Strona główna / Artykuły partnerów / Wszywka wspomagająca wyjście z alkoholizmu – jak działa i czy jest skuteczna?

Wszywka wspomagająca wyjście z alkoholizmu – jak działa i czy jest skuteczna?

Problem z nadużywaniem alkoholu jest niestety bardzo powszechny. Szacuje się, że około 12% Polaków leczy się z alkoholizmu właśnie poprzez stosowanie zabiegu z wszyciem substancji, która ma za zadanie zniechęcić do korzystania z napojów procentowych w ogóle. Czy taka metoda leczenia alkoholizmu jest skuteczna? Na czym polega wszycie Esperalu i jak dokładnie on działa? Czy wszywka gwarantuje wyleczenie się z alkoholizmu?

1. Czym jest wszywka?

2. Jak działa i na jak długo wystarcza?

3. Czy wszywka jest skuteczna?

Czym jest wszywka?

Alkoholizm, podobnie jak inne uzależnienia, jest chorobą bardzo trudną w leczeniu. Wynika to nie tylko z ewentualnej słabej woli pacjenta, ale także z samej natury uzależnienia – nasz mózg zwyczajnie łaknie bodźców, które sprawiają że czuje się zadowolony. Esperal jest środkiem powszechnie stosowanym w leczeniu tego problemu. Jego działanie opiera się na blokowaniu wydzielania w wątrobie dehydrogenazy aldehydowej, enzymu wykorzystywanego do metabolizowania alkoholu. W wyniku tego spożyty alkohol zostaje przekształcony w aldehyd octowy, który z kolei potęguje w nas nieprzyjemne doznania przypominające kaca.

Jak działa i na jak długo wystarcza?

Wszywka alkoholowa Poznań ma za zadanie zniechęcić posiadacza do korzystania z alkoholu poprzez wywołanie u niego szeregu nieprzyjemnych doznań w bardzo krótkim czasie, ponieważ nierzadko następuje to już nawet po 10 minutach od spożycia. Wszycie Esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest dokonywane przez chirurga. Najczęściej tabletkę umieszcza się w pośladku, chociaż pacjent może na życzenie zmienić miejsce, w którym ona wyląduje. O ilości tabletek decyduje lekarz, a po samym zabiegu nie będziemy naznaczeni dużą blizną. Wszywka Poznań jest skuteczna od 8 do 12 miesięcy, a sam zabieg można powtórzyć.

Czy wszywka jest skuteczna?

Ze względu na mechanizm działania, mający na celu zniechęcenie pacjenta do używania alkoholu poprzez wywoływanie nieprzyjemnych i natychmiastowych skutków, większość pacjentów reaguje pozytywnie na leczenie przeprowadzone w ten sposób. Może jednak się zdarzyć, że niektóre osoby nie są w stanie skutecznie wspomóc się wszywką w swojej walce z nałogiem. Dotyczy to przede wszystkim osób, które wszycie środka traktują jak jedyny wysiłek, jaki muszą podjąć, aby ludzie wokół „dali im spokój”. Jeżeli za Esperalem nie idzie chęć wyjścia z nałogu, praca z psychologiem i ciągłe próby udoskonalania siebie, pacjent ma duże szanse na powrót do alkoholizmu zaraz po usunięciu wszywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>