Strona główna / Artykuły partnerów / Wszystko co trzeba wiedzieć o blogu firmowym

Wszystko co trzeba wiedzieć o blogu firmowym

Blog firmowy to inaczej taki content marketing, czyli marketing treści. Polega to na tworzeniu ciekawych, merytorycznych wpisów, które mają trafić do jak największej liczby osób, ale mają być także dość silnie związane z naszą branżą, ponieważ jesteśmy w niej specjalistami. Dużo osób szuka informacji na takich właśnie blogach, ponieważ im ufają – skoro pisał je ktoś, kto się na tym dobrze zna, to przecież nie może się mylić. To bardzo fajne budowanie relacji z klientami, tworzenie pozycji marki i przeważnie skuteczna próba sprzedaży swojego produktu lub usługi. Takie działania mają sporo zalet – zwiększają ruch na stronie, pozycjonują ją i staje się ona widoczna dla wyszukiwarek, zachęca ludzi do interakcji na naszej stronie.

Wbrew pozorom – takie prowadzenie bloga firmowego nie jest dla każdego. Oczywiście, to bardzo dobry sposób promocji, ale są takie sytuacje i takie branże, gdzie naprawdę nie da się prowadzić bloga firmowego. Na przykład warsztatowi samochodowemu ciężko będzie o tym pisać, ponieważ nikt po przeczytaniu takiego artykułu nie zdecyduje się nagle, aby samemu naprawić sobie samochód. Małe firmy, które dopiero co się rozwijają, również nie mają kiedy zająć się prowadzeniem takiego bloga. I to zrozumiałe. Z czasem jednak warto to robić.

Co jest ważne w prowadzeniu bloga

Jest kilka ważnych punktów, które należy spełnić, aby prowadzenie bloga było efektywne i miało jakikolwiek sens. Trzeba pamiętać o tym, aby takie teksty były wprowadzane na platformę w miarę regularnie i były oryginalne. Muszą się cechować wysoką jakością polszczyzny, a dodatkowo mają być maksymalnie merytoryczne. Mają odbiorcę ciekawić, a nie odrzucać, więc muszą być również bardzo przystępne i absolutnie nie można używać informacji niesprawdzonych. Internauci, którzy mieli styczność z takim tematem, na pewno szybko wytkną nam błąd, a inni zaczną się z nas śmiać. Zdecydowanie nie warto, nie to chcemy osiągnąć.

Podlinowanie bloga firmowego

Bardzo dobrze jeśli zewnętrznie również podlinkowujemy swojego bloga firmowego. Na przykład na różnych forach tematycznych, w social mediach czy na innych blogach. Wtedy dajemy znać, że coś jest wartościowe, zwiększamy ruch na stronie i stajemy się ciekawsi do wyświetlania wyżej w najróżniejszych wyszukiwarkach pod daną frazą czy słowem kluczowym.

Edukuj swoich klientów, zachęcaj ich do interakcji, twórz artykuły eksperckie, które odpowiedzą na najbardziej nurtujące ich pytania. Ponieważ to twój blog firmowy – możesz tam zamieszczać wszystko, co z punktu widzenia klienta, mogłoby być ważne. I gotowe! Sukces murowany!

Artykuł powstał przy współpracy z Blogiem Adconnect https://adconnect.pl/blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>