Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Artykuły partnerów / Zajrzyj w nieznane z tarotem!

Zajrzyj w nieznane z tarotem!

Wróżby cieszą się niesamowitą popularnością. Trudno jednoznacznie wskazać, co przyciąga ludzi do wiedzy tajemnej, która oscyluje na granicy magii i nauki. Można zaryzykować tezę, że jest to niepohamowana chęć poznania przyszłości i zagłębienia się w to co nieznane i ukryte. Tysiące osób chętnie korzystają z usług wtajemniczonych, którzy pomagają zrozumieć symbole i znaki. Duża część z nich specjalizuje się w kartach tarota, które między innymi dzięki internetowi, stały się jedną z najpopularniejszych form wróżby. Jakie tajemnice kryją w sobie karty tarota?

Czym jest tarot?

Talię tarota możemy podzielić na dwie główne grupy – Małe Arkana (56 kart) i Wielkie Arkana (22 karty). Wielkie Arkana symbolizują archetypy sytuacji, postaci i zdarzeń, przez które przechodzimy podczas życiowej wędrówki. Małe Arkana to karty od asa do dziesiątki, król, królowa, rycerz oraz paź. Podzielić je można także na cztery podstawowe grupy – buławy, kielichy, miecze i monety. Każda z kart ma swoje unikalne znaczenie, lecz dopiero ich układ pozwala na szerszą interpretację przekazu, jaki ma dla nas tarot. Istnieje wiele odmian tarota – różnią się one między sobą ilością kart używanych do wróżb lub interpretacją znaczeń. Kart można używać także do gry. Początków tarota doszukać można się w średniowiecznej Europie – pojawiły się one w XV wieku we Włoszech. Wróżenie z tarota neguje kościół, który dopatruje się we wróżbach obcowania z siłami, o których ludzie nie mają pojęcia. Fenomenem tarota zainteresowali się też psychologowie. Z pewnością korzystanie z tarota jest pewnego rodzaju podróżą w nieznane, w której wybór odpowiedniej ścieżki może dać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Tarot w internecie

Korzystać z tarota możemy również na własną rękę. Jak tego dokonać? Wystarczy znaleźć w internecie serwis, który oferuje usługi związane z ezoteryką i tarotem. Świetnym przykładem może byćhttps://pinbook.pl/ezoteryka/wrozby/tarot-online. Na jego łamach znajdziemy całą kategorię poświęconą właśnie wróżbom, astrologii i ezoteryce. Sprawdzimy tam swój horoskop, znaczenie imienia, symbolikę snów i… wylosujemy kartę tarota, którą potraktować możemy jako wróżbę. Pamiętać należy przede wszystkim o symbolice kart. Ich układ ma znaczenie – nawet pojedyncza karta może zostać błędnie zinterpretowana. Jeśli więc mamy wątpliwości i nie chcemy ryzykować – warto poprosić o pomoc osobę wtajemniczoną i umiejącą rozpoznawać symbolikę kart tarota. Choć wielu traktuje wróżby jako bajki i zabobony – należy zachować ostrożność. Nie mamy pewności z jakimi siłami się borykamy, a na niektóre pytania nawet nauka i wiara nie są w stanie odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>