W najnowszym numerze „Kuriera”

Kurier Słupecki z 12 lipca

Komentarze: 234

 1. niezadowolony

  kasia promowana jest przez przyszlego tescia grzeszczaka

  • oczko

   może i jest promowana przez teścia , a ty pewnie jej zazdroscisz jak i urody tak i partnera

   • pono

    Nie ukrywajmy, że dużo osób jej zazdrości- w sumie jest czego. Ale doszła do tego wszystkiego ciężką pracą. Ale mimo wszystko uważam, że poplecznictwo jest nie na miejscu. .. Dzisiejszy świat… Albo ma się duże plecy, albo twardą „d-pe”

    • Kornelia

     Pewnie Pani Kasia doszła do wszystkiego ciężką praca, mam wrażenie, że niebawem dowiemy się o jej kluczowej roli dla aliantów podczas II Wojny. No a makijaż , paznokcie, lans, czasami bywa ciężko ufff, jak to ogarnąć, biedna dajmy jej dotację!!!

     • Anonim

      Ze o wojnie na Pacyfiku nie warto wspominać ,dotacje pewnie dostanie a o służbowym samochodzie od kochanego teścia też dostanie za ciężką pracę nie warto tego wypominac

   • lol

    Tak jak by było czego zazdrościć.. hee proszę was!! Niech się promuję jak chce ale szacunku nie da się kupić

    • madaFaka

     Wlasnie,szacunku nie da sie kupic. Na szacunek trzeba zasluzyc a zeby dojsc do czegos z kims z „wyrzszych sfer” to nbie problem. Sztuka jest to zrobic samemu bez niczyjej pomocy :)

   • Kornelia

    Uroda Pani Kasi, jest kwestią dyskusyjną.Jak dla mnie przeciętna dziewczyna, dobrze „zrobiona”, bez makijażu i ciszków wygląda bardzo średnio. Jedyne, co można stwierdzić, to owczy pęd do kariery, ba i to nie w jednej konkretnej dziedzinie, moje zdanie jest proste, dobry produkt nie potrzebuje takiej masowej i wiejskiej reklamy z jaką mamy do czynienia w ww. przypadku. Jeśli ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego!

 2. xxx

  Już wszędzie się sprzeda….. WSTYD!!!

  • lol

   Wiesz, tu nie chodzi o to, czy ona się sprzedaje czy nie
   -Każdy z Nas gdyby miał możliwość też by się sprzedawał w taki medialny sposób bo to jest w końcu kasaaa… Do Katarzyny jako do osoby nic nie mam. Ale nie ukrywam, że razi mnie to ewidentne wciskanie się jej dosłownie WSZĘDZIE. Trzeba mieć trochę skromności, a nie pchać się na chama.

   • ooo

    mów za siebie. nie kazdy nie ma poczucia odrobiny godności. Pieniadze to nie wszystko!

  • Brat

   w czym sie sprzedzrz. TO daj mi tane pogadam z tobom

 3. www

  PSL wygra i to w cuglach a wam pozostanie tylko plucie,ciężko żyć w bezsilności.

 4. aaa

  niezadowolony czyż byś miał na myśli Waldiego???

 5. irs

  A mnie zastanawia kiedy wreście zniknie taka partia jak PSL która blokuje reformy:
  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7277866,Struzik_przegnal_reformatora_Kolei_Mazowieckich.html

 6. www

  irs PSL wygra na naszym terenie i na ten temat nie co gadać czy ci się to podoba czy nie.A ty sobie lepiej popraw swoje reformy które nosisz na pewnej części ciała bo ci spadną w miejscu publicznym i będzie wstyd,chyba że go już nie masz.

 7. zibi

  Slupca jest daleko w tyle za reszta swiata, dlatego PSL wygra :/

 8. kar

  Gratulacje Kasiu!

 9. www

  odezwał się znawca wszystkich tematów zibi i każdy kto myśli nie tak jak on to daleko na końcu świata,nasz ukochany zibi ma receptę na uzdrowienie sytuacji ale PSL i jego zwolennicy skutecznie to blokują.

 10. irs

  zibi tylko PiS z PO moga się dogadać i wyeliminować tą kłodę w reformowaniu kraju

 11. irs

  zibi nie przejmuj się komentarzami www. PSL mu placi za pisanie komentarzy

 12. www

  uwaga na irs to etatowy pracownik a zibi to ta sama osoba

 13. zibi

  popros adminow o IP moje i irs.

  Bardziej bym pomyslal ze etatowy pracownik to ten co pisze „PSL wygra czy Ci sie to podoba czy nie”.

  PSL to zacofana partia, utrzymuje się tylko w regionach rolniczych, gdzie ciężko o pracę. A tu koło się zamyka.

  • strażak

   co ty wiesz zbik

 14. muniek

  …a czy w Slupcy jest jakis PIS,NIE znam zadnego nazwiska?

 15. irs

  muniek nie chodzi mi o tak zacofany rejon jak Słupca

 16. lol

  www czyżbyś pozjadał wszystkie rozumy świata…takie bzdety piszesz, że masakra…a na temat Kasi się nie wypowiadam…jednym słowem żenada

 17. www

  to że PSL u nas wygra to nie podlega najmniejszej dyskusji a jeżeli ktoś uważa tak jak lol że to są bzdety to jego sprawa,jak trudno pogodzić się z realiami

 18. zibi

  z glupota ludzka zawsze trudno sie pogodzic…

 19. muniek

  …za mundurem chlopy sznurem,ale ladniej Ci Kasiu w sukience.

 20. max

  masz racje banda nierobow wyslowic sie nie potrafia bardzo dobrze ze nie maja zadnych szans w najblizszych wyborach tylko umia imprezy na nasz kosz urzadzac ludzie zaczynaja na oczy przegladac!

 21. rak

  nie bede komentowal partnera z tymi placami na buziuni a uroda suberskiej jest stanowczo przecietna

 22. nana

  psl jest bez nadziejny a kasiuna niech sie troche po uczy bo nie wie gdzie krym gdzie rzym a gdzie ameryka

 23. muniek

  panie irs,czy zibi,jestes gogo.

 24. maria selim

  Gratuluję, Pani Kasi to mądra i ładna dziewczyna . Zaszła bardzo wysoko a jest z ze wsi . Jako mieszkanka powiatu słupeckiego jestem z tego dumna.

 25. maria selim

  Gratuluję, Pani Kasi to mądra i ładna dziewczyna . Zaszła bardzo wysoko a jest ze wsi . Jako mieszkanka powiatu słupeckiego jestem z tego dumna.

 26. irs

  Ładna jest. Brakuje jej jednak doświadczenia życiowego.Oby szybko przejrzała na oczy i jej życie było normalne

 27. irs

  Pawlak porwał Królową Śniegu. FOTY!
  http://www.fakt.pl/Pawlak-porwal-Krolowa-Sniegu-FOTY-,artykuly,55670,1.html

 28. emo

  Pawlak w życiu nie zostanie prezydentem. A kto myśli że PSL wygra jest w błędzie. I w niczym Pawlakowi Kasia nie pomoże

 29. irs

  maria selim czasami Pani Kasia robi pozyteczne rzeczy:
  http://www.soswslupca.pl/index.php?id=160&c=47

 30. pm

  psl nie wygra i to jest pewne jak 2+2=4

 31. !!!!!!!!!!!!

  Po wygra wybory!!!a co do Kasi ci co pisza o niej zle poprostu jej zazrdoszcza!!!jak ktos jej nie zna niech sie nie wypowiada!!!

 32. Dominik

  Aleksander Ścios

  Wszyscy ludzie Bronisława K.

  Ważne informacje!

  Aleksander Ścios, bloger legenda, opublikował poniższy tekst na Salonie 24. Do dnia dzisiejszego każdy tekst autora lądował na Stronie Głównej „Niezależnego forum publicystów”. Po lekturze zrozumiecie dlaczego tym razem stało się inaczej… Dodatkowy komentarz jest zbędny.

  Płk. Aleksander Lichocki – ostatni szef Zarządu I Szefostwa WSW, absolwent moskiewskich kursów GRU. Po zlikwidowaniu WSW, za zgodą Bronisława Komorowskiego przeniesiony do rezerwy kadrowej nowo powstałych Wojskowych Służb Informacyjnych. W 1991 r. w randze pułkownika i już na etacie generalskim odszedł z wojska. Powodem było rozpoczęcie prac tzw. komisji Okrzesika – sejmowej podkomisji ds. zbadania działalności byłej WSW, której raport wykazał nieprawidłowości i przestępstwa, mające miejsce w WSW. W latach 80. zajmował się prześladowaniem opozycji niepodległościowej i Kościoła. Na początku lat 90. brał udział w inwigilacji prawicy. Przyjaciel Edwarda Mazura, oskarżonego o zlecenie zabójstwa gen. Marka Papały.

  Wieloletni znajomy Bronisława Komorowskiego. Do 2005 r. Lichocki pracował w Agencji Mienia Wojskowego.

  Gdy w roku 2004 syn Komorowskiego został potrącony przez samochód jednego z najbogatszych Polaków, jadący w obstawie dwóch lancii BOR z pokazu Ferrari w hotelu Victoria, o fakcie tym poinformował dziennikarza Superexpresu Leszka Misiaka właśnie Aleksander Lichocki, przedstawiając się jako rzecznik i znajomy marszałka. Syn Komorowskiego został wówczas ciężko ranny. Według Lichockiego śledztwo tuszowano, a nagranie z monitoringu skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, gdzie doszło do wypadku urywa się tuż przed zdarzeniem. Sprawa nigdy nie znalazła finału w sądzie. Pułkownik Aleksander Lichocki, przedstawiający się jako lobbysta, był człowiekiem znanym w sejmie III i IV kadencji.

  Oskarżony w związku z aferą marszałkową.

  Płk Lucjan Jaworski – były szef Zarządu WSW WOPK awansowany przez Komorowskiego w roku 1991 na stanowisko szefa Kontrwywiadu Wojskowego. W latach 80. płk. Jaworski, odznaczał się szczególną gorliwością w zwalczaniu opozycji, niszczył prasę podziemną, rozpracowując m.in. „Wiadomości”, ”Głos Wolny”, ˝Tygodnik Wojenny˝, „Nową” czy „Robotnika”. Ścigał współpracujących z opozycją filmowców, rozpracowywał Ryszarda Bugaja, tropił „obce pochodzenie” członków opozycji, zakładał podsłuchy, werbował agenturę. To na skutek jego działań w więzieniu znalazła się min. Hanna Rozwadowska, kierująca logistyką „Wiadomości”. Po nominacji na szefa KW, Jaworski w latach 1991-93 prowadził działania operacyjne, skierowane przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej oraz przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. Nadzorował również SOR „Szpak” – dotyczącą rozpracowania Radosława Sikorskiego.

  Płk Leszek Tobiasz – przyjęty przez wiceministra ON Komorowskiego do kontrwywiadu WSI . Przyjaciel płk Lucjana Jaworskiego. W latach 80. zajmował się prześladowaniem opozycji niepodległościowej, po roku 1990 penetrowaniem środowiska dziennikarskiego i Kościóła. Z teczki Nadzoru Szczególnego Kryptonim „Anioł”, dotyczącej przygotowania i pozyskania materiałów mających na celu skompromitowanie abp. Juliusza Paetza wynika, że oficerem odpowiedzialnym za tę robotę był Leszek Tobiasz. Teczkę założono 28 lutego 2002 roku. Nielegalną działalnością Tobiasza zajmowała się Komisja Weryfikacyjna WSI, badał ją też Wojciech Sumliński. Główny bohater afery marszałkowej.

  Gen. Józef Buczyński – jeden z najbliższych współpracowników Komorowskiego, mianowany szefem kadr MON. Przez wiele lat gen.Buczyński był attache wojskowym przy Ambasadzie RP w Chinach, a następnie Komendantem Akademii Obrony Narodowej. O Buczyńskim pisano w roku 2001, że dzięki protekcji Komorowskiego nabył 140-metrowe mieszkanie przy ulicy Nowolipki w Warszawie należące do wojska, płacąc jedynie 5 proc jego wartości (rynkowa wartość wynosiła ok. 210 000 dolarów). Jak wynika z zeznań Komorowskiego, złożonych przed prokuratorem w dniu 24 lipca 2008 roku, to gen. Buczyński wprowadził do niego płk Lichockiego, po ustaleniu, co ma być tematem rozmowy z Komorowskim. Według niektórych mediów gen. Józef Buczyński, działając w imieniu Bronisława Komorowskiego spotykał się z byłymi oficerami WSI sprawie uzyskania wglądu do aneksu.

  Gen. Adam Tylus – były wiceszef Inspektoratu Techniki Sił Zbrojnych, doradca w gabinecie politycznym ministra MON Komorowskiego. Na początku lat 90. Departament Wychowania MON, podległy wiceministrowi Komorowskiemu wynajął część budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na salon sprzedaży mercedesów Sobiesławowi Zasadzie. Po tym fakcie , MON zakupiło mercedesy do armii. Transakcję dotyczącą dostaw mercedesów nadzorował w MON gen. Adam Tylus. Po otrzymaniu szlifów generalskich Tylus odszedł z wojska i został dyrektorem biura obsługi zamówień publicznych i specjalnych w firmie Sobiesław Zasada Centrum S.A.. Firma ta która współpracowała z Fundacją Pro Civili. W dokumentach informacyjnych Fundacji „Pro Civili” z 1998 roku, podpisanych przez Krzysztofa Werelicha wymienia się wśród dostawców różnych towarów firmy Sobiesław Zasada Centrum SA., Volvo Poland i Pati Soft sp. z o.o., a wśród „odbiorców strategicznych” Ministerstwo Obrony Narodowej. Następnie Tylus został zastępcą prezesa firmy Ster-Projekt i Ster-Projekt Technologie C4I, zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem systemów dowodzenia i kierowania, przeznaczonych dla wojska. Jednocześnie był stałym doradcą sejmowej Komisji Obrony Narodowej, której przewodniczył Bronisław Komorowski. Jak informowała prasa „zdaniem Bronisława Komorowskiego, przewodniczącego komisji, regulamin Sejmu nie zabrania być doradcą osobie, która zasiada w zarządzie firmy, oferującej wojsku sprzęt i usługi.”

  Gen. Bogusław Smólski – radca w gabinecie ministra ON Komorowskiego. W latach 90. Smólski został zdymisjonowany z MON, z powodu raportu NIK, w którym negatywnie oceniono rolę generała w czasach gdy był dyrektorem departamentu rozwoju i wdrożeń MON. Zarzuty dotyczyły realizacji programu HUZAR i zakupu rakiety NDT. Wkrótce potem minister ON Onyszkiewicz awansował go na stanowisko radcy ministra. Od 2003 r. do 2007 r Smólski był rektorem WAT. Sporządzony w 2007 roku Raport NIK – „Informacja o wynikach kontroli organizacji i funkcjonowania akademii wojskowych i wyższych szkół oficerskich ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki finansowej i mienia uczelni oraz struktury zatrudnienia w latach 2005 – 2007” wymienia generała jako osobę odpowiedzialną za liczne nieprawidłowości w funkcjonowaniu uczelni. M.in. „NIK negatywnie oceniła gospodarowanie przez WAT gruntami, niezwiązanymi z przedmiotem jej działalności statutowej. Zwłoka w uregulowaniu zasad użytkowania tego obszaru gruntu o łącznej powierzchni 10,54 ha (ogródki działkowe, grunty pod garaże), stanowi realne zagrożenie utraty przez Uczelnię majątku o wartości blisko 58 mln zł”. W lutym 2007 r. Smólski pełnomocnikiem ministra ON ds. reformy szkolnictwa wojskowego. Od lipca 2007 r. gen. Smólski jest dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

  Krzysztof Bucholski – były wiceprezes Agencji Mienia Wojskowego, aresztowany w lutym 2007 roku pod zarzutem korupcji. W sprawie zatrzymano 17 osób: urzędników AMW, w tym Bucholskiego, oraz przedsiębiorców. Wszyscy otrzymali zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a Bucholski ponadto o jej kierowanie.

  Bucholski przez wiele lat był członkiem PO, a wcześniej Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Współpracował blisko z Bronisławem Komorowskim. Nie tylko politycznie. Komorowski jest prezesem Ligi Rzecznej i Morskiej. Bucholski był też członkiem Ligi. W roku 2001 Bucholski był szefem kampanii parlamentarnej Komorowskiego. Karierę młodego działacza przerwała sprawa sprzedaży gruntów Wojskowego Instytutu Medycznego. O aferze, związanej z wyprowadzeniem przez byłych ministrów MON Onyszkiewicza i Komorowskiego, atrakcyjnego gruntu z terenu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, do firmy Lilianny Wejchert (byłej żony współwłaściciela ITI) obszernie informowała prasa. W 2007 roku „Gazeta Polska” pisała: „w wyprowadzeniu gruntu do Euro-Medicalu brał udział jego[Komorowskiego] zaufany człowiek, wieloletni pracownik Agencji Mienia Wojskowego Krzysztof B. – szef kampanii Komorowskiego do parlamentu w 2001. Według dokumentów, do których dotarła „GP”, B. przejmował w imieniu AMW działkę przy ul. Szaserów w Warszawie od Stołecznego Zarządu Infrastruktury MON. Kilkanaście dni temu B. został aresztowany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego pod zarzutem korupcji oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Zarzucanych czynów miał się dopuścić właśnie podczas pracy w Agencji Mienia Wojskowego, gdzie pełnił funkcję szefa oddziału warszawskiego AMW, a potem wiceprezesa agencji.”

  Płk Henryk Demiańczuk – były logistyk w 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej. W 2002 r., po 26 latach służby, Demiańczuk odszedł z wojska oskarżony przez prokuraturę wojskową o korupcję, jaka miała miejsce w jednostce wojskowej na Bemowie. Z poręczenia posła Komorowskiego został dyrektorem terenowego oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie. W lutym 2008 roku „Rzeczpospolita” informowała, iż dotarła do pisma, jakie w styczniu 2007 roku ówczesny szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło wysłał do Radosława Sikorskiego, szefa MON. Powodem korespondencji był anonim sugerujący przestępczą działalność płk. Henryka D., szefa warszawskiego oddziału AMW, który kilka tygodni później stał się jednym z podejrzanych. W piśmie pojawia się też informacja, że Henryk D. znalazł pracę – „z poręczenia pana posła Komorowskiego z PO, pan Bucholski też z PO”. Sikorski nie zdążył odpisać, bo kilka dni później jego miejsce zajął Szczygło, a dwa tygodnie później Bucholski został aresztowany.

  Major Jerzy Smoliński – do 2001 r. major Smoliński pełnił obowiązki rzecznika prasowego komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej w Poznaniu, skąd został powołany na zastępcę dyrektora Biura Prasy i Informacji MON i stał się rzecznikiem ówczesnego ministra Komorowskiego. Po odejściu Komorowskiego z MON, Smoliński pracował na stanowisku zastępcy dyrektora ds programowych ośrodka TVP 3 w Poznaniu, by tuż po wygranych przez PO wyborach 2007 roku powrócić na stanowisko rzecznika prasowego marszałka Komorowskiego.

  Major Smoliński udziela się też społecznie i działa np. w Stowarzyszeniu Współpracy Polska-Wschód, jako przedstawiciel Klubu Absolwentów Uczelni Zagranicznych.To stowarzyszenie, w którego władzach zasiada m.in. Longin Pastusiak, służy : „Budowaniu i rozwijaniu dobrosąsiedzkich stosunków, przyjaźni i współpracy między społeczeństwami polski i państwami za wschodnią granicą.” i zajmuje się takimi inicjatywami jak organizowaniem spotkań z „ konsulem Handlowym Ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu – Nguyen Van Thiem oraz Prezesem firmy ASG-P – dr Hoang Manh Hue.”lub organizowaniem seminarium „Nowe możliwości białorusko-polskiej współpracy gospodarczej” .

  Smoliński dał się ostatnio poznać, gdy wspólnie z Waldemarem Strzałkowskim składał wieniec na grobie Anny Walentynowicz, w imieniu Komorowskiego. Jak informował portalpomorza.pl „Panowie musieli uważać, aby nie stracić równowagi i nie wpaść. Jeden z nich był wyraźnie „zmęczony”. Natychmiast zameldowali komórką marszałkowi, że zadanie wykonane i wieniec jest na miejscu. Jeden z nich mówił bełkotliwym głosem i cuchnęło od niego alkoholem”.

