• O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
środa, 10 czerwca 2026 08:40
slupca.pl
dodaj ogłoszenie drobne
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Logowanie
  • Zarejestruj
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
slupca.pl
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Home Wokół nas

„Składki nie działają”. Lewica ma pomysł na służbę zdrowia

przez slupca.pl
2024-07-18
w Wokół nas
0 0
A A
5
„Składki nie działają”. Lewica ma pomysł na służbę zdrowia

Screenshot

757
OBEJ.
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Przewodniczący Rady Powiatowej Nowej Lewicy w Słupcy Henryk Janiak przesłał nam stanowisko partii w sprawie składki zdrowotnej.

– Zgodnie z artykułem 68 Konstytucji każdy ma prawo do ochrony zdrowia. Dlatego Lewica proponuje zlikwidować składkę zdrowotną w dotychczasowej formie. System składkowy jest niewydolny, z roku na rok luka finansowa NFZ się powiększa. Składki nie działają. Dlatego jako Lewica proponujemy ich likwidację i przejście na system budżetowy. Ochronę zdrowia chcemy finansować bezpośrednio z budżetu państwa. Tak jak to robią w Szwecji, w Danii czy w Hiszpanii. U nich to się sprawdza, to dlaczego u nas ma się nie udać. Stała część Twojego podatku pójdzie na zdrowie. Nasza propozycja to dodatkowe 30 miliardów złotych więcej na ochronę zdrowia rocznie. Nasz projekt nie zmienia nic dla wszystkich pracujących na etacie, będą płacić tyle samo co dzisiaj. Przedsiębiorcy natomiast zapłacą 9 procent od dochodu, a nie od przychodów. Najwięcej pieniędzy wpłynie od wielkich firm i korporacji, bo my proponujemy 9 procent na zdrowie płaciły wszystkie spółki w ramach podatku CIT. W praktyce oznacza to, że wielkie korporacje takie jak Google, Biedronka czy Lotos, którego właścicielem są Arabowie z Aramco zaczną w końcu sprawiedliwie dokładać się do naszego społecznego interesu. Nasza propozycja to dobrze wyposażone i nowoczesne szpitale, krótsze kolejki do lekarza, czy darmowy i dostępny dentysta, psychiatra czy onkolog. 30 miliardów złotych więcej na zdrowie to realne zmiany, które odczujesz w swojej przychodni czy w szpitalu. Niska jakość opieki zdrowotnej od lat okupuje podium w badaniach najważniejszych problemów Polek i Polaków. Reforma Lewicy to wyjście naprzeciw, chcemy w końcu zająć się na poważnie naprawą systemu ochrony zdrowia, ale nie da się tego robić bez zwiększania wpływów pieniędzy na NFZ. Dzisiaj prawie wszystkie szpitale powiatowe są zadłużone, nasz również o czym mówił ostatnio starosta słupecki. Propozycje naszych koalicjantów w rządzie różnią się od naszych zasadniczo. Dlatego nasza propozycja to krok w inną stronę, w stronę sprawiedliwości społecznej. Ogromna większość z nas zapłaci tyle samo co dzisiaj na ochronę zdrowia. Więcej zapłacą tylko najbogatsi, więcej zapłacą wielkie firmy i więcej zapłacą korporacje – w imieniu Rady Powiatowej Nowej Lewicy w Słupcy pisze jej przewodniczący Henryk Janiak.

 

REKLAMA

Zobacz także

Nadzór budowlany wydał decyzję ws. kościoła
Na sygnale

Długi weekend na drogach. Czterech pod wpływem

2026-06-09
215
Kolejne fundusze dla gminy Lądek
Wokół nas

Kolejne fundusze dla gminy Lądek

2026-06-08
628

Drążna – Dzień Dziecka na sportowo

przez Joanna Przybylska
2026-06-09
0
100
Drążna – Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka na sportowo! Tegoroczne obchody Dnia Dziecka upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Uczniowie zamienili szkolne ławki na arenę sportowych...

Więcej...Details

Cienin Zaborny – ciekawa wycieczka do kina

przez Joanna Przybylska
2026-06-09
0
94
Cienin Zaborny – ciekawa wycieczka do kina

Uczniowie klasy 1 i 2 z okazji Dnia Dziecka wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Kina " Za Rogiem "...

