Strona główna / Sponsorowane / Stroje karnawałowe: cały kostium czy tylko maska?

Stroje karnawałowe: cały kostium czy tylko maska?

Wybierając się na zabawę karnawałową mamy zazwyczaj do wyboru dwie opcje. Możemy albo zdecydować się na kompletne przebranie, albo poprzestać wyłącznie na masce. Wymieniamy wady i zalety obu tych rozwiązań.

Kostium, maska, a może coś innego?

Nie jest tajemnicą, iż okres karnawału nierozerwalnie wiąże się z imprezami, na jakich obecne są stroje. Te zaś bywają bardzo różne. Zarówno ze względu na styl, jak i ogólną koncepcję. Tradycyjnie na większości bali karnawałowych dominowały przebrania składające się wyłącznie z maski. Dość często można je spotkać także dzisiaj. Ich zakup wiąże się z dużo mniejszym wydatkiem aniżeli w przypadku kupna kompletnego kostiumu. Jednocześnie maski mogą być bardzo ładne i interesujące. W licznych sklepach internetowych czy stacjonarnych jesteśmy w stanie znaleźć bardzo szeroki ich wybór, tak więc z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Maska może również stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób, które decyzję o udziale w zabawie karnawałowej powzięły w ostatniej chwili. Nie ma wtedy bowiem zazwyczaj czasu na szukanie i dopasowywanie pełnego stroju.

Kompletny kostium bywa jednak także bardzo często wybierany. Możemy dzięki niemu stać się na jeden wieczór kimś zupełnie innym, a ponadto zyskać pochwały za ładny strój od innych uczestników zabawy. Co więcej, nie musimy decydować się na jeden z wyjątkowo stereotypowych kostiumów. Dobrym pomysłem może okazać się sięgnięcie po szczególnie pomysłowe przebranie. Zawsze można także pokusić się o samodzielne przygotowanie modnego stroju. Własną inicjatywą możemy wykazać się zarówno w kwestii doboru dodatków do naszego kostiumu, jak i zaprojektowania go w całości. W Internecie nietrudno znaleźć wiele poradników, dzięki którym poświęcając nieco czasu będziemy w stanie przygotować unikalny karnawałowy strój.

Oczywiście na tym nie kończą się nasze możliwości. Nie jesteśmy bowiem zmuszeni do wybierania wyłącznie pomiędzy maską a kompletnym kostiumem. Ciekawą alternatywą dla tych dwóch opcji może okazać się tzw. bodypainting czyli malowanie ciała specjalnymi farbami. Jeśli nie narzekamy na brak umiejętności artystycznych i cenimy sobie kreatywne podejście do różnych spraw, to z pewnością powinniśmy rozważyć taką możliwość. Niekiedy nie będzie konieczne pomalowanie całego ciała. Równie efektowne rezultaty można osiągnąć pokrywając farbami wyłącznie twarz. Jeśli natomiast nie mamy na to ochoty, za to ponadprzeciętnie znamy się na makijażu, to warto skorzystać z tych umiejętności, dzięki czemu efektywnie – i co ważniejsze – efektownie wzbogacimy nasze stroje karnawałowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.