  Płk. Zdzisław Kurzyński – były pracownik Departamentu Stosunków Społecznych MON – współpracownik sejmowy marszałka Komorowskiego.

  Gen. Paweł Nowak – W roku 2001, po zdymisjonowaniu Romualda Szeremietiewa, posadę stracił płk Janusz Zwoliński, dyrektor Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych MON, któremu bezpośrednio podlegała kontrola nad przetargami. Zastąpił go protegowany Komorowskiego, wówczas płk Paweł Nowak. Choć wcześniej Komorowski nie chciał wyrazić zgody na podjęcie procedury przetargowej, zrobił to natychmiast po odwołaniu Szeremietiewa. Przetarg na KTO był kontynuowany. W październiku 2001 roku ministrem obrony w rządzie SLD został Jerzy Szmajdziński. Mimo zmiany rządu i szefa MON, na stanowiskach pozostali ludzie Komorowskiego, związani z przetargiem. To płk. Paweł Nowak dokonał wyboru i zakupu transportera kołowego Patria i rakiety przeciwpancernej.

  Decydujący wpływ na wybór Patrii miała Komisja Przetargowa MON, powołana jeszcze w sierpniu 2001 r. decyzją min. Komorowskiego. Przewodniczącym komisji był płk Paweł Nowak, zastępcą gen. Krzysztof Karboński. Obserwatorami – Bronisław Komorowski i Zbigniew Zaborowski z sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Już jako generał Nowak został szefem departamentu zamówień MON. W 2004 r. oskarżono Nowaka (już po jego odejściu z departamentu) i jego podwładnych o spowodowanie niemal 10 mln zł szkody, w związku z tzw. „aferą bakszyszową”. Sąd Okręgowy uniewinnił wszystkich podsądnych, nie dopatrując się w ich działaniach przestępstwa. W roku 2007 Sąd Najwyższy uchylił wyrok uniewinniający Nowaka z zarzutów w sprawie nieprawidłowości przy realizacji umowy na pociski przeciwpancerne dla polskiej armii. Gen. Nowak ma też zarzuty w śledztwie w sprawie nieprawidłowości przy zakupie kołowego transportera opancerzonego. Wojskowa prokuratura zarzuciła mu niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień, za co grozi do 10 lat więzienia.

  http://niepoprawni.pl/blog/902/wszyscy- … nder-scios

 33. Dominik

  Priorytety Planu Prywatyzacji

  Przygotowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa i przyjęty przez Radę Ministrów w kwietniu 2008 r. (zaktualizowany 10 lutego 2009 r.) „Plan prywatyzacji na lata 2008-2011” zakłada prywatyzację 802 spółek i jest realizowany od półtora roku. W związku z rządową decyzją przyspieszenia prywatyzacji MSP opracowało aktualizację 4-letniego programu obejmującą najbliższe 1,5 roku, w której wyselekcjonowano 54 kluczowe spółki do prywatyzacji w latach 2009-2010: 15 do końca bieżącego roku i 39 w roku 2010.

  Najważniejsze projekty zawarte w ofercie prywatyzacyjnej to:

  Sektor energetyczny
  Enea S.A. jest właścicielem Elektrowni Kozienice, największej w Polsce pod względem wielkości mocy elektrowni opalanej węglem kamiennym, oraz spółki Enea Operator, sieci dystrybucyjnej obejmującej ok. 20% kraju. Od listopada 2008 r. jest notowana na GPW. MSP posiada 76,48% akcji, z których w 2009 r. zamierza sprzedać 67,05% w trybie negocjacji. 27 VII 2009 r. MSP opublikowało zaproszenie do negocjacji z terminem składania ofert do 14 VIII 2009 r. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest spółką dominującą największej energetycznej grupy kapitałowej w Polsce i jednej z największych w Europie Śr.-Wsch. Do Skarbu Państwa należy 100% udziałów, z których do 10% zostanie sprzedane w 2010 r. w kilku transzach na GPW, po wprowadzeniu akcji PGE do publicznego obrotu na GPW w 2009 r. Obecnie trwają przygotowania do debiutu giełdowego. Tauron Polska Energia S.A. tworzony przez 92 firm jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce. Skarb Państwa posiada 100% akcji, z których w 2010 r. zamierza sprzedać część akcji (do poziomu pozwalającego zachować władztwo korporacyjne Skarbu Państwa w spółce) w pierwszej ofercie publicznej na GPW lub w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Energa S.A. zarządza grupą kapitałową 44 spółek. 100% akcji należy do Skarbu Państwa, który w 2010 r. zamierza sprzedać 85% udziałów w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin S.A. jest drugim co do wielkości polskim producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Prywatyzacja jest planowana przez sprzedaż w 2010 r. w trybie negocjacji całego posiadanego przez Skarb Państwa pakietu 50% udziałów, przy rozważanej łącznej sprzedaży z akcjami kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin. Pozostałe spółki planowane do sprzedaży w 2009 r. to Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A., Elektrociepłownia Zabrze S.A., Nadwiślańska Spółka Energetyczna S.A. i Zespół Elektrociepłowni Bytom S.A. (negocjacje podjętych na podstawie publicznego zaproszenia). W planie prywatyzacji przewidziana jest również prywatyzacja 12 innych spółek sektora.
  Sektor chemiczny i tworzyw sztucznych oraz kopalnie surowców chemicznych
  Do prywatyzacji w 2009 r. przeznaczone są spółki Wielkiej Syntezy Chemicznej tworzące tzw. I Grupę Chemiczną: Ciech S.A., Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. i Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach. Skarb Państwa posiada w spółce Ciech 36,68% oraz (wraz z Naftą Polską S.A.) 86,28% w ZA Kędzierzyn i 52,56% w ZA Tarnów. Do sprzedaży przeznaczone jest odpowiednio 36,68%, 85% i 52,15% akcji tych spółek. Prywatyzacja grupy nastąpi w 2009 r. w trybie negocjacji prowadzonych przez Naftę Polską S.A. na podstawie porozumienia ze Skarbem Państwa. 26 VI 2009 r. Nafta Polska opublikowała zaproszenie do negocjacji z terminem składania pisemnych odpowiedzi do 15 IX 2009 r. W 2010 r. planowana jest sprzedaż w trybie negocjacji dwóch innych spółek Wielkiej Syntezy Chemicznej, Zakładów Azotowych Puławy S.A. (50,12% z należących do Skarbu Państwa 50,70%) i Zakładów Chemicznych Police S.A. (59,23% z 59,41%). Planowana jest również sprzedaż w trybie negocjacji 85% ze 100% w spółkach Azoty-Adipol S.A. i Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie. Do 2011 r. zostanie sprzedane jeszcze 13 spółek z tych sektorów.
  Instytucje finansowe
  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., w której Skarb Państwa posiada 98,82%, zostanie sprywatyzowana w 2009 r. Obecnie weryfikowane są oferty wstępne inwestorów. W 2010 r. planowana jest sprzedaż 0,9% udziałów Skarbu Państwa w Pekao S.A., 1,93% w banku BZ WBK S.A., 3,68% w BPH S.A. i 2,49% w BH w Warszawie S.A. (najprawdopodobniej na rynku regulowanym). Na liście projektów prywatyzacyjnych na lata 2009-2010 jest także bank PKO BP S.A., w którym Skarb Państwa posiada 51,49%. W ramach planu ekspansji bank wyemituje nowe akcje w celu zwiększenia kapitału zakładowego. Do 2011 r. MSP planuje również prywatyzację 4 innych instytucji finansowych.
  Kopalnie węgla kamiennego, otoczenie górnictwa i koksownictwo
  Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., jedna z największych w Polsce kopalń węgla kamiennego, 25 VI 2009 r. zadebiutowała na GPW w Warszawie. Po ofercie publicznej Skarb Państwa zachował większościowy pakiet. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego spółki udział Skarbu Państwa wyniesie 65,50%, z których 55,97% zostanie sprzedane w 2010 r. na rynku regulowanym lub w trybie negocjacji. Do sprywatyzowania w 2010 r. przeznaczone są też Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. i Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A., w których MSP zamierza w trybie negocjacji sprzedać 85% ze 100%. Do 2011 r. MSP planuje prywatyzację kolejnych 8 spółek z tych sektorów.
  Sektor farmaceutyczny
  W 2010 r. planowana jest sprzedaż w drodze przetargu publicznego 41,65% z 49,00% akcji spółki Cefarm-Rzeszów S.A. oraz prywatyzacja Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. (16,71%), Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. (5,04%) i Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. (5,14%) a także 5 innych spółek z sektora farmaceutycznego.
  Sektor naftowy
  W 2010 r. Skarb Państwa planuje sprzedaż części swoich udziałów w Grupie Lotos S.A., w której posiada 63,97% akcji (z zachowaniem pakietu kontrolnego) i w OBR Przemysłu Rafineryjnego S.A. w trybie negocjacji 85% ze 100%. Do 2011 r. zostaną sprywatyzowane 2 inne rafinerie.
  Hutnictwo żelaza, stali i metali nieżelaznych oraz surowce skalne
  Do sprzedaży w 2009 r. na rynku regulowanym przeznaczono 4,52% udział Skarbu Państwa w Grupie Kęty S.A. W 2010 r. planowana jest sprzedaż do 10% udziałów w KGHM Polska Miedź S.A. (z zachowaniem kontroli nad spółką) i 85% ze 100% w spółkach Centrozłom Wrocław S.A. (negocjacje) i Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław S.A. (sprzedaż na rynku regulowanym). Do 2011 r. nastąpi prywatyzacja 19 innych spółek z tych sektorów, w tym 7 hut.
  Sektor obronny
  W 2010 r. planowana jest sprzedaż całego udziału Skarbu Państwa w Hucie Stalowa Wola S.A. (56,82%, w trybie negocjacji) oraz 85% ze 100% w Zakładach Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A. (negocjacje, do 15 IX 2009 r. składanie ofert wstępnych). W latach 2009-2010 Skarb Państwa planuje prywatyzację całego posiadanego udziału w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” S.A. (53,94%, negocjacje). Do 2011 r. planowana jest prywatyzacja innych 27 spółek sektora obronnego.
  Budownictwo, przemysł budowlany i ceramika
  W 2009 r. Skarb Państwa sprzeda 2,12% udziałów w spółce Cersanit S.A. i 3,50% w spółce Elektrobudowa S.A. Do 2011 r. sprywatyzuje ok. 39 innych spółek z tych sektorów.
  Przedsiębiorstwa handlowe i agencje przedsiębiorczości
  W 2009 r. planowana jest sprzedaż na rynku regulowanym 3,21% udziałów w spółce Kopex S.A. W 2010 r. Skarb Państwa sprzeda w trybie odpowiedzi na wezwanie poprzedzone negocjacjami cały pakiet 55,07% w spółce Ruch S.A., największym w Polsce dystrybutorze prasy i jednym z największych dystrybutorów artykułów FMCG, a także w przetargu publicznym 85% ze 100% w spółce Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro S.A. oraz Intraco S.A. MSP planuje też sprzedaż całego udziału w spółce Nadwiślańska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. (96,47%, negocjacje). Do 2011 r. zostanie również sprzedanych 15 przedsiębiorstw handlowych i 12 agencji przedsiębiorczości.
  Przemysł drzewny, papierniczy i meblowy
  Do prywatyzacji w 2009 r. przeznaczono udziały w Mondi Packaging Paper Świecie S.A. (5%, sprzedaż na rynku regulowanym) i Fabrykę „Sklejka-Pisz” S.A. (85% ze 100% w trybie negocjacji). Do 2011 r. nastąpi prywatyzacja kolejnych 12 spółek z tych sektorów, w tym 3 fabryk mebli.
  Turystyka
  W 2009 r. nastąpi prywatyzacja spółek Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. (100% w trybie aukcji) i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych Sp. z o.o. (85% ze 100% w trybie negocjacji). 4-letni program prywatyzacji zakłada również prywatyzację 11 innych spółek turystycznych.
  Przemysł maszynowy i metalowy
  W 2010 r. Skarb Państwa zamierza zbyć w trybie negocjacji 85% ze 100% w spółce Remag S.A. Dla spółki Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” S.A. rozważane są różne tryby prywatyzacji. Do 2011 r. planowana jest prywatyzacja 48 spółek przemysłu maszynowego i 11 metalowego.
  Przemysł spożywczy, cukrowniczy, mięsny i spirytusowy oraz otoczenie rolnictwa
  W 2010 r. Skarb Państwa planuje prywatyzację spółki Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. (59,32%), dla której, obok Fabryki Osłonek Białkowych „Fabios” S.A., rozważane są różne tryby. Do 2011 r. zostanie sprywatyzowanych 46 innych spółek z tych sektorów, w tym 7 Polmosów.
  Transport i przemysł środków transportu
  Na liście projektów prywatyzacyjnych MSP znajdują się Polskie Linie Lotnicze LOT S.A., w których Skarb Państwa posiada 67,97%. W 4-letnim programie prywatyzacji planowana jest sprzedaż 112 innych spółek sektora, w tym 85 Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej.
  Pozostałe sektory
  W 2009 r. Skarb Państwa planuje sprzedaż udziałów w Telekomunikacji Polskiej S.A. (1,04% z posiadanych 4,15%, na rynku regulowanym). W 2010 r. zostanie sprzedana pozostałe 3,11% udziałów. Do 2011 r. zostaną sprzedane udziały Skarbu Państwa w 3 innych spółkach telekomunikacyjnych. W 2010 r. Skarb Państwa zamierza sprzedać w trybie negocjacji 85% w spółkach Polska Żegluga Bałtycka S.A. (i do 2011 r. 9 innych spółek z tego sektora), Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego” S.A. (oraz do 2011 r. 18 wydawnictw i spółek poligraficznych), Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. (i 11 innych uzdrowisk do 2010 r.) oraz Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych Lumel S.A. (oraz do 2011 r. 16 innych spółek sektora elektronicznego i elektrotechnicznego). Spółka Dipservice w Warszawie S.A. zostanie sprzedana w przetargu publicznym (85% ze 100%). Planowana jest także prywatyzacja Mennicy Polskiej S.A. poprzez sprzedaż całości 31,64% udziału Skarbu Państwa na rynku regulowanym. Plan Prywatyzacji 2008-11 przewiduje ponadto w tym okresie prywatyzację 6 spółek sektora stoczniowego, 16 z sektora hodowli i upraw, 22 z sektora odzieżowego, 27 jednostek usługowych, 28 spółek z programu NFI a także ok. 100 innych, nie wymienionych powyżej udziałów resztówkowych.
  http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal.php?serwis=pr&dzial=141&id=4047&poz=3