Więcej...Details

Uderzył w drzewo i się zapalił

przez slupca.pl
2026-06-09
0
1.6k

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło dziś przed godz 14 w Paruszewie. Na drodze w kierunku Skarboszewa samochód uderzył w drzewo...

Więcej...Details

Comments 5

  1. olo says:
    2 lata temu

    Tutaj w tej kwestii akurat zgadzam się z Lewicą. Opodatkować wielkie korporacje i przestać włazić im w d..ę! Jakim prawem największe korporacje amerykańskie czy arabskie i inne nie płacą podatków lub płacą symbolicznie? Czas z tym skończyć! Druga sprawa, ile by nie włożył do systemu służby zdrowia to i tak „mafia” lekarska czy „mafia” korporacji farmaceutycznych i firm medycznych sprzeniewierzą każde pieniądze i wydoją NFZ do ostatniego grosza. Prosty przykład miałem operację kręgosłupa i do szpitala przychodzi prywatna firma medyczna i sprzedaje mi z „refundacją” pas ortopedyczny na lędźwie za 40 zł który też kosztuje na allegro 40 zł a oni wystawiają fakturę na 300zł! Czyli mnie sprzedają za tyle za ile kupili a z NFZ „wyłudzają” 240zł! Precz ze złodziejstwem korporacji farmaceutycznych i pseudo firm medycznych! Pogonić to dziadostwo na 4 wiatry!

    7
    1
    Odpowiedz
  2. Anonim says:
    2 lata temu

    Wystarczy żeby lekarz był od 8 do 18 a to nadal utopia. W miejscowościach turystycznych lekarz do 12. Gdzie się udać w przypadku zasłabnięcia, ukąszenia owada czy innym nagłym zdarzeniu? Pogotowie nie chce przyjechać a na SOR to dopiero po 18.

    4
    0
    Odpowiedz
  3. mieszkaniec powiatu slupeckiego says:
    2 lata temu

    pytanie dlaczego skladek zdrowotnych nie placa pracownicy wojskowi,policjanci rolnicy duchowni??????? przeciez to jest ogromna rzesza ludzi a tez korzystaja z opieki medycznej, kiedy sie to zmieni i wtedy nfoz bedzie dysponowal wieksza kwota,emeryt nawet od najmniejszej emerytury placi 9 procent skadki .

    0
    0
    Odpowiedz
  4. Anonim says:
    2 lata temu

    dlaczego nie widze odpowiedzi

    0
    0
    Odpowiedz
  5. mieszkaniec powiatu slupeckiego says:
    2 lata temu

    dlaczego nie widze odpowiedzi

    0
    0
    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogłoszenia promowane > dodaj <

sprzedam mieszkanie

przez slupca.pl
2026-05-28
0
0

REKLAMA

Kurier Słupecki

Dodatek ślubny 2026
kurier słupecki

Komentarze

  • Kasia - Będzie wikariuszem w Słupcy. Już drugi raz
  • Buhaha - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Działkowicz - Problemy z ciśnieniem wody. Eksperci sprawdzają studnię, mieszkańcy czekają na rozwiązanie
  • Wściekły Marian - Boże Ciało w Kozalu. Zobacz zdjęcia
  • Anonim - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Anonim - Na tę informację czekają kierowcy. Wiemy, kiedy otwarcie drogi
  • Latosi - Na tę informację czekają kierowcy. Wiemy, kiedy otwarcie drogi
  • kity z satelity - Boże Ciało. Procesja przeszła przez słupecki rynek ZDJĘCIA
  • Wenancjusz - Na tę informację czekają kierowcy. Wiemy, kiedy otwarcie drogi
  • hmmmm - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
REKLAMA
Następny
Minister w Ostrowitem. Wręczyła klucze do nowych mieszkań

Minister w Ostrowitem. Wręczyła klucze do nowych mieszkań

  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Witaj!

Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła? Zarejestruj

Utwórz nowe konto!

Uzupełnij formularz, aby się zarejestrować

Wszystkie pola wymagane Zaloguj

Odzyskaj hasło

Proszę podać nazwę użytkownika lub email, aby odzyskać hasło.

Zaloguj
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki