Oświadczenie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

W związku z wywiadem udzielonym przez lekarza Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Aleksandra Słomińskiego i opublikowanym na portalu slupca.pl pt. “Słupecki lekarz nie zaszczepił się, leczył się amantadyną” wyjaśniam, że do najczęstszych wątpliwości dotyczących szczepienia przeciw SARS-CoV-2 odnosi się stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych z dnia 26 stycznia 2021 roku.

W stanowisku znajdujemy odniesienie m.in. do dwóch punktów związanych z wypowiedziami lekarza Aleksandra Słomińskiego: punktu 3. o brzmieniu: „Nie ma przeciwwskazań do szczepienia po przebytym COVID-19. Jednak nie jest znana trwałość swoistej odpowiedzi immunologicznej po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2. W oparciu o aktualny stan wiedzy możliwe jest odłożenie do 3 miesięcy szczepienia osób, które przebyły COVID-19. Należy jednak podkreślić, że w związku z pojawiającymi się nowymi wynikami badań, zalecany odstęp czasowy między przechorowaniem a szczepieniem zapewne ulegnie wydłużeniu.” oraz punktu 7. o brzmieniu: „Laktacja nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia przeciw SARS-CoV-2. Ze względu na brak badań w tej grupie decyzja o zaszczepieniu powinna być podejmowana indywidualnie przez kobietę karmiącą i poświadczona pisemną świadomą zgodą na poddanie się szczepieniu.” Jednocześnie informuję, że według opinii prof. Magdaleny Figlerowicz – konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych w Wielkopolsce, nie zaleca się amantadyny w terapii COVID-19 na żadnym etapie choroby. Ponadto – zdaniem Pani Profesor – kobiety planujące ciążę nie powinny obawiać się szczepienia przeciwko COVID-19, a wręcz przeciwnie – uodpornienie kobiet w tym okresie jest celowe.

Katarzyna Strzałkowska – Rzecznik Prasowy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

7 komentarzy

  1. Czyli wyszedł na głu…ka !

  2. Przecież nie przyznają racji leczeniu polskim lekiem. Za tzw szczepionkami stoją światowe koncerny miliardy zysków. O moralnym aspekcie pochodzenia tzw szczepionek ze pochodzą z komórek dzieci zabitych w aborcji żaden tzw autorytet nie wspomni.

  3. Jak zwykle Słomiński coś tam wie, ale nie do końca.

    • Słomiński wie więcej niż Ci się wydaje. Jako jedyny nie boi się mówienia prawdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.