Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Artykuły partnerów / Wypożyczenie samochodu na wakacje: praktyczne informacje

Wypożyczenie samochodu na wakacje: praktyczne informacje

Wypożyczony samochód może okazać się wymarzonym środkiem transportu podczas wakacyjnych podróży, umożliwiając pojechanie wszędzie tam, gdzie tylko mamy ochotę. Oto garść praktycznych informacji związanych z wypożyczeniem pojazdu.

Nie tylko dla bogatych

Wypożyczenie samochodu wciąż kojarzy się wielu osobom z bogatym biznesmenem, który przylatuje lotem pierwszej klasy do obcego miasta, wypożycza luksusowy samochód za duże pieniądze i jedzie załatwiać swoje sprawy biznesowe. Choć rzeczywiście jest to scenariusz dość typowy, a wypożyczenie nowego audi czy mercedesa nie stanowi problemu dla profesjonalnej wypożyczalni (pod warunkiem posiadania odpowiedniego limitu na karcie kredytowej), z zalet jakie daje wynajęcie samochodu mogą jak najbardziej skorzystać również osoby mniej zamożne.

 

Popularną okazją do wypożyczenia auta są zaś wakacyjne wyjazdy. Dzięki temu nie jesteśmy skazani w obcym kraju na transport publiczny i możemy zwiedzić wszystkie te miejsca, które mieliśmy w planie zobaczyć. Co więcej, podróżując z grupą przyjaciół koszt wypożyczenia samochodu rozkłada się na kilka osób i z punktu widzenia pojedynczego uczestnika wycieczki nie jest zbyt wysoki – zwłaszcza w kontekście niesionych za sobą korzyści.

Nie warto przy tym za wszelką cenę dążyć do obniżenia kosztów wynajmu: auto zbyt małe bądź o niewystarczającej mocy może skutecznie popsuć nam radość płynącą z wakacyjnego wyjazdu.

 

Gdzie wypożyczyć samochód?

Najprostszą i najwygodniejszą metodą wynajęcia samochodu jest złożenie rezerwacji przez Internet. Jeśli planujemy podróż do jednej z popularnych lokalizacji turystycznych we Włoszech, wystarczy że wyszukamy frazę wynajem samochodów Piza lub podobną, a w mig odnajdziemy mnóstwo ofert – zarówno tych pochodzących od dużych sieci wypożyczalni, jak i tych miejscowych.

Którą opcję powinniśmy wybrać? Otóż nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Międzynarodowe sieci wypożyczalni zapewniają stały, dość wysoki poziom świadczonych usług. Dysponują ponadto dużą flotą samochodów, więc bez większego trudu będziemy w stanie wypożyczyć odpowiadający nam model. Niewielkie wypożyczalnie oferują z reguły nieco niższe ceny, choć oszczędność może niekiedy okazać się pozorna, ginąc ostatecznie w licznych opłatach dodatkowych.

Co ciekawe, niektóre lokalne firmy mogą nawet nie posiadać możliwości dokonania rezerwacji przez Internet, a do płatności nie wymagać karty kredytowej. Wypożyczenie samochodu w takim miejscu może mieć swój urok, jednak nie jest to opcja pozbawiona ryzyka.

 

Po co wypożyczalni numer mojego lotu?

Jeśli zdecydowałeś się na zarezerwowanie samochodu za pośrednictwem Internetu, na jednym z etapów wypełniania formularza zostałeś zapewne poproszony o podanie numeru lotu. Wbrew pozorom jest to bardzo istotna i przydatna informacja.

Po pierwsze, wypożyczalnia może z łatwością sprawdzić, czy twoje spóźnienie to wynik lenistwa, czy też niespodziewanego opóźnienia lotu. Po drugie, w przypadku dużych lotnisk zdarza się, iż jedna firma posiada swoje samochody w więcej niż jednym miejscu i dzięki informacji o numerze lotu jest w stanie podstawić samochód pod właściwy terminal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>