 34. irs

  Zastanawia mnie dlaczego recenzja tej zdolnej pisarki pojawiła sie na blogu tego przegranego polityka Waldemara Pawlaka:
  „Kupię rękę” to nowa książka Agnieszki Szygendy. Książka dla współczesnych, szczególnie tych po przejściach. Zaskakująca fabuła osadzona w realiach naszej rzeczywistości zaskakuje powiązaniem z przeszłością w bardzo przejmujący sposób. Jeśli ktoś uczestniczy w „Rat Race” nie polecam ta książka może zniszczyć psychikę uczestnika wyścigu. Jeśli ktoś jest na krawędzi albo przekroczył rubikon wyścigu i szuka drogi to jest książka dla niego. Może pomóc w złapaniu równowagi, złapaniu oddechu. Kilka równoległych światów splecionych jednym pytaniem o sposób na tę śmiertelną chorobę zwaną życiem. Przeczytałem książkę w drodze do Gniezna i z powrotem.

  Od autorki: Nie mam zwyczaju mówić innym, jak powinni żyć. Zbyt mało wiem o drugim człowieku. W zasadzie nie wiem o nim prawie nic prócz tego, że jest zupełnie inny niż ja. Agnieszka Szygenda

  Fragment recenzji: ‚Agnieszka Szygenda ma pióro lekkie, a styl na tle współczesnej prozy polskiej osobny. Samoistny. Specjalizuje się w makabrycznej grotesce, wiele mówiącej o pokoleniu profesjonalistów wchodzących powoli w wiek średni. Wolnorynkowi przodownicy pracy zaczynają przeliczać zyski i straty, a kobiety po latach związków przecierają oczy ze zdumienia. Wieje grozą. Zionie czarnym humorem. Dzieje się.’ Kazimiera Szczuka

  http://waldemarpawlak.bloog.pl/?ticaid=6a7a7

 35. irs

  Czego boi się Waldemar Pawlak?
  ”Towarzystwo”od strażackiego interesu
  Iwona Katarzyna Grzymała to postać z ”towarzystwa Waldemara Pawlaka”, w którego skład wchodzą sąsiedzi ze wsi, koledzy ze studiów i straży pożarnej. Większość interesów ”towarzystwa” jest związana z ochotniczymi strażami pożarnymi.
  Związek strażaków ochotników to wielka organizacja. Liczy 700 tysięcy członków skupionych w ponad 18 tysiącach oddziałów. Zarząd Główny, którego prezesem od lat jest Pawlak, kontroluje ogromny majątek. Nie są to prywatne fundusze, ale publiczne środki. Rocznie strażacy ochotnicy dostają między 50 a 60 milionów złotych dotacji, m.in. z resortów spraw wewnętrznych czy obrony. Z tych funduszy „towarzystwo Pawlaka” potrafi uszczknąć coś dla siebie.
  Przykładem może być spółka Internetowy Instytut Informacji – 3i. Firma od lat żyje ze straży: zarabia na obsłudze informatycznej strażackiego zarządu, a nawet świadczy im usługi portiersko-recepcyjne.
  Waldemar Pawlak nie ma czystego sumienia. Jako prezes strażaków ochotników pozwalał zarabiać firmie, w której przez pięć lat prezesowała jego konkubina. Co więcej – sam był udziałowcem spółki 3i i rzeczywiście kontroluje ją do dziś.
  Pawlak w odpowiedziach na pytania podkreśla, że strażacki związek zawsze działa transparentnie – organizuje konkursy i przetargi.
  Usiłowaliśmy sprawdzić w straży pożarnej, co zdecydowało o wyborze 3i. Dyrektor Jerzy Maciak nie wspomina o konkursach i przetargach: „Firma realizowała wiele ciekawych projektów. Zaproponowała nam współpracę.”

  Związki lidera PSL z 3i datują się od początku lat dwutysięcznych. „Jej działalność była dla mnie interesująca z punktu widzenia zawodowego” – napisał nam Pawlak. Firma miała też inną zaletę, o której wicepremier nie wspomina – należała do dzieci jego kolegów strażaków.

  Byłego prezesa 3i Tomasza Szkopka spotykamy w Płocku, w galerii handlowej, gdzie prowadzi knajpę. Chcemy się dowiedzieć, skąd w niewielkiej spółce wziął się dwukrotny premier.
  „Potrzebowaliśmy pieniędzy na rozwój. A Pawlaka znałem, bo to kolega mojego ojca, który działa w straży” – tłumaczy 32 letni dziś mężczyzna. Szkopek pochodzi z Dobrzykowa, leżącego 25 km od Pacyny, gdzie mieści się dom rodziny Pawlaków.
  Zaraz po przyjściu Pawlaka do firmy zmieniła ona siedzibę i wynajęła pokój w siedzibie zarządu głównego strażaków – w centrum Warszawy, tuż koło uniwersytetu.
  Dzięki temu ruchowi Pawlak mógł doglądać prywatnego interesu, bo w tym samym budynku zajmował gabinet prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Było to absurdalne, bo Pawlak był najemcą biura (jako udziałowiec 3i) i wynajmującym (jako szef strażaków).

  „Wynajem jest realizowany na równych zasadach dla wszystkich kontrahentów” – odpiera zarzuty polityk.

  W 2003 roku w spółce 3i doszło do rewolucji. Władzę przyjęła w niej konkubina Pawlaka – Iwona Katarzyna Grzymała oraz 23-letni wówczas Krzysztof Filiński (obecnie szef Agencji Rozwoju Mazowsza z politycznego nadania). Pawlak nie pamięta, od kiedy zna Filińskiego. Filiński przypomina sobie, że Pawlaka „miał przyjemność poznać podczas jednej z konferencji informatycznych”. Ciekawe, bo obaj są sąsiadami ze wsi Pacyna, która liczy 220 mieszkańców.

