Europejskie bieganie

Gniezno: Podczas VII Biegu Europejskiego w Gnieźnie pobity został rekord frekwencji. Na starcie biegu stanęło 575 zawodników i zawodniczek, czyli o 70 osób więcej niż rok wcześniej. Oczywiście nie mogło na jego trasie zabraknąć przedstawicieli naszego regionu. Trasa biegu liczyła dziesięć kilometrów i wiodła centralnymi ulicami pierwszej stolicy naszego kraju. Biegaczom towarzyszyła wspaniała wiosenna pogoda. Jako pierwszy linię mety z czasem 29:30 minął reprezentant Kenii – Michael Karonei. Najlepszy z Polaków Tomasz Szymkowiak, zajął trzecie miejsce. Najwyższe miejsce spośród naszych zawodników zajął mieszkaniec Strzałkowa Wojciech Maciszczyk. Z czasem 39:53 sklasyfikowany on został na 58 miejscu. Jako 157 linię mety przekroczył Paweł Woźniak, który trasę biegu pokonał w czasie 44:23. Dalsze miejsca zajęli: 209 Jerzy Kalicki – Witkowo (46:06), 253 Mateusz Buczkowski – Witkowo (47:20), 271 Piotr Hierowski – Strzałkowo (47:44), 304 Jacek Szwed – Witkowo (48:47), 326 Tomasz Gaca – Słupca (49:26), 418 Jerzy Matuszewski – Strzałkowo (53:47), 530 Łukasz Sawicz – Witkowo (1:01:13). – Bardzo ładna pogoda, choć dla biegaczy było trochę za gorąco, sprawiała że na starcie biegu zameldowała sie rekordowa liczba biegaczy. Zmieniona trasa w porównaniu z poprzednimi latami sprawiała, że wielu biegaczy poprawiło swoje życiówki. Mi tez się udało o ponad dwie minuty pobić swój rekord – mówi uczestnik biegu Paweł Woźniak. Zwycięzca biegu to Kenijczyk Michael Karonei, który wygrywał już największe imprezy biegowe w Polsce. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła największa gwiazda polskich biegów, zwyciężczyni największego maratonu w Europie w Londynie (1995 r), czwarta zawodniczka MŚ w 1995r – Małgorzata Sobańska. Podkreślić należy bardzo dobrą organizację biegu, organizację biegów dla dzieci Duże zainteresowanie władz lokalnych oraz duża ilość kibiców sprawiała, że bieg w Gnieźnie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Kolejna impreza biegowa w Gnieźnie zostanie rozegrana 19 września i będzie to XXXII Bieg Lechitów na dystansie półmaratonu.