Strona główna / Artykuły partnerów / Sukienki na wesele – jak wybrać najlepszą dla siebie?

Sukienki na wesele – jak wybrać najlepszą dla siebie?

Nie tylko para młoda chce wyglądać olśniewająco weselnym przyjęciu. Dotyczy to wszystkich gości. Panowie wybierają najlepsze garnitury, panie spędzają godziny w butikach i sklepach internetowych w poszukiwaniu idealnej sukienki. Wybór nie jest łatwy, gdyż rynek sukienek koktajlowych jest tak bogaty, że trudno nawet pobieżnie zapoznać się ze wszystkimi propozycjami. Szukasz sukienki weselnej? Zobacz, o czym pamiętać, by wyglądać olśniewająco, czuć się komfortowo i świetnie się bawić.

Szeroki wybór producentów

Mimo że wesele to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu – także w roli gościa – warto pamiętać o tym, że wybór sukienki na weselne przyjęcie nie powinien zbytnio różnić się od sposobu, w jaki wybieramy kreacje na inne okazje. Przede wszystkim, należy połączyć efektowny wygląd i dobre samopoczucie. Te dwa czynniki zapewnią nam doskonałą zabawę w trakcie weselnej imprezy. Sukienka na wesele powinna być więc:

  • dopasowana do naszej figury,
  • zgodna z charakterem i temperamentem,
  • elegancka, dopasowana do okazji,
  • w kolorze, który sprawi, że będziemy dobrze się czuć.

Tylko tyle i aż tyle. Na weselnych salach królują sukienki proste, eleganckie, pozbawione karnawałowego przesytu. Zbyt krótkie, prowokujące czy nadmiernie eksponujące ciało sukienki zostawmy na inne okazje – będzie ich z pewnością jeszcze bardzo wiele. Wesele jest przyjęciem, które rządzi się swoimi prawami, należy więc uwzględniać panujące obyczaje i tak dobrać strój, by wyglądać elegancko i jednocześnie efektownie. Efekt ten uzyskamy, dopasowując sukienek do kształtu naszej sylwetki.

Jak dobrać sukienkę do figury?

Panie o szerszych biodrach mogą umiejętnie skorygować swoją sylwetkę, wybierając sukienki dopasowane od góry do pasa, rozszerzające się ku dołowi. Jeśli mamy dość szerokie ramiona, warto postawić na sukienkę bez ramiączek, a empirowe sukienki dobrze zamaskują nieco większy brzuszek. Panie o filigranowej sylwetce mogą z kolei postawić na proste, klasyczne fasony, które zawsze prezentują się dobrze i gwarantują komfort niezależnie od okazji.

Sukienka na wesele – jaki kolor?

Jaki kolor sukienki na wesele wybrać? Zgodność panuje w zasadzie jedynie co do bieli – ta zarezerwowana jest dla Panny Młodej. Inne uczestniczki weselnego przyjęcia mogą postawić np. na sukienki w kolorze kremowym, liliowym, coraz więcej pań sięga także po modny w ostatnich sezonach fiolet. Pamiętajmy jednak, że nadrzędną zasadą przy wyborze koloru jest to, by w danej sukience dobrze się czuć, bo przecież na weselu najważniejsza jest świetna zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.