  Po przejęciu władzy przez konkubinę i sąsiada dotychczasowi wspólnicy, z Pawlakiem na czele, pozbyli się firmy. Podarowali udziały Fundacji Partnerstwo dla Rozwoju, związanej z ludźmi PSL.

  Tak więc formalnie Pawlak pozbył się udziałów i związków z 3i jeszcze w 2003 r. Ale tylko pozornie.
  Minęły ledwie trzy miesiące, a Pawlak został prezydentem fundacji. Dziś prezydentem już nie jest. Co nie oznacza, że stracił wpływ na organizację. Dlaczego? Jeszcze w 2006 r. przekazał pełnię władzy innej osobie. Komu? Swojej matce Mariannie Jadwidze Pawlak. W ten sposób 71-letnia kobieta dowodzi organizacją, która jest właścicielem 3i, spółki wyrosłej na strażackiej kasie.

  „O ile wiem, wspólnie z zarządem dobrze radzi sobie ze sprawowaniem funkcji” – chwali matkę wicepremier.

  Matkę Waldemara Pawlaka spotkaliśmy przelotnie. Marianna Jadwiga Pawlak wskazywała nam drogę, stojąc przy płocie swojego domu we wsi Pacyna. Ale wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, że mamy do czynienia z panią prezydent Fundacji Partnerstwo dla Rozwoju.

  Więcej czytaj dziś DZIENNIKU

  Michał Majewski, Paweł Reszka
  http://www.dziennik.pl/polityka/article338455/Towarzystwo_od_strazackiego_interesu.html

 36. irs

  Żona oskarża Waldemara Pawlaka
  Żona Waldemara Pawlaka złożyła do sądu pozew, w którym oskarża męża o psychiczne znęcanie się nad nią.

  – Przez lata byłam dla niego parasolem ochronnym. To ojciec moich dzieci, nie chciałam w gazetach prać naszych brudów. Oddałam mu 20 lat życia. Od 1992 r. wytrzymuję jego zdrady. Miał kochanki, nieślubne dziecko – mówi Elżbieta Pawlak w rozmowie z „Super Expressem”.

  Kobieta nie chce dać Pawlakowi rozwodu.
  Twierdzi, że Pawlak i jego rodzice znęcają się nad nią psychicznie. Dlatego złożyła pozwy do prokuratury.

  – Kiedy nie płacił za energię, to w kwietniu wyłączyli mi prąd. Odebrałam to tak: psychicznie znęca się nade mną. Miałam tego dość i napisałam pozwy. Pierwszy do prokuratury w Gostyninie, że mąż i teściowie znęcają się nade mną psychicznie. Umorzono postępowanie, więc odwołałam się do prokuratury w Płocku. Drugi pozew leży w Sądzie Okręgowym w Płocku. Żona prosi o podwyższenie alimentów tak, aby wliczono w nie utrzymanie domu – pisze „Super Express”.

  W zeszłym roku okazało się, że Waldemar Pawlak postrzegany jako przykładny mąż i ojciec trójki dzieci, od roku pomieszkuje u eleganckiej blondynki w Żyrardowie. Żona Pawlaka o kochance wiedziała – dodaje gazeta.
  http://fakty.interia.pl/prasa/news/%AFona_oskar%BFa_Waldemara_Pawlaka,781643,16

 37. tonio

  to jest szokujace…,jesli to prawda.

 38. irs

  Co lider ludowców ma jeszcze na sumieniu?
  Były szef PSL: To niejedyny grzech Pawlaka
  Niejasne interesy prywatnych spółek powiązanych z Waldemarem Pawlakiem i ze strażą pożarną, której szefem jest wicepremier z PSL, to niejedyny grzech na sumieniu lidera ludowców. Były szef PSL Janusz Wojciechowski, w rozmowie z DZIENNIKIEM przypomina, że Pawlak wciąż nie wyjaśnił okoliczności sprzedaży siedziby partii w Warszawie.
  „Ta sprawa jest wciąż otwarta. Ucichła, bo partyjni koledzy Pawlaka przymknęli na nią oko, a ci, którzy domagali się wyjaśnień, zostali wyrzuceni z partii” – mówi Janusz Wojciechowski, polityk i były szef Ludowców.
  Przypomina, że Pawlak sprzedał siedzibę PSL przy ulicy Grzybowskiej bez przetargu, bez zgody i bez wiedzy Rady Naczelnej Stronnictwa. Po cenie, zdaniem Wojciechowskiego, o wiele niższej niż rynkowa. Według wiedzy byłego prezesa, budynek został sprzedany za 60 mln zł, a powstająca na jej miejscu inwestycja jest warta 10 razy więcej.
  DZIENNIK napisał dziś, że wicepremier zbudował wokół siebie towarzysko-biznesowy układ. Zaufani Pawlaka żyją dzięki temu, że mogą uszczknąć trochę publicznego grosza. Spółka 3i, którą przez ostatnich pieć lat zarządzała konkubina Pawlaka, buduje strażackie strony internetowe, wgrywa oprogramowanie do strażackich komputerów, a nawet prowadzi portiernię w Domu Strażaka?
  „Bycie wicepremierem i prezesem straży pożarnej to ewidentny konflikt interesów” – ocenia Janusz Wojciechowski. Zwraca też uwagę, że przecież straż pożarna żyje z państwowych – i to nie małych – dotacji. „Jak wygląd rozmowa Pawlaka ze Schetyną o pieniądzach dla straży? Czy wchodzi do gabinetu szefa MSWiA jako współkoalicjant i wicepremier, czy jako prezes ochotniczej straży pożarnej?” – zastanawia się były prezes PSL.
  http://www.dziennik.pl/polityka/article338790/Byly_szef_PSL_To_niejedyny_grzech_Pawlaka.html

 39. Młodszy

  Pod niemym parasolem słupeckiego PSL-u mieliśmy w Słupcy lipną szkółkę wyższą. Afera niemal taka sama jak w zeszłym roku w Koninie z AHE. Ciekawe czemu w Kurierze o tym cisza?

 40. anty

  Ciekawe czy „Kurier Słupecki” podpisał umowę na wykorzystanie twarzy w swojej gazetce, czy tak bezprawnie wstawiają sobie ludzi bawiących się nad jeziorem powidzkim???!!?

  • Antoni

   Nie musi mieć zgody o ile jest to w miejscu publicznym, a plaża jest takim miejscu i osoby te są częścią pewnej całości tj plażowiczów. Gdyby były same na plaży no to by zmieniało postać rzeczy.
   pzdr

   • hmm

    Antoni, w zdjęciu na okładce gazety nie ma ani innych ludzi, ani „większej całości”. W tym wypadku Kurier bezwzględnie powinien mieć zgodę dziewczyny z fotografii

 41. Aras

  Mówisz o tej, co to zajęcia prowadzili popołudniami w budynku LO ? To już jej nie ma ?

 42. anty

  Wizerunek człowieka jest dobrem osobistym, które podlega ochronie zgodnie z art. 23 kodeksu cywilnego. Naruszenie wizerunku, a tym samym chronionego dobra osobistego, może polegać m.in. na jego utrwalaniu, przekształcaniu lub rozpowszechnianiu. Ponadto, zgodnie z art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej (chyba że chodzi o wizerunek osoby powszechnie znanej i wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych lub też o wizerunek osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza).
  Jeżeli zatem do rozpowszechnianiawizerunku wymagana była zgoda, której osoba fotografowana nie udzieliła, to zgodnie z art. 83 w związku z art. 78 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przysługuje mu prawo żądania usunięcia skutków naruszenia (w szczególności poprzez złożenie publicznego oświadczenia o odpowiedniej treści i formie), prawo żądania zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub zapłaty przez podmiot dokonujący naruszenia odpowiedniej sumy na wskazany cel społeczny. Ponadto, jeżeli na skutek publikacji fotografii poniosło się szkodę majątkową, można żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.

  Chyba dalej nie trzeba pisać!!!

 43. Antoni

  wizerunek osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza).
  Publiczna plaża , dziewczyna jest szczegółem całości , całością jest ogół wypoczywających tam plażowiczów. Sytuacja identyczna jak w wypadku wykadrowania jednego z gapiów obecnych przy pożarze. Chyba dalej nie trzeba pisać !!!

 44. anty

  Antoni poczytaj sobie dobrze prawo bo widze że Ty jak i te całe lokalne słupeckie gazetki się nie znają!!!

 45. Pan "X"

  jak dla mnie Kasia jest kobietą niczego sobie… ale jak każda kobieta potrafi wykorzystać wszystkie swoje atuty by osiągnąć slawe… i zainteresowanie swą osobą w naszym powiecie…. PS> GDYBY NIE RODZINA NIE ZOSTALA BY 2 WICE MISS… Ale kto smaruje ma Wszystko:) pozdrawiam Kasie:D

 46. jfk

  Ostatnia sonda pokazuje jak zacofanym miastem jest Słupca,przecież z takimi przeciwnikami to nie tylko ten brzydal z PSL wygra,nawet gdyby jego mierny ale…zastępca startował,to odniósłby sukces,no ale jakie miasto,takie też perspektywy,co mądrzejsi się wyprowadzają.Może jeszcze ta męska dz…U… zdecyduje się kandydować???

 47. Me

  CZY MA KTOŚ NAMIAR NA OSOBĘ , KTÓRA UDZIELA KOREPETYCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA STUDENTÓW ???
  Bardzo proszę o jakiś namiar.
  Pozdrawiam M.

 48. aga

  Jeśli bawili się nad jeziorem powidzkim to chyba nic im nie ubyło chyba ze stracili twarze !!!a wierzcie mi tam można więcej!!!

 49. ola

  A co na to plażowicze?pewnie mają to w…zapewne nie bo ma co pisać!a pani Kasia powinna wiedzieć jako osoba publiczna że fotki robią…zwłaszcza na plaży powidzkiej gdzie niby nikt nic nie wie i nikt nikogo nie zna ha ha !!!!

 50. anomin

  kaska miała tańczyc z maserakiem w tańcu z gwiazdami i co nie tańczy. nie tańczy bo co z niej za gwiazda

 51. Słupczanin

  W Słupcy rzadzi wiocha i póki to sie nie zmieni miasto bedzie zacofane!Az wstyd sie przyznac,ze sie mieszka w SŁUPCY!

 52. zuza

  w wyborach do samorzadu licza sie kompetencje,nie partia,bo gdyby tak nie bylo to powiedzcie na ktora glosowac;PIS,PO LEWICE,PSL?

