Strona główna / Sponsorowane / Sala weselna – czym kierować się przy wyborze?

Sala weselna – czym kierować się przy wyborze?

Rozpoczynając poszukiwania idealnej i wymarzonej sali weselnej przede wszystkim powinniśmy wiedzieć na ile osób planowana jest impreza – to kluczowa informacja!

Oczywiście ciężko trafić na miejsce, które w 100% spełni nasze oczekiwania, dlatego warto odpowiednio wcześniej rozpocząć poszukiwania i dokonać rezerwacji terminu.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wielkość sali – powinna w jakimś stopniu odpowiadać liczbie gości, jednak ostatecznie możemy zdecydować się na delikatnie mniejszą. Dlaczego? Sprawi to wrażenie, że parkiet wciąż jest pełny bawiących się ludzi co wygląda o wiele efektowniej na późniejszym filmie oraz zdjęciach. Warto również zwrócić uwagę na parkiet (najlepszy do tańca będzie oczywiście drewniany) oraz układ sali.

Kwestie finansowe to ważny element i często właśnie nim Młode Pary kierują się najbardziej. Koszty uzależnione są od tego czy wesele będzie odbywać się wraz z poprawinami, kto odpowiada za dekorację sali, ile wynosi przysłowiowy „talerzyk”, czy do Państwa Młodych należy organizacja ciast, owoców, alkoholu. Warto również dopytać się o temat zaliczki, by uniknąć nieporozumień.

Noclegi, które sprawdzą się w przypadku jeśli zapraszamy gości z daleka (proponują je zarówno sale weselne, ich zamienniki bankietowe i domy weselne, które sprawdzają się w tej usłudze najlepiej). Taka sala jest o tyle atrakcyjniejsza, że nawet sami Państwo Młodzi po skończonej zabawie mogą od razu udać się do pokoju hotelowego, by odpocząć.

Wystrój musi wpasować się w gust Państwa Młodych. Należy zwrócić uwagę na to czy sala jest zadbana oraz estetyczna, jak prezentują się elementy wystroju typu wazony, obrusy, świeczniki. Koniecznie warto dopytać czy istnieje możliwość dekoracji sali na własną rękę. Niezwykle ważne będzie również oświetlenie, a raczej jego rozkład oraz rodzaj.

Lokalizacja – często rzutuje na ostateczny wybór. Zazwyczaj Państwo Młodzi szukają czegoś co znajduje się w okolicy i nie wymaga dłuższego dojazdu. Niestety im dalsza odległość od miejsca ślubu tym bardziej może to wprowadzać chaos organizacyjny oraz powodować, że nie wszyscy goście dotrą na miejsce w podobnym czasie. Niezwykły klimat zapewnia również dom weselny położony w cichej okolicy na łonie natury.

Przy wyborze sali kierujemy się również takimi punktami jak opinia znajomych, ilość obsługi, to czy lokal posiada ogród oraz parking lub jak wygląda aspekt akustyki. Pośpiech nie jest w tym przypadku wskazany, najlepiej odwiedzić kilka różnym miejsc zajmujących się organizacją wesel, by zyskać szerszy pogląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.