Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Artykuły partnerów / Wyciągarka hydrauliczna – w jakich zastosowaniach sprawdzi się najlepiej?

Wyciągarka hydrauliczna – w jakich zastosowaniach sprawdzi się najlepiej?

Wyciągarki samochodowe to sprzęt, który przydaje się każdemu kierowcy. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które można bez problemu dopasować do każdego samochodu, a nawet mniejszego pojazdu np. quada. Producenci oferują różnego rodzaju wyciągarki, z czego coraz większe zainteresowanie budzą te hydrauliczne. Do czego one mogą się sprawdzić?

Wyciągarki samochodowe – jakie są rodzaje?

Wyciągarki samochodowe to grupa urządzeń, które służą, jak sama nazwa wskazuje do wyciągania, zazwyczaj samochodów, które zsunęły się z drogi lub ugrzęzły w trudnym podłożu. Dzieli się je na kilka rodzajów: elektryczne, hydrauliczne, mechaniczne, ręczne i przenośne. Każde z tych urządzeń ma swoje wady i zalety, a także różnorodne zastosowanie. Więcej na temat różnic pomiędzy nimi można przeczytać w artykule Wyciągarki hydrauliczne, elektryczne, ręczne – czy znasz różnice pomiędzy nimi?

 

Wyciągarka hydrauliczna – kiedy najlepiej ją wybrać?

Jak to zostało wspomniane, dużym zainteresowaniem cieszą się wyciągarki hydrauliczne. Działają one w oparciu o silnik hydrauliczny, co sprawia, że jest to sprzęt niezawodny i sprawdza się w każdej sytuacji. Zaletą tego rodzaju wyciągarek jest to, że mogą bez problemu pracować przy kontakcie z wodą. Dlatego często wykorzystywane są przy wyciąganiu pojazdów z błota, a także łodzi na brzeg. Mają stosunkowo dużą moc, trzeba jednak pamiętać o tym, że będą one pracowały nieco wolniej niż wyciągarki elektryczne. Jednak możliwość wyciągana bardzo ciężkich samochodów terenowych z osuwiska czy grząskiego gruntu, rekompensuje wolniejszą pracę tego sprzętu. Wyciągarki hydrauliczne sprawdzają się również zimą, gdy samochód utknie w zaspie śnieżnej – wówczas nie trzeba się martwić, czy wyciągarka w kontakcie z mokrym śniegiem ulegnie uszkodzeniu, można od razu działać.

Przy doborze wyciągarki, warto kierować się zarówno jej parametrami, jak i możliwościami samochodu. W wyborze wyciągarki mogą pomóc specjaliści współpracujący ze stroną dragonwinch.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>