 53. maryś

  powiem wam że obecny wójt gminy lądek to dobry człowiek

 54. irs

  Posłowi Grzeszakowi głowie się miesza. Nie miał żadnej propozycji pracy u prezydenta:
  Żelichowski do prezydenta?
  Dorota Kołakowska , Karol Manys 27-11-2010, ostatnia aktualizacja 28-11-2010 19:00

  Szef Klubu PSL dostał propozycję pracy w Pałacu Prezydenckim – dowiedziała się nieoficjalnie „Rz”
  Stanisław Żelichowski
  autor: Dominik Pisarek
  źródło: Fotorzepa
  Stanisław Żelichowski
  +zobacz więcej

  Prezydent Bronisław Komorowski niedawno w telewizyjnym wywiadzie powiedział, że wkrótce szeregi jego kancelarii zasili osoba reprezentująca punkt widzenia polskiej wsi.

  Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, taką propozycję otrzymał szef Klubu PSL Stanisław Żelichowski. Poseł miałby zostać ministrem do spraw środowisk wiejskich oraz być łącznikiem z rządem i ludowcami.

  Żelichowski nie daje jasnej odpowiedzi, czy przyjmie propozycję. – Teraz jestem szefem klubu, mam co robić. Nie szukam pracy – zaznacza.

  – A czy zamierza pan zmienić pracę w najbliższym czasie? – dopytujemy.

  – Nie wiem, co będzie w najbliższym czasie, nie myślę perspektywicznie. Myślę na dziś – ucina.

  Z informacji „Rz” wynika, że propozycja dla Żelichowskiego padła już jakiś czas temu. On zaś zwleka z podjęciem decyzji. Bardziej odpowiada mu bowiem funkcja szefa klubu. Sam też podkreśla zresztą, że w Sejmie pracuje już ponad 20 lat.

  – Wiadomo, że gdyby się zdecydował przejść do prezydenta, szarą eminencją w jego pałacu i tak nie zostanie, bo jest tam już kilku polityków, którzy są zdecydowanie bliżsi Bronisławowi Komorowskiemu. Wpływ na decyzje będzie więc mieć ograniczony. Jako od szefa klubu zależy zaś od niego zdecydowanie więcej. Stąd to wahanie – wyjaśnia „Rz” jeden z polityków PSL.

  Przyjęcie propozycji prezydenta przez Żelichowskiego skomplikowałoby też sytuację w klubie ludowców. Nie ma tam bowiem osoby, która kwapiłaby się do przejęcia po nim funkcji. Wiadomo zaś, że szef PSL Waldemar Pawlak nie dopuści do tego, by na czele posłów stanęła osoba, do której nie ma pełnego zaufania. Posłowie wskazują co prawda na Eugeniusza Grzeszczaka jako na tego, który mógłby przejąć schedę po Żelichowskim.

  – Jest osobą bliską Pawlakowi, świetnie dogaduje się z kolegami i koalicjantem, a dodatkowo nadzwyczaj udana kampania samorządowa w znacznej mierze to jego dzieło – mówi „Rz” jeden z posłów.

  Sam Grzeszczak zapewnia jednak, że do Sejmu na razie się nie wybiera. – Musiałbym zrezygnować ze stanowiska ministra w Kancelarii Premiera, a przecież nie zrobiłem tam chyba nic złego – żartuje.

  Franciszek Stefaniuk, wiceszef Klubu PSL, podkreśla: – Na razie żadnych rozmów na temat odchodzenia Żelichowskiego nie było.
  Rzeczpospolita
  http://www.rp.pl/artykul/570165.html
  http://www.tvn24.pl/12690,1684230,1,1,zelichowski-ministrem-w-palacu-prezydenckim,wiadomosc.html

 55. jolka

  jaki wstyd!by ksiądz miał 4 dzieci !ale wreszcie został usunięty !czas na niego

 56. Powidz

  Hańba dla strażaków po zdazeniu 2.05.2011 na j. powidzkim. Panowie strażacy to nie była zabawa w mistrzostwa wodnych straży pożarnych, nie nadajecie się do tej służby . Na te wasze zabawy w ratownictwo płaci podatnik, a nie „Towarzystwo” od strażackiego interesu. A te wypowiedzi dla TVN panów dowódców straży ze Słupcy !!! kiedy zmierzyliście temp. wody i co pieprzycie o procedurach, o „penetrowaniu” łodzi, nie zabraliście fachowca który oferował pomoc, przecież ci panowie już powinni zostać zawieszeni za takie wypowiedzi. Tam umierali młodzi ludzie, którzy wam płacili pensje, rozumiecie to panowie „strażacy”.
  Wyrazy współczucia dla Rodziny tragicznie zmarłych.
  Wyrazy współczucia

 57. ver

  ręce precz od KS WARGI !

 58. zwykły człowiek

  Ciekawe kto przyjmie do roboty niejakiego Jacka Bartkowiaka,bo marszałek województwa wielkopolskieo Marek Wożniak wywalił go na zbity pysk:)))

 59. zenio

  Ty stary martw sie o siebie…

 60. temat z okładki

  …hmm,dostali się na medycynę,czyli uwaga kmiotki,nadciąga narybek „doktorów”czyli lek-medów:)szykować kasę i…ubranko do trumny:)))

 61. obiektywnik

  Słupczanki w elicie, szanowni Państwo do elity to można zaliczyć ludzi ze Słupcy, którzy robię naukową karierę i rozwijają się na różnych szanowanych uczelniach w kraju i za granicą. A nie kogoś kto świeci ciałem na okładce lokalnej gazety…

 62. ku przestrodze

  Basen w Słupcy, to paranoja – http://epoznan.pl/news-news-28677-Jarocin_tez_chce_sprzedac_swoj_Aquapark

  • ku przestrodze

   A dodam, że Słupca ma mniej mieszkańców…

  • abc

   Nie ważne na co wskazują doświadczenia innych gmin – władza chce się przypodobać wyborcom, wiec basen będzie. A że nas nie stać – nie ważne, będziemy się martwić później…

 63. abc

  no i dobrze im tak

 64. 123

  Jaki był wyrok młodych rozbójników?

 65. dżejson

  Pan H… wcale nie byl taki świety za zycia jak sie z niego robiło. A ta msza pogrezbowa na której nawet księża nie wpomnieli o bólu rodziców.Jak zył tak umarł. Nazwiska sie wyparl a ziemi rodzinnej nie oddał…

 66. Taka technologia jest w seryjnym zastosowaniu już od 2007, kiedy pierwszy raz zobaczyli

 67. Wielka uwaga skupia si

 68. Ola

  Witam mam prośbę, jeśli ktoś wie coś na temat kursów językowych albo księgowych lub kadry i płace organizowanych w Słupcy to bardzo proszę o podanie strony internetowej. Dziękuję

  • moeng

   Nie stanowi plorbemu? Fakt, że jogurt mający niecałe 400 g wygląda jak mający 500 g? A, co jeśli na pf3łce postawione zostaną dwa jogurty obok siebie jeden mający 500 g i drugi tylko tak wyglądający, a mający w rzeczywistości 370 g. Weźmiesz ten drugi, skuszony rzekomo niższą ceną (np. o 25% niższą) i dopiero w domu zorientujesz się, że nie to promocja, tylko oszustwo. Nadal będziesz twierdził, że to nie stanowi plorbemu?

 69. ja 656

  A ja mam głęboko w d… politykę

 70. majawesele

  Polozylem sie spac zawieram ślepiów natomiast wybitnie wazne funkcja mial aż do sprawiania. Gdy wesele chwilowo na prace aż do poczynienia, matki Kubus Yogi Konstruktora uhonorowane. Ja pracowalem spośród zanim niezmiernie akuratnie. Zylismy w poufnym laboratorium Dextera zerwac bron, ktora ogrom na calym swiecie, tak aby zniszczyc. Poszlismy aż do pracownia tudzież wlaczyc alert. Zaczelismy biegac rychlej niz pojmujemy Dexter zatytułuje asekuracja. Bylismy w stanie chmurnym. Nie wiedzialem, co robic potem, pomimo tego wyjście Kubus glowy nie w ciemię bity pomysl na posilki aż do wywolania. Miodorzerca gumu po obiedzie czy też po-gumu Gumisiow.Zagadka Gumisiow oddzial przybyl w tej chwili. Gumisie obstawily Dexter a wkrotce mielismy nieswobodna reke. Rodzicielki bron tudzież bylismy gotowi aż do rejterady. Maci wszystko, lecz demaskuje sie, ze owo spanie. ślub owo niezwykłe zdarzenie .

 71. 8rehabilitacja6

  spontanicznej rywalizacji istnieje najczęściej pracuja w rodach dla sierocińcow eelderly i in. Istnieje to czesto oferowane za pośrednictwem za sprawą gościom, ktorzy chca sluzyc zamiejscowym, idealistow, ktorzy chca uczynic swiat lepszym miejscem do zycia dla osob w utarczce. Ale owo dziala rowniez w zwyklych fabrykach. Media, marketing czesto otrzymywania z wykorzystaniem gośćmi, ktorzy chca zdobyc doswiadczenie profesjonalne. Kazdy moze spośród panu korzystac na rozne modusy.
  Egzystuje wiele korzysci z nieodplatnej dyskrecjonalnej posadzie. Po zupa, sluzy potyczkom gośćmi, oraz z nich korzystac. Po pozostałego wspiera ochotniki realizuja nieosobistego przedmioty autorskiego, The idealistics musza sluzyc, iżby dac czesc themslves-swoj okres a inwencje gwoli niecudzych, ktorzy moga docenic. Prócz tego podaruje pracownikowi dopływowe doswiadczenie, ktore moze stac sie grest zaleta, np. nowiuteńkie umiejetnosci zaś zdolnosci sa wyuczone, natomiast natura i perfonality moga byc koncypowane zaś pytane. Do tego moze to przekonac pracodawce, ze dyskrecjonalny pracownik istnieje solidny czlowiek, ktory zasluguje w pelni wyplacone umowy o profesje.
  Z pozostałej okolica istnieja jakiemuś wady.Najwazniejsza uszkodzenie jest fakt, ze owo praca nie importuje korzysci skarbowego, protest czlowiek musi miec jakies zamiejscowe srodki podparć. Mało tego sluzenie przyjezdnym moze byc nadzwyczaj wymagajacym wyzwaniem, ktore zaprząta duzo cierpliwosci oraz szczegolna sile temperamentu, ktore wolontariusz moze doscover jego osoba sho nie dzierży.
  turnusy rehabilitacyjne istnieje czesto uwzgledniona w załączniku do niedrugiej modle zatrudnienia, oraz jako tego typu moze byc srodkiem aż do realizacji wlasnej potrzeby, ażeby sluzyc odmiennym, podczas gdy Channel One energetyczna w będący na rękę sposob.Profesjonalne oraz intymne doswiadczenie nabyte za sprawą niego jest bezcenna zaś moze nam pomoc znalezc profesje odpowiedniej transmituje sie do polskich umiejetnosci oraz szacowań. Tych profesyj manifestuje, ze postaci cech niepersonalnych, wczasy odchudzajace drogie na zbytu umiejętności: dominacja

