Strona główna / Sponsorowane / Gdzie szukać zleceń, pracując jako freelancer?

Gdzie szukać zleceń, pracując jako freelancer?

Freelancerzy mają dziś dość sporo możliwości poszukiwania pracy. Powoli zmienia się podejście samych pracodawców do tego sposobu wykonywania obowiązków. Jeśli chodzi o perspektywy zatrudnienia i zarobki, dużo zależy też od tego, czym się zajmują osoby pracujące zdalnie. Nieco inaczej bowiem kształtuje się rynek programistów, inaczej zaś – copywriterów czy grafików. Zobaczmy, gdzie można znaleźć zlecenia.

 

Portale skierowane do freelancerów

Od kilku lat w internecie funkcjonują portale skierowane specjalnie dla freelancerów. Należy do nich chociażby useme.eu, które dodatkowo umożliwia wykonawcom wystawianie faktur i to bez posiadania firmy, co stanowi duże ułatwienie dla obu stron umowy. Freelancerom znany jest też serwis zleceniaprzeznet.net czy portal freelancer.org.

Portale dla zleceniodawców

Serwisem nastawionym typowo na pozyskiwanie zleceniodawców jest serwis Oferia.pl. W działaniu przypomina on nieco serwis aukcyjny, w którym zleceniodawca tworzy ogłoszenie, do wykonania którego konkurują następnie wykonawcy. Dużą wadą tego serwisu jest niestety duża liczba mało profesjonalnych zleceniobiorców i niskie stawki.

Serwisy ogłoszeniowe

Pracy zdalnej można również poszukiwać na popularnych serwisach ogłoszeniowych. Na sporą liczbę tego typu ogłoszeń mogą liczyć m.in. dziennikarze, redaktorzy, korektorzy, copywriterzy czy graficy. Pracę znajdą tu również programiści stron internetowych czy specjaliści z zakresu social media.

Freelancerzy poszukujący zleceń mogą wejść również na stronę internetową http://kielce.lento.pl/praca/.

Media społecznościowe

Zlecenia dla freelacerów pojawiają się również na popularnych grupach na portalu Facebook. Pracę znajdą tu nie tylko programiści i copywriterzy, ale również fotografowie, lektorzy, rysownicy i projektanci wnętrz. Poszukiwanie pracy w mediach społecznościowych ma swoją specyfikę. Także i tu warto być ostrożnym i dobrze przyjrzeć się potencjalnemu pracodawcy, zanim zdecydujemy się podać mu swoje dane osobowe. Przed przystąpieniem do pracy zawsze należy sporządzić stosowną umowę.

 

Dotychczasowi pracodawcy

Coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnianie pracowników zdalnych. Są oni mniej kosztowni aniżeli osoby zatrudnione w siedzibie firmy. Mogą być zatrudniani czasowo, z uwzględnieniem bieżącego zapotrzebowania firmy lub też zatrudnieni na stałe na umowę o pracę czy umowę B2B. Wielu freelacerów oferuje też czasem możliwość wystawienia faktury VAT, co jest zdecydowanie korzystne z punktu widzenia pracodawcy. Zatrudnienie zdalne jest niestety wciąż postrzegane sceptycznie przez niektórych przedsiębiorców, co hamuje rozwój tego sektora w Polsce. Miejmy nadzieję, że przyszłość ukaże się freelancerom w jasnych barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.