Strona główna / Sponsorowane / Co warto zobaczyć na Zakynthos?

Co warto zobaczyć na Zakynthos?

Położona na Morzu Jońskim grecka wyspa Zakynthos od lat przyciąga turystów z całego świata przepięknymi widokami oraz licznymi atrakcjami. Nie inaczej jest również w przypadku turystów z Polski, z których wielu wakacje na Zakynthos spędza rok w rok. Skąd bierze się fenomen popularności tej pięknej wyspy? Dowiedz się, czego nie możesz przeoczyć, spędzając na niej urlop!

Zakynthos uchodzi za jedną z najpiękniejszych wysp nie tylko Morza Śródziemnego, ale również całego świata. Jej urok tkwi w krystalicznie czystych wodach, słonecznej pogodzie i rajskich plażach. Jednak Zakynthos to nie tylko błogie lenistwo, szum morza i tłumy plażowiczów. To także miejsce, gdzie za dnia możesz podziwiać przepiękne widoki wybrzeża, zwiedzać jaskinie i groty skalne, wieczorem skosztować specjałów lokalnej kuchni, a w nocy poszaleć w modnych klubach. Wszystko to sprawia, że na Zakynthos zjeżdżają się zarówno młodzi, jak i starsi miłośnicy podróżowania.

Atrakcje turystyczne

Stolicą wysypy jest miasto Zakynthos Town. Wybudowane w stylu weneckim i neoklasycystycznym, urzeka urokiem wąskich uliczek i zabytkowych kościołów. Idealne miejsce na romantyczny spacer i wypoczynek z dala od gwaru i szumu kurortów. Co warto zobaczyć w mieście? Z pewnością Muzeum Sztuki Postbizantyjskiej, ale także robiący ogromne wrażenie Zamek Wenecki. 10 km od stolicy położone jest Maherado – miasto pełne urokliwych miejsc i zabytkowych budowli, jak chociażby kościół Agia Mvra.

Na półwyspie Keri znajduje się miejscowość o tej samej nazwie z latarnią morską i punktem widokowym. Odwiedzających je turystów urzeka przede wszystkim krajobraz skalnego wybrzeża.

Wart odwiedzenia jest także Przylądek Skinari z całym mnóstwem grot, jaskiń i błędnych skał. To właśnie tutaj można podziwiać wspaniałe widoki błękitnej wody otoczonej białymi skałami.

Laganas – tu bije serce wyspy

Głównym wakacyjnym kurortem na Zakynthos jest miasto Laganas. To tutaj bije serce wyspy, to tu znajduję się najdłuższa plaża na wyspie. Nocą możesz udać się do jednego z licznych klubów – dobra zabawa i niezapomniane wrażenia – gwarantowane! Aktualne oferty wakacji na Zakynthos znajdziesz na http://dreamtours.pl.

Podziwiając bogactwo krajobrazu, jaki natura stworzyła na wyspie Zakynthos, trudno dziwić się, temu, że jest ona jedną z najgorętszych destynacji turystycznych w Europie. To miejsce, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzeba do niezapomnianych wakacji: piękną pogodę, kilometry rajskich plaż, wiele zabytków do zwiedzania i widoki, które zapierają dech w piersiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.