Strona główna / Artykuły partnerów / Sсoring, rating kredytowy oraz inne czynniki wpływające na przeznaczenie kredytu

Sсoring, rating kredytowy oraz inne czynniki wpływające na przeznaczenie kredytu

Rating kredytowy, sсoring są uniwersalnym instrumentem oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy, wiarygodności jego zobowiązań dłużnych oraz ustalania opłat za odpowiednie ryzyko kredytowe. Fakt posiadania ratingu kredytowego w przedsiębiorstwie, niezależnie od jego poziomu, jest pozytywny, ponieważ wskazuje na otwartość informacji przedsiębiorstwa, a wysoki poziom wiarygodności kredytowej zwiększa szanse na przyciągnięcie zasobów po niższej stopie.

Czynniki kredytowe

Specjaliści wyróżniają pewne czynniki, które zależą od wyniku kredytowego kredytobiorcy. Dyscyplina i odpowiedzialność. Regularność płatności określa 35% poziomu zaufania kredytowego. Drugim najważniejszym momentem jest kwota obecnego zadłużenia, która dodaje 35%. Ogólny termin kredytowania (15%) jest jednym z kluczowych parametrów, który pozwala przewidywać rozwój zdarzeń o wysokim stopniu wiarygodności. Regularność wniosku o pomoc finansową (10%). Jeżeli klient wielokrotnie występował w różnych instytucjach kredytowych w ciągu miesiąca, oznacza to jego nagłą potrzebę funduszy i brak możliwości życia z pieniędzmi. Rodzaje pożyczek dają dodatkowe 10%. Na rynku finansowym istnieją pożyczki odnawialne i jednorazowe, których najlepsze oferty są w jednym miejscu na stronie https://creditonline.today/pl.

Rating kredytowy pozwala jednostce ratingowej:

  • wzmocnić relacje ze wszystkimi typami czynników przeciwdziałających;
  • alokować się wśród innych ukraińskich kredytobiorców i przyciągać uwagę inwestorów;
  • deklarować swoją efektywną działalność finansową bez ujawniania informacji poufnych;
  • posiadać pomyślne umieszczenie obligacji lub innych instrumentów dłużnych;
  • stworzyć korzystną historię kredytową i reputację finansową dla dalszego wejścia na rynki kapitałowe;
  • dywersyfikować instrumenty pożyczkowe przy obniżeniu kosztów ich usług;
  • uzyskanie niezależną ocenę ekspercką swoich działań;

Wykorzystanie ratingu kredytowego przez podmioty finansowe rynku online

W chwili obecnej wiarygodność kredytowa jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o zdolności kredytowej potencjalnego partnera w zakresie pożyczek internetowych. Zakres stosowanych ocen jest bardzo szeroki. Mogą być używane przez różnych uczestników finansowego rynku online. Najczęściej do sprawdzenia zdolności kredytowej firmy pożyczkowe korzystają z rejestrów dłużników, na przykład BIG Infomonitor, ERIF, BIK oraz KRD. Ale są też firmy, które pozwalają uzyskać pożyczkę nawet ze złą historią kredytową. Oto dobry przykład: Aasa logowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>