Strona główna / Artykuły partnerów / Wyspy Kanaryjskie – najciekawsze atrakcje

Wyspy Kanaryjskie – najciekawsze atrakcje

Latem temperatura wynosi tam najczęściej około 30 C, zimą zaś średnio około… 20 C. Do odwiedzenia Wysp Kanaryjskich, bez względu na porę roku, zachęca jednak nie tylko znakomita pogoda, ale również liczne atrakcje.

Wart podkreślenia jest fakt, że wysp kanaryjskich jest łącznie aż 17 i każda z nich oferuje turystom inne krajobrazy, atrakcje, smaki i rozrywki. Sprawdź, które z nich mogą cię zainteresować.

Atrakcje w oceanie

Atlantyk w okolicach archipelagu Wysp Kanaryjskich oferuje wiele możliwości spędzania czasu. Wybierając się na Lanzarote, koniecznie musisz odwiedzić podwodne muzeum. Fuerteventura, ze względu na nieustający wiatr, to idealne miejsce do nauki windsurfingu. Możesz też wypłynąć w rejs łodzią podwodną i z bliska podziwiać delfiny oraz wieloryby.

Ciekawe plaże

Na Fuerteventurze znajdziesz też najpiękniejsze na Wyspach Kanaryjskich, długie i piaszczyste plaże. Jeśli oczekujesz interesującej odmiany, wybierz się na Teneryfę lub Gran Canarii, gdzie znajdziesz czarne, intrygujące, wulkaniczne plaże.

Wulkan Teide

To jedna z największych atrakcji Wysp Kanaryjskich i przy okazji najwyższy szczyt Hiszpanii – poza tym, to również wciąż aktywny wulkan! Wysokość Teide wynosi aż 3718 m n.p.m, ale można dostać się na niego koleją liniową. Wrażenia są niesamowite a widoki niezapomniane. Pamiętaj jednak, że wejście na sam szczyt wymaga posiadania zezwolenia, o które można starać się drogą elektroniczną.

Smaczna kuchnia

Na Wyspach Kanaryjskich skosztujesz również bardzo smacznej kuchni. W lokalnych barach nie brakuje pysznych miejscowych specjałów, i co ważne, każda z wysp słynie z czegoś innego. Warto spróbować też tutejszych bananów, które zupełnie różnią się od tych dostępnych w polskich sklepach.

Wspaniała przyroda

Poszczególne wyspy wyraźnie różnią się od siebie pod kątem występującej fauny i flory, ale na każdej z nich przyroda jest ciekawa i warta bliższej uwagi. Na Fuerteventure znajdziesz wspaniałe wydmy, a na La Gomera park narodowy z lasem trzeciorzędowym. Lanzarote zachwyci cię wulkanicznym krajobrazem w praku Timanfaya, a także jaskinią Cueva.

Jest też co zwiedzać!

Na Wyspach Kanaryjskich nie brakuje też większych miast, które dają wiele opcji zwiedzania. Warto wybrać się przede wszystkim do miast położonych na Teneryfie: Santa Cruz de Tenerifa oraz La Orotava. Godne uwagi jest również Palmas de Gran Canaria. Podczas zwiedzania przyjrzyj się ciekawej kanaryjskich architekturze – szczególnie sosnowym balkonom.

Więcej o atrakcjach oferowanych przez Wyspy Kanaryjskie przeczytasz na stronie: https://www.tui.pl/wypoczynek/wyspy-kanaryjskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.