 72. RhiviacyWaync

  Familia Londyn spedzic ferie w Islandii. Anne oraz Ben Harding natomiast ich dwojka dzieci Clarie a Juz sam mieli niezwykle niebezpieczna zawieruche sposrod woda zas lodem.
  Jakis dzień Anne natomiast jej duet dziatwa chodzily przeciwnie rabek lodu, jak jakis sposrod chwila Juz sam wbieglby az do glebi. Anna byla w szoku! SPOsRoD corunia
  starala sie ulzyc Juz sam … tymczasem w zmartwieniu takze jebnalby oschlym lodem tudziez zanurkowal az do wacie.
  Juz sam doplynal do brzegu lod reflektowalby udalo sie wywabic z wacie, niemniej jednak gdy spojrzal w jego mama a siostra bojowaliby sposrod tenisowo jego osoba z renesansem do pomocy.
  Ben – ojciec a towarzysz zycia slyszal ich placze oraz gnal w kursu granicy lodowca. Zobaczylby, podczas gdy jego kobieta zatonal ponizej przestrzenia …
  Powtarzalby przeskoczyc accros zamarznieta woda wszak niestety poslizgnal sie tudziez zmalal do wacie rowniez. capnac anorak Anny tudziez wygrzebalby glowe z glebi.
  Nieco minut potem tudziez pogotowia przybylby oraz smiglowiec wzial Anne do szpitala. Zrzucilaby trojka dni przedtem tradycja powrocil do Anglii. Owo swietowanie bylo z pewnoscia w najwyzszym stopniu szkaradnego uroczystosc.

  • Miguel

   Typowe jest dodatkowe teukwrote opakowanie płatkf3w, przez co wydają się 2x większe, plastikowe butelki do połowy puste (np. środkf3w chemicznych w granulkach), Słoiczki z kremem, gdzie pudełko jest 2x większe, a plastikowe opakowanie właściwe ma podwf3jne dno, w konsekwencji czego Krem, ktf3ry wydaje się być duży np. 100 ml ma w rzeczywistości 30.

 73. elusarcalpeme

  Rodzina Londyn spędzic wolne w Islandii. Anne zaś Ben Harding natomiast ich dwójka przychówek Clarie a Już sam mieli niezwykle niebezpieczna przygodę z głodne kawałki zaś lodem.
  Niejaki pedagog oraz jej dwie przychówek chodzily lecz wciąż krawędz lodu, gdy niejaki spośród chwila Tenże sam wpadl do głębi. Anna byla w szoku! SPOŚRÓD corka
  starala się pomoc Tenże sam … pomimo tego w nieszczęsciu asercyj upadl nieobojętnym lodem i zanurkowal do wacie.
  Tenże doplynal do brzegu lod chcial udalo się wydostac spośród waty, ale gdy spojrzal w jego rodzicielka natomiast siostra zakonna wojowali z głodne kawałki on z renesansem aż do pomocy. psychoterapia
  ojciec i maz slyszal ich płacze a biegl w prądzie granicy lodowca. Widzial, jak jego strefa zatonal poniżej pokrywa …
  Probowal przeskoczyc accros lod wszak niestety poslizgnal się natomiast spadl do głębi tez. Byl udalo się zlapac anorak Anny zaś wyciagnal glowę spośród waty.
  Kilka minut pozniej natomiast pogotowia przyjechal zaś śmigłowiec wzial Annę aż do szpitala. Spędzila trójka dni przed familia powrocil aż do Anglii. To swięto bylo z pewnoscia w najwyższym stopniu groźne psycholog
  psychoterapeuta Kazda okres ujmuje sie pozostała mentalnoscia gośćmi oraz idealami. Sa one rozne a zmieniaja sie na powierzchni lat. Zostal jego osoba sporządzony w czasie, dryg zycia, sytuacja nieekonomiczna zaś niezwykłe zdarzenie gawędy. Psychoterapia stanowi najwazniejsza wartosc ludności, kosciola oraz zycia po smierci. Humanistow powrotu percypowali piekno ciala i piekno zycia oraz roznia sie od czasu swoich przodkow zaczeli spośród psycholog niego korzystac. Następna czas zaplanowano pionierskiego rodzaje idealow. Azali aktualnie żąda mezczyzny idealow? Czym sa?
  frazeologizmach nagminnej konsumpcji, postepujaca globalizacja, pożądanie wladzy, tryumfu natomiast kariery.Wiekszosc ludnosci duzo służbie, szkolenia natomiast ciagle wywieszanie ich ocenie. Zasoby siły roboczej sa w pospiechu tudzież czesto spedzaja wiekszosc kariery czasowej. Zdarza sie rowniez, ze z powodow płatniczych, opuscil ich kraju do rywalizacji za obrzeże.

 74. 5Dudoowoja

  Bliscy Londyn zrzucic ferie w Islandii. Anne natomiast Ben Harding oraz ich dwojka dzieci Clarie zas Sam mieli ogromnie niepewna konfrontacje sposrod woda oraz lodem.
  Jeden dwadziescia cztery godziny Anne oraz jej dubel dzieci spacerowalyby na to samo kres lodu, gdy niejaki z chwila Tenze sam zaszedl az do wody. Anna byla w wstrzasu! SPOsRoD cora
  starala sie ulzyc Sam … jednakowoz w nieszczesciu tez paslby niesztywnym lodem a zanurkowal az do wacie.
  Tenze sam doplynal do brzegu zamarznieta woda potrzebowalby udalo sie wydobyc sposrod waty, tymczasem kiedy zajrzal w jego matka tudziez mniszka walczyli sposrod tenisowo jego osoba sposrod powrotem do asysty.
  Ben – ojciec oraz wspolmalzonek slyszal ich halasy natomiast dymalby w nurcie granicy lodowca. Zobaczyl, kiedy jego slubna zatonal ponizej pokrywa …
  Kosztowalby przeskoczyc accros lod mimo to na nieszczescie poslizgnal sie natomiast opadlby do wody takze. capnac anorak Anny zas wywleklby latarnie sposrod waty.
  Nieco minut w dalszym ciagu tudziez pogotowia przybylby natomiast smiglowiec nabralby Anne az do szpitala. Zrzucilaby trzy dni nim dynastia wrocilby az do Anglii. Owo swieto bylo z pewnoscia w najwiekszym stopniu dzikiego obrzed.

 75. gaubolaSoto

  Poniektorzy twierdza, iz bycie wyrostkiem istnieje takie proste. Raz za razem obliczyc duzo jadalnych mysli, przeciez przekazuje sie nie pamietac psycholog. slepi, zgadzam sie, iz nasze zycie jest latwiejsze anizeli doroslych, atoli dalej nie jest owszem linie, gdy wielu propozycji.
  chcialbym zahaczyc nieco niestosownych elementow bedac kajtkiem. Matce rodzicielki az do specjalnosci psycholog jako ze trwamy sposrod rodzicielami, ktorzy placa w ciagu budynkiem, w celu nielokalnej oswiacie tudziez wielu nieznanych materii. Dopuszczaja nam ogonkowe zas zdolamy z przedtem sprawic co chcemy. Sukcesywnym operandem jest to, iz nastolatki sa w niecnotliwym zdrowiu i psychologia miesistego sily. Wiekszosc wyrostkow rozporzadza jasne mozgi tudziez szkolic sie ekspresowo. Tymczasem najwyzszego jest to, iz jestesmy mlodzi, czas wolny, byc wyposazonym wielu przyjaciol natomiast w rzeczy samej krocie dyspozycja. SPOsRoD drugiej strony, stanowia pewne wady, takze. Stoimy w licu stresu, wzglednie w szkole badź w budynku, co prawdopodobnie prowadzic az do chandrze. Cierpimy presji podczas gdy jederman potrzebuje byc maksymalny. Zewnetrzna mysla jest to, iz niektorzy wzrosli psychiczne szanuja nas, kiedy my jestesmy 18 lat, i tyczyc sie gdy dzieci.

  W najwiekszym stopniu brutalnego zwierzeta stanowia w Afryce oraz Ameryce. W Afryce sa slonie, slonie a lwy, niemniej jednak lada dzien moze wyginac w ciagu ¬ powodowac, iz kadry zdejmuja szamie w celu swoich klow, jakiego sa niezmiernie cenne. To tejze z nosorozca – jego kant istnieje drogiego, too. W Afryce skorki uprzedni plus moc wariantow kolorowych papug. Teraz istnieje ich raz za razem mniej sposrod nich. Naturze w regionie Amazonii istnieje w ryzyku, jako ze rece do pracy zmniejszanie lasow, wziete jak „plucami swiata”. Owo nie lecz demoluje siedliska zwierzat, pomimo tego takze psycholog umozliwia na atmosfera na ziemio. Wypalanie rozlegle punkty lasow moze doprowadzic nieodwracalne Klesce oraz dziko zywych, podczas gdy dysponowalo owo lokalizacja w ogniach w Malezji w 1997 roku. Tam istnieje mniej polozenia dla niebarbarzynskich zwierzat na Glebie, bo sila robocza wykoszone bory, budowac miasta, iw ow metoda zwiazac transformacyj otoczenia prawdziwego. Parki nienacjonalistyczne sa powolywane w finalu gardzie brutalnych zwierzat. Miedzynarodowe przepisy pozostaly wtajemniczone, azeby uchwycic zwierzeta od czasu czlecze ¬ miesozernych oraz ich zapierdolic. Poniektorego z tych zwierzat postraszonych wyginieciem sa brane az do parkow zoologicznych w niedrugich krajach, jakie maja egzystowac pielegnowane zas z kolei sa one przyjac darmo w ich stalym srodowisku od nowa. Jednak ail to nie dosyc tego: Coraz to wiecej modeli zwierzat sa zagrozone wyginieciem. Nielokalnym obowiazkiem jest bronic spozywa i zrobic suma, azeby dac mozliwosc psychiatra przezycie.

