Strona główna / Sponsorowane / Urlop w Chorwacji jesienią
Magical sunset over the beach,Makarska,Dalmatia,Croatia

Urlop w Chorwacji jesienią

Wrzesień i październik to rewelacyjne miesiące na wypoczynek w Chorwacji. Ilość turystów znacznie się zmniejsza (chociaż we wrześniu może być jeszcze trochę tłoczno), pogoda jest przyjemna – z łagodnymi temperaturami bez gorących upałów, a morze jest wystarczająco ciepłe, aby móc w nim popływać – i to do połowy października.

Wszystkie hotele w tym okresie są otwarte, podobnie jak większość prywatnych kwater oferuje wynajem apartamentów w Chorwacji w tym okresie w niezwykle atrakcyjnych cenach. Biura podróży nadal organizują wycieczki po najciekawszych obiektach, a lokalne promy i łodzie do końca września kursują według rozkładu letniego.

Warto także zaznaczyć, że podróżowanie po Chorwacji jesienią jest również dużo tańsze. Zarówno ceny hoteli są dużo niższe już od września, jak i kwater prywatnych. Promy samochodowe są trochę tańsze od października. Dodatkowo turyści mają większą elastyczność w wybraniu zakwaterowania czy przy wynajmie samochodów, ze względu na ich większą dostępność. Podobnie zresztą wygląda sytuacja w Bułgarii, w rejonie czarnomorskim (ceny kwater można sprawdzić w serwisie WakacjeBG.pl).

Od połowy listopada dni robią się znacznie krótsze, co może nieco ograniczyć zwiedzanie. W tym okresie też wiele hoteli zaczyna swą zimową hibernację. Chłodniejsze temperatury oznaczają również, że odpada pływanie w morzu, a plaże dostępne są dla spacerowiczów, nie amatorów opalania.

Wczesną jesienią możne zwiedzać i zobaczyć dokładnie wszystkie te same miejsca, które są tłumnie odwiedzane latem – wyspy, wybrzeża Istrii i Dalmacji, Dubrownik – plus wspaniałe chorwackie miasta: Zagrzeb, Split i Zadar. Jednakże jesienią przy temperaturach idealnych wręcz na wędrowanie i spacery, zwiedzanie największych atrakcji jest ogromną przyjemnością. Generalnie osoby ceniące sobie wizyty w muzeach, galeriach i zabytkowych obiektach będą miały o wiele więcej przyjemności z wyjazdu w okresie jesiennym niż letnim – dotyczy to regionów całej południowej Europy, które oferują wtedy przyjemniejszą do zwiedzania pogodę i niższe ceny zakwaterowania (to ostatnie można sprawdzić na stronie http://www.wakacyjnywynajem.pl/).

Rewelacyjne miejsca do odwiedzenia w Chorwacji późną jesienią to wnętrze Istrii, parki narodowe i wyżej wymienione miasta, które oferują tętniące życie kulturalne, gdzie zawsze można skoczyć do muzeum, jeśli pogoda nie jest zbyt zachęcająca na dłuższe spacery. Od początku października jest ograniczony dostęp na wyspy ze względu na mniejszą ilość codziennie realizowanych rejsów.

We wrześniu i październiku organizowane są liczne festiwale i wydarzenia. Do tych najciekawszych należy zaliczyć: Festiwal Filmowy w Splicie, Barokowe Wieczory w Varazdin, Zagrzebski Festiwal Teatralny, Dni Trufli na Istrii (odbywają się aż do listopada), Dni Oliwki w Punat, Tydzień Restauracji w Zagrzebiu i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.