Strona główna / Artykuły partnerów / Relaksujące zapachy na co dzień

Relaksujące zapachy na co dzień

Nie każdy zdaje sobie sprawę z dobroczynnych i odprężających właściwości zapachów. Sprawdzona od wieków metoda lecznicza, jaką jest aromaterapia wykorzystuje fascynujące wartości olejów eterycznych pozyskiwanych z roślin, które kurują i poprawiają nasze zdrowie. Niekoniecznie jednak trzeba być specjalistą w tej dziedzinie, by wykorzystać kojące atrybuty zapachów.

Popraw swoje samopoczucie

Od najdawniejszych lat ludzie uśmierzali swoje dolegliwości olejkami eterycznymi, nawet w przypadku depresji. Z pozoru zwykły spacer po lesie może niezwykle pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, poprzez wdychanie dobroczynnych aromatów roślinnych. Kiedy jednak naturalne zapachy nie są łatwo dostępne, można je rozpylić w swoim najbliższym otoczeniu, chociażby pod postacią ulubionych perfum, które sprawią, że zapach ten będzie utrzymywał się przy Tobie na dłużej.

Perfumy, w przeciwieństwie do swojej łagodnej wersji w formie wody toaletowej, są najmocniej skondensowanym nośnikiem zapachu, gdyż zawierają 30-40% olejków zapachowych. Utrzymują się one na skórze wyjątkowo długo, dlatego czasem lepiej zainwestować w dobrej jakości pachnidła, by cieszyć się ich zapachem parę godzin. Zamawiając perfumy przez internet, warto zdecydować się na wysokiej jakości produkty, których woń jest inspirowana popularnymi markami. Perfumeria Neness ma w swoim portfolio wiele perfumetek, które wysoką jakość godzą z niską ceną i długim czasem utrzymywania się zapachu na skórze.

Od molekuły do emocji

Niesamowita jest sama konstrukcja aparatu węchu, a jest on naszym najbardziej czułym zmysłem. Nos wyposażony jest w ok. 1 mln zakończeń nerwów. Kiedy pojawiają się w nim molekuły pachnącej substancji, powstaje impuls elektryczny, który wędruje do odpowiedniego ośrodka w mózgu, odpowiedzialnego za emocje. Przenoszone są one również do nerwów czuciowych, które pozwalają nam dosłownie poczuć zapach. Stąd silne właściwości olejków mogą nawet złagodzić nasz ból. Jeśli pragniemy się zrelaksować, doskonałymi kombinacjami zapachowymi będą: szałwia, róża, lawenda, kwiat pomarańczy czy mięta.

Z dobroczynnych wartości olejków można korzystać na wiele sposobów: poprzez dodawanie ich do kąpieli, masaże, codzienną pielęgnację ciała, a nawet inhalacje. Niektórzy wlewają je do specjalnego kominka z podgrzewaczem lub dodają do nawilżacza powietrza. Aby delektować się zapachami w celach odprężających, wystarczy parę kropel dodanych do wody. Pamiętajmy jednak, by ograniczyć się do maksymalnie 4-5 olejków, gdyż substancja powstała ze zbyt dużej ilości tych specyfików może być zwyczajnie dusząca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.