  Czesto rozmyslam o mojej przyszlosci. Frapuj jestem jak owo bedzie wygladac.
  Obecnie chodze do budy oraz jestem w czwartej formie. W takim razie istnieje dosadne, ze pragnalbym przejsc test wtorne – zeznania edukacyjnego. Pracuje plus. Moja dzielo ma sens i przyjemne, jakkolwiek na nieszczescie owo nie jest cnotliwe platnej opowiesci. Matki otuche, iz zarobie cokolwiek wiecej, jeslibym przekazalby sprawdzianu. Prosze nie miec na mysli, ze jest to w istocie wazne gwoli mnie. W tym momencie najlepsze jest moje wychowanie. Gdyby wychowanek rodziny pobiore na badanie wstepny do rodziny typowej. Natomiast nie jestem coraz jeden, co bede studiowac. Rozmyslalam o marketingu i dyrektorzenia – owo jest cokolwiek, co mnie intryguje oraz byloby spolegliwe w mojej specjalnosci. Reflektowalbym powiadac po angielsku do glebi. W mojej umiejetnosci nadzwyczaj grunt istnieje, aby byc wyposazonym wloscia znajomosc tamtego jezyka. Wyjawszy tym stale bylo moim tesknieniem psycholog.

  Nie znam, dokad bede przebywac w przyszlosci. Pozadalbym miec apartament w Warszawie na polska rasie. Chwilowo jest owo na odwrot rojenie, natomiast byc moze dawniej. Mam podobnie pewne uklady dotyczace mojej rodziny. ORAZ domyslac sie, ze niejaki dwadziescia cztery godziny bede zaniesc przyrzeczenie a miec dziatwa. Sa to wprawdzie poźniejsze projekty. W tym momencie staram sie skupic na mojej edukacji oraz kariery nieprofesjonalnej. Nie zapomnielismy oraz o dobra rozgrywke. W moim zyciu ewaluacje bez zabawie nie jest szczesliwy.

  Myslalam o podrozy. Czesto snilby na wyprawe dookola swiata. Bylem aktualnie w wielu polozeniach. Na exemplum bylem we Francji a Anglii. Chcialbym odwiedzac Azje, Ameryke Poludniowa zas Australie. Nie bylem tam jeszcze.

  Nasze ludnosc jest znajdujacy sie na zrealizowanie sukcesow. Odkad dziecinstwa jestesmy nauczeni, ze grunt jest, aby fenomenie masywna kwota mlodych czlecze staja sie zestresowane. Przerazenie moze ciagnac sie az do roznorodnych umyslowego poczatku unsex kostuchy.
  Rzutkiego podejscie nierzeczonego klopotu jest leczenie ze zwierzetami. Strategia Badacz wykazalby, iz dotyk ze zwierzeciem asystuje okroic napiecie. Teoria niniejsza uwierzytelnia zjawisko, iz zasoby sily roboczej, jacy spedzaja sporo frazeologizmu ze zwierzetami przypuszczac sie szczesliwsi i moc pewnosci sobie.
  Sukcesywna psychologow pomysl istnieje wyszperac wlasciwy procedura relaksu. Po tygodniu zupelnym stresu jest akuratny mysl, tak aby przebyc z niecnotliwym druhem az do kina albo jednostki.

  Rozumuje, iz w przyszlosci bede byc wyposazonym publikacje zwiazana z szczotkami. Sadze, iz jest to nadzwyczaj atrakcyjna robota, tudziez ja aktualnie rozmawialem z kilkoma gosciom, jacy pracuja jako taksatorowie komputerowych. Potrzebuje pracowac w fabryki telekomunikacyjnej wiekszosci. Dumam, iz informatyka rozpakowuje ogromnie predko galezia nauczce. Pragne posiadac niemalo metamorfoz w mojej ksiazce caly chronos. Dumam, iz to wybitnie ambitne misja. Nigdy nie pragnalbym wykonywac prace jako pracownik fizyczny – Rozumuje, ze niniejsza robota jest czesto obudzi punkty pomagajacego. Klasyczna dzielo winienes przekazac mi wrazenie poczta natomiast satysfakcji.,
  Matek psychologa otuche, iz bedzie pomyslny gosc sposrod wieloma ewentualnosciami, sposrod odpowiednio platnej posadzie w pelnieniu strefy. Perfekcyjna dzielo pozwoli mi roboty, ethusiasm tudziez zawzietosci, azeby dodac sie az do tryumfow fabryce.

 76. bobo

  oczko ty sie na naukę weż no i tez za piękny nie jestes na urode trzeba zasłużyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 77. Kolejorz

  MIS PAROWOZU!!!

 78. sylwia grzeszcak

  nie wie ktos czsem w kturym miejscu jest jutro koncert Sylwi Grzeszczak

 79. piotr frankiewicz

  jesli chodzi o silownie w ladku to bardzo bawi mnie ten temat:)ilu sie nagle ludzi dobrej woli znalazlo…troche czasu tam poswicilismy,,mowie o starej silowni”nawet wymienie osoby ktore naprawde cos tam zrobily:Adam Pawela,Bartosz i Karol Wrzesinski,Adam Szygenda,Dominik Plesniak!!!Tomasz Szczepaniak,Patry Piasecki i inni ktorych dlugo by wymieniac…nie zapomne rowniez o zalozycielach:PIOTR,,PELIKAN”PERLINSKI,MARCIN,,OLSEN”OLES,KRZYSZTOF,,PESTKA”FRANKIEWICZ.Nie dostalismy nawet zlamanego grosza!!!Bylego pana Wojta o glupie drzwi atakowalem 5 lat jego odpowiedz:Dobra dobra Piotrek zrobimy…Gdzie wy byliscie kilka lat temu…?Teraz wszyscy dumnie stoja na zdjeciu z usmiechem na twarzy;)Specjalne podziekowania dla naszej kochanej panI wojT!!!z powazaniem Piotr Frankiewicz

 80. piotr frankiewicz

  a za obecna silownie mozna tylko dziekowac ludziom dobrej woli i oczywiscie Marcinowi Wroblewskiemu a takze Wojtkowi Kujawie;)jesli kogos nie wymienilem to bardzo pszepraszam…

 81. bobi

  same brednie i kłamstwa

 82. Była czytelniczka

  kolejny dowód, że media nie maja zahamowań. Wielki napis na pierwszej stronie o śmierci 3tyg dziecka tak jakby ktoś je zabił a w środku krótka informacja że dziecko się zachłysnęło. Smutne, przykro mi bardzo, ale nie do przesady. Żerujecie na czyimś nieszczęściu.
  A druga sprawa – musieliście wstawić zdjęcie na którym widać zwłoki z wypadku w Bukowem? Pomyśleliście jak poczuje się rodzina ofiary? Szkoda ze twarzy nie pokazaliście. SĘPY!! Dopóki was taka tragedia nie dotknie nie zrozumiecie co oznaczają dla rodziny ofiary zdjęcia z ciałem czy z samym miejscem zdarzenia…

 83. do Sommi

  myślę że miałaś już dość czasu na przemyślenia , a jeszcze nikt nie przeczytał twoich przeprosin

 84. MICHAŁ

  JAK WYBIERACIE TAK MACIE JAK NIE IDZIECIE NA WYBORY MACIE PODWÓJNIE TAK

 85. Mecenas

  Czy ten esbecki z… jeszcze pracuje w starostwie
  w Słupcy ? Niesłychane !!! A może ma dostęp do danych osobowych ludzi?

 86. Zenon

  Niebawem wpłynie do S.R w Koninie akt oskarżenia przeciwko
  Henrykowi K. i z pewnością będzie wyrok skazujący.

 87. wczasowicz

  Od dobrych kilku lat spędzam urlop w Giewartowie. Jest tam cicho i przyjemnie. Często śledzę wydarzenia na łamach internetowego wydania prasy lokalnej. Przyznam, że dziwi mnie nagonka na ks. Proboszcza. Parafia z roku na rok wygląda coraz piękniej.Naprawiony dach kościoła. Odnowione wnętrze świątyni. Zadbany teren wokół. Aż miło patrzeć.Skąd wiec taki brak życzliwości? W ostatnim numerze przyciągnął mnie dziwny tytuł na pierwszej stronie. Postanowiłem dotrzeć do treści artykułu p. Michała Majewskiego i szok!!!Panie Michale, zabija pan czas tanimi sensacjami. Jako redaktor, powinien pan być bardziej spostrzegawczy. Zachęcam do wizyty u dobrego okulisty. Może wtedy zobaczy pan to, co widać gołym okiem, a czego panu nie udało się do tej pory zobaczyć.

 88. xz

  Sciąganie dodatkowych środków piętnuje caLy kurier. Nic po nich nie pozostanie tylko zło jakie czynią

 89. Lina

  zero tematów?

 90. bialadama

  ponoc widziano patrol pieszy w zagorowie wiec idzie ku lepszemu…

 91. koli

  ja tego wszystkiego nieprzeczytam mam dopiero 6 lat krucej

 92. monia

  jedno pytanie z innej beczki czy ktoś z Słupcy lub okolic stara się o przyjęcie do policji, chodzi mi o test sprawnościowy chciała bym poćwiczyć ale samej sali nie opłaca się mi organizować ???

 93. bcaa

  powiedzmy sobie szczerze. głos ostatnio bije was na głowę

 94. zapraszam

  MONIA JAAA :)

 95. piotr spangenberg

  prosze wszystkich na Google : „chemtrails.pl „


DODAJ OGLOSZENIA
tv.slupca.pl: oglądaj filmy z Twojego regionu
 • Co z 6-latkami w Słupcy? Burmistrz tłumaczy rodzicom
 • Zandberg w Słupcy krytykował 500 zł na dziecko
 • Co orkiestra robiła w zeszłym roku? Kapelmistrz przedstawił sprawozdanie