpowiednią chłonność. Chodzi o to, aby przy osuszaniu ciała jak najlepiej zbierał on wodę ze skóry, nie podrażniając jej jednocześnie, a poza powinien tę wodę szybko wchłaniać. Przy tym wszystkim powinien być wytrzymały i trwały. Ręczniki łazienkowe pierze się wyjątkowo często, dlatego też powinny one cechować się wyjątkową odpornością na działanie środków chemicznych.

Jaki ręcznik wybrać?

Wybierając ręcznik łazienkowy, warto pod uwagę wziąć kilka kryteriów. Przede wszystkim tkanina. Najlepiej, aby była to bawełna klasyczna cechująca się wysoką chłonnością. Równie dobrze może sprawdzić się również ręcznik bambusowy, który wyróżnia się właściwościami bakteriobójczymi przy jednocześnie wysokiej chłonności. Bardzo dużą wytrzymałością cechuje się również bawełna egipska. Ręczniki z niej można znaleźć m.in. na https://zwoltex.pl/. Osobną grupę tworzą coraz popularniejsze ręczniki zero twist i low twist cechujące się dużą sprężystością.

W przypadku ręczników dla alergików lub niemowląt warto zwrócić uwagę, czy ręcznik ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100 oraz certyfikat bezpieczeństwa dla dzieci i niemowląt. To właściwie gwarancja spełniania przez ręczniki najwyższych kryteriów oceny pod względem jakości. Trzeba jednak pamiętać, że spełnienie podstawowego oczekiwania, czyli  odpowiedniej miękkość ręcznika uwarunkowane jest jego gramaturą. Im wyższa gramatura (a więc im więcej bawełny zużyto do produkcji ręcznika), tym jest on bardziej miły w dotyku i puszysty. Niestety jednak im większa gramatura, tym dłuższy czas schnięcia i większy ciężar. Odpowiednie wykończenie ręcznika z kolei gwarantuje, że woda będzie szybko się wchłaniać, a nie „spływać” po ręczniku.

Gdzie kupować?

Ręczniki – sklep internetowy to doskonała alternatywa dla zakupów stacjonarnych. Dobrej jakości ręczniki mają swoją cenę, natomiast sklepy internetowe często oferują naprawdę atrakcyjne promocje. Sprawdzenie gramatury, sposobu wykończenia oraz materiału, z którego został wykonany ręcznik, właściwie da klientowi te same informacje, co dotknięcie ręcznika w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>