Strona główna / Sponsorowane / Wizyta u seksuologa – czego się po niej spodziewać?

Wizyta u seksuologa – czego się po niej spodziewać?

Zahamowania emocjonalne, rutyna, brak popędu seksualnego, brak zaufania, obawa przed zajściem w ciążę lub obawa przed tym, że znów nie uda się zajść w ciążę – do seksuologa pary wybierają się, aby rozwiązywać naprawdę bardzo różnorodne problemy. Do seksuologa zwracają się jednak o pomoc nie tylko pary. Bardzo często jego gabinet odwiedzają osoby, które nie radzą sobie z akceptacją swojej orientacji seksualnej, albo mają problem z fetyszami lub dewiacjami seksualnymi. Bez względu na to z jakim problemem chcesz udać się do seksuologa, powinieneś wiedzieć, czego możesz się spodziewać w jego gabinecie.

Pierwsza wizyta

Nie ważne ile masz lat, z jakim problemem udajesz się do seksuologa, nie ważne czy jesteś samotny, czy może jesteś w związku od wielu lat – pierwsza wizyta będzie dla Ciebie na pewno bardzo stresująca. Rozmowa o sferze seksualnej i erotycznej dla wielu  jest bardzo krępująca. Warto jednak odtworzyć się przed terapeutą po to, aby uzyskać fachową pomoc.

Pytania, pytania, pytania …

Bez względu na to, do jakiego lekarza się udajesz, musisz liczyć się z tym, że będzie zadawał Ci on szereg pytań. Pytania seksuologa różnią się od pytań innych lekarzy, ponieważ wkraczają one w bardzo intymna sferę. Odpowiedź na nie może zatem sprawić nam wiele trudności, może nas zawstydzać, a nawet przygnębiać, zwłaszcza gdy borykamy się z problemem bolesnym. Wywiad lekarski jest jednak konieczny, aby seksuolog wiedział, jakie metody pracy powinien obrać, a także, w jaki sposób będzie mógł Ci pomóc. Najprawdopodobniej pytania zadawane przez seksuologa nie będą tylko pytaniami w aspekcie biologiczno – medycznym, ale również w obszarze psychologicznym, społecznym itd.

Jakie pytania powinieneś usłyszeć? Na pewno lekarz zapyta Cie o stan zdrowia oraz o leki, jakie przyjmujesz, a także o Twoje ogólne samopoczucie psychiczne. Powinieneś przygotować się również na pytania dotyczące Twoich związków intymnych – zarówno teraźniejszych jak i tych wcześniejszych. Pytania na temat orientacji seksualnej, poczucia płci doświadczeń seksualnych, a także przekonań na temat seksu nie powinny Cię dziwić.

Badania

Seksuolog w Warszawie, ale i nie tylko może wykonywać również nadania – zarówno somatyczne jak i badania biochemiczne. W zależności od problemu, może skierować pacjenta na badania poziomu cukru, cholesterolu, badania hormonalne. Może zlecić również konsultację psychologiczną, a także badania testowe (wypełnienie kwestionariusza).

Bardzo często różnorodne zaburzenia w sferze seksualnej sprawiają, że jesteśmy nieszczęśliwi, niespełnieni i sfrustrowani. Warto udać się wtedy do specjalisty, który z całą pewnością spróbuje rozwiązać nasze problemy, a na pewno da nam wskazówki, jak to zrobić. Nie powinniśmy się bać wizyty u seksuologa. W jego gabinecie spotkamy życzliwość i zrozumienie, nie tylko dla naszego problemu, ale również dla naszych przekonań. Seksuolodzy to lekarze bezstronni, wolni od uprzędzeń i w pełni akceptujący Twoją orientację oraz Twoje przekonania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.