Strona główna / Artykuły partnerów / Wiadomości z Polski i ze świata – warto czytać, czy nie warto?

Wiadomości z Polski i ze świata – warto czytać, czy nie warto?

Poziom dziennikarstwa często pozostawia wiele do życzenia. Dziennikarze niejednokrotnie nie sprawdzają źródeł, nie wiedzą czy rzeczywiście coś miało miejsce, czy też nie. Czy jest dokładnie tak, jak to przedstawiają. Niestety często są to tzw. „fake newsy”, czyli niesprawdzone, nierzetelne informacje. Również, kiedy piszą o gwiazdach, w większości używają takich słów, aby gwiazdy oczernić. Pozostaje więc jedno pytanie – warto, czy nie warto czytać wiadomości?

Warto, czy nie warto czytać wiadomości?

Mimo tego wszystkiego, o czym pisano na górze – warto mieć rękę na pulsie i wiedzieć, co się dzieje w Polsce i na świecie. Zawsze lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć. Dzięki temu jesteśmy gotowi na pewne wydarzenia, dzięki wiadomościom możemy też na różne wydarzenia np. kulturowe się wybrać. Media często informują o bardzo ważnych sprawach, które dotyczą społeczeństwa. Dzięki nim wiedzieliśmy o strajku taksówkarzy i rolników, dokładnie możemy śledzić przebieg strajku nauczycieli, informują o tragediach i podają wiadomości, które mogą nas przestrzec przed popełnieniem poważnego błędu. Podają np. wiadomości o oszustach, którzy podają się za wnuczków; przestrzegają przed fałszerzami, którzy wysyłają listy podając się za ważne firmy i instytucje. Chociaż niektóre naprawdę nie są prawdziwe i sieją niepotrzebną panikę – bez dostępu do wiadomości, kompletnie byśmy oszaleli.

Również dzięki nim możemy się nieco rozluźnić np. czytając ploteczki z życia gwiazd. Dzięki temu czujemy się tak, jakbyśmy byli bliżej sławnych ludzi. Ważne jest, aby nie były to wiadomości, które ich oczerniają i takie, które są kompletnie wyssane z palca.

Z jakich stron warto korzystać?

Z naszej strony możemy polecić przynajmniej jedną, która trzyma wysoki poziom dziennikarstwa – wiadomości są sprawdzone, rzetelne, napisane prostym językiem który będzie dostępny dla każdego, niejednokrotnie zdarzają się tam też zabawne wiadomości. Gdy piszą o gwiazdach – kompletnie bez hejtu. Nie trzeba się więc martwić, że cokolwiek jest nieprawdziwe i z pewnością nie uderza w czyjeś uczucia. Tą stroną jest https://alenews.pl – tutaj właśnie warto codziennie zaglądać po nową dawkę informacji z Polski i ze świata, a także z życia gwiazd. W każdej zakładce, która jest na stronie, potencjalny czytelnik z pewnością znajdzie coś dla siebie. Szkoda czasu na portale, które zbyt silnie próbują przeciągnąć nas na swoją stronę np. politycznie albo namawiają do mowy nienawiści. Lepiej zaufać takim, dla których czytelnik jest najważniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>