11 maja w Ocalonych na TVP1

TVP 1 zmieniło termin emisji odcinka programu Ocaleni, w którym wystąpił Arkadiusz Borowski(50 l.). Jedynka wyemituje go jednak nie, jak podawaliśmy w Kurierze, w najbliższy, ale dopiero w następny wtorek, 11 maja.

Arkadiusz Borowski przez około 35 lat mieszkał w Słupcy. Obecnie mieszka w Turku wraz ze swoją drugą żoną i synem. Z zawodu jest piekarzem cukiernikiem, ale na co dzień pracuje w fabryce materacy. Hobbystycznie zajmuje się budowaniem kominków i grilli. W Słupcy należy do Stowarzyszenia Wspierania Postaw Abstynenckich i Zapobiegania Patologiom Społecznym. Niedawno wziął udział w nagraniach do programu Ocaleni w TVP 1, w którym opowiada o swojej długiej i zakończonej sukcesem walce z nałogiem alkoholowym. Wraz z nim w nagraniach udział wzięli jego żona, siostra, brat oraz przyjaciele. Pierwsze ujęcia do materiału, który zostanie wyemitowany na antenie telewizyjnej Jedynki, powstawały w świetlicy środowiskowej Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień przy ul. Traugutta 10A w Słupcy. Na miejsce dotarła ekipa TVP. Potem pan Arkadiusz był w siedzibie studia przy ul. Woronicza 17 w Warszawie.

Program prowadzony przez Rafała Porzezińskiego co tydzień dostarcza dowodów na to, że w życiu, nawet najbardziej zniszczonym, przez uzależnienia, używki, przemoc, zawsze jest czas na zmianę, na tytułowe ocalenie. Ocaleni to prawