Strona główna / Sponsorowane / Skoki spadochronowe w tandemie – podniebna rozrywka na wyciągnięcie ręki!

Skoki spadochronowe w tandemie – podniebna rozrywka na wyciągnięcie ręki!

Szukasz fantastycznego pomysłu na spędzenie weekendu? Zależy ci na tym, aby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu, które na zawsze pozostanie ci w pamięci? W takim przypadku pomyśl o skoku spadochronowym typu tandem, który pozwoli ci na doznanie takich samych emocji, jak profesjonalny skoczek spadochronowy – bez żadnego szczególnego przygotowania!

Skoki spadochronowe to propozycja nie tylko dla osób przeszkolonych w tej dziedzinie. Skoki tandemowe dają możliwość wzięcia udziału w niesamowitym wydarzeniu. Podczas nich można między innymi poczuć na własnej skórze ogromny pęd powietrza podczas swobodnego spadania bez otwartej czaszy spadochronowej. Nie trzeba również brać udziału w szkoleniach, badaniach lekarskich czy też treningach, ponieważ kondycja także nie ma tu dużego znaczenia. W efekcie ze skoków tandemowych może skorzystać niemalże każdy, kto się odważy.

Jak skacze się ze spadochronem w tandemie?

Podczas skoków tandemowych stosuje się specjalne wyposażenie – najważniejszy element to, oprócz spadochronu i automatu, uprząż tandemowa. Jest to specjalny element łączący dwóch uczestników skoku, a mianowicie pasażera oraz pilota tandemu. Pilotem jest zwykle instruktor spadochroniarstwa lub inna doświadczona i posiadająca odpowiednie uprawnienia osoba, natomiast pasażerem możesz zostać także i ty.

Skoki są bezpieczne, ponieważ oprócz najwyższej klasy wyposażenia bierze w nich udział ekspert – za wszystkie kwestie techniczne odpowiada wtedy pilot tandemu, więc pasażer nie musi się obawiać o to, jak sterować spadochronem czy kiedy go otworzyć. Może wobec tego całkowicie poświęcić się emocjom towarzyszącym skokowi.

Jaki skok tandemowy wybrać?

Rezerwację na skok tandemowy można wykonać najczęściej na stronach internetowych organizatorów – ich prowadzeniem zajmują się ośrodki szkolenia lotniczego z całego kraju. Do wyboru ma się terminy głównie w weekendy od wiosny do jesieni, gdy pogoda najbardziej sprzyja skakaniu.

Przy rezerwacji trzeba będzie również określić wysokość skoku. Do wyboru ma się dwie wysokości, a mianowicie 3000 lub 4000 metrów. Od wysokości wyskoku zależy czas swobodnego spadania – bez otwartego spadochronu, czyli wtedy bezpiecznie doświadczyć tego jedynego w swoim rodzaju uczucia. W przypadku wyskoku z 3000 metrów to około 30 sekund spadania, natomiast przy 4000 metrach około 60 sekund. Skoki te różnią się także ceną, ponieważ za niższy zapłaci się około 550 złotych, natomiast za wyższy około 700 złotych.

Przy rezerwacji można też zaznaczyć jeszcze opcję filmowania całego tego przedsięwzięcia – wtedy za zebranie materiałów odpowiedzialny jest dodatkowy skoczek, na którego kasku zamocowana jest kamera. Po skoku można zwykle w krótkim czasie odebrać zdjęcia i filmy lub też są one udostępniane przez internet. Taka opcja to koszt około 200-300 złotych dodatkowo, ale warto się na nią zdecydować, by uzyskać niesamowitą pamiątkę.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji dotyczących skoków spadochronowych w tandemie możesz znaleźć je już teraz na stronie internetowej:http://skokiwarszawa.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.