Strona główna / Artykuły partnerów / Sposób na oszczędności – porównywarka ubezpieczenia

Sposób na oszczędności – porównywarka ubezpieczenia

Jak spośród dziesiątek ofert OC wybrać tę najkorzystniejszą? Najłatwiej skorzystać z internetowych porównywarek.

50 procent – o tyle średnio podrożały składki OC w ciągu ostatnich trzech lat. To wynik wcześniejszej polityki ubezpieczycieli, którzy w walce o klientów znacznie obniżali ceny swoich usług. W pewnym momencie okazało się, że wpływy ze składek są zbyt niskie, by pokryć wypłacane odszkodowania, przez co TU notowały spore straty. Podwyżki negatywnie wpłynęły na portfele kierowców, przez co ci chętniej niż kiedyś zmieniają ubezpieczycieli. Pomagają im w tym porównywarki. Oto 5 powodów, dla których warto korzystać z tych narzędzi.

Nowi klienci płacą mniej

Ubezpieczalnie oferują niższe stawki nowym klientom. Czasem wystarczy złożyć wypowiedzenie, by konsultanci firmy zadzwonili do ciebie z propozycją korzystniejszej umowy. Jeśli jednak to nie poskutkuje, dobrym rozwiązaniem będzie zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego. Pomoże w tym porównywarka ubezpieczenia dostępna na Wygodnie.pl. Z takich narzędzi warto korzystać przynajmniej raz w roku, upewniając się, że oferta twojej ubezpieczalni nadal jest najbardziej opłacalna.

Wiele ofert w jednym miejscu

Do niedawna przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego mogliśmy korzystać tylko z porad agentów. To jednak nie zawsze było dobrym rozwiązaniem, bo w ich ofercie rzadko można było znaleźć więcej niż kilka towarzystw. W bazach porównywarek często są wszystkie dostępne w danej chwili oferty, a w najgorszym przypadku – co najmniej kilkanaście. To daje ci pewność, że wybrane OC rzeczywiście będzie najlepszym możliwym wyborem.

Zawsze aktualne informacje

Rynek ubezpieczeń to jeden z najbardziej dynamicznie zmieniających się sektorów gospodarki. Oferty, które jeszcze tydzień temu były najkorzystniejsze, dziś mogą plasować się w środku stawki. By mieć pewność, że wybierasz towarzystwo, które proponuje ci najlepsze warunki, przed podpisaniem umowy skorzystaj z porównywarek. Informacje znajdujące się w ich bazach są na bieżąco aktualizowane, a ich specjaliści szybko reagują na wszystkie promocje

Oferta dopasowana do ciebie

Zasady przyznawania zniżek różnią się w poszczególnych towarzystwach. Zapoznanie się z polityką każdej kolejnej firmy byłoby bardzo czasochłonne, a przecież zależy ci na tym, by jak najszybciej znaleźć najlepszą ofertę. Dlatego warto skorzystać z porównywarki. Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań dotyczących auta oraz swojego doświadczenia za kółkiem, a kalkulator pokaże ci oferty ubezpieczalni, które zaproponują ci największe zniżki. Zaoszczędzisz tak nie tylko pieniądze, ale też równie cenny czas.

Przez internet jest taniej

Wielu ubezpieczycieli oferuje zniżki dla klientów podpisujących umowę online. W ten sposób wydatki związane z ubezpieczeniem OC zmniejszyło trzech na czterech kierowców. Co ważne, zawarcie umowy przez internet nie wiąże się z utratą ochrony, którą TU zapewnia klientom, którzy zawarli z nim współpracę tradycyjnymi metodami. To kolejny atut internetowych porównywarek, które przenoszą klienta na stronę z formularzem umożliwiającym szybkie podpisanie umowy. I oczywiście zgarnięcie dodatkowego rabatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.