Strona główna / Sponsorowane / Zanim zaczniesz stawiać rusztowanie…. Przeczytaj koniecznie!

Zanim zaczniesz stawiać rusztowanie…. Przeczytaj koniecznie!

Rusztowanie jest często niezbędnym elementem budowy i utrzymania domu. Postawione prawidłowo rusztowanie, pozwala upewnić się, że ty i inni korzystający z urządzenia będą bezpieczni. Brak nadzoru nad montażem rusztowań może prowadzić do poważnego wypadku. Ustanowienie rusztowania jest alternatywą dla korzystania z drabin, a dodatkowo koła do rusztowań mogą sprawić, iż będzie to jeszcze bardziej mobilne rozwiązanie.

Korzyść ze stosowania rusztowań to większy obszar roboczy i większa mobilność niż drabina. Zapewnia platformę do chodzenia i do ustawiania wszystkich narzędzi. To znacznie skróci czas pracy.

Jak zacząć montaż rusztowania?

Wybierz bezpieczne podłoże, na którym można zbudować i ustawić rusztowanie. Do mocowania rusztowań należy też postawić płyty fundamentowe, aby konstrukcja była stabilniejsza oraz by koła do rusztowań mogły się z łatwością przesuwać. Zwykle jednym z głównych problemów jest wypoziomowanie rusztowania i ustawienie go na bezpiecznym gruncie. Dlatego użyj śrub regulacyjnych na rusztowaniach, aby wyrównać konstrukcję,a jeśli powierzchnia znajduje się na stromym zboczu, należy postarać się o dodatkowe zabezpieczenia.

Postaw na koła do rusztowania!

Jeśli planujesz pracować w różnych punktach, pomyśl o kołach dołączanych do zestawu rusztowania. Pamiętaj, aby zablokować koła do rusztowania po jego ustawieniu.

Upewnij się, że konstrukt jest stabilny. Przesuń rusztowanie do żądanej pozycji i upewnij się, że jest pozioma i zabezpieczona. Zadbaj też o bezpieczny dostęp do rusztowania. Jeśli drabiny będą używane do dostępu do rusztowania, użyj tych, które są przeznaczone do tego konkretnego rusztowania. Drabiny schodowe mogą być użyte do wejścia do rusztowania, ale muszą mieć poręcze i bieżniki. Obawą punktu dostępowego zwykle bezpieczne manewrowanie i zapobieganie przewróceniu rusztowania. Na tym się skup stawiając dostęp.

Przymocuj prowadnice.

Poręcze są bardzo zalecane dla wszystkich rusztowań ze względu na wysokość urządzenia i ryzyko upadków. Również warto rozważyć użycie zabezpieczeń przed upadkiem. Przed rozpoczęciem korzystania z konstrukcji należy skontrolować rusztowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Dokładnie przeanalizuj konfigurację rusztowania, aby upewnić się, że wszystkie elementy są bezpieczne. Ponownie przeanalizuj system rusztowania za każdym razem, gdy je opuszczasz.

Artykuł powstał we współpracy z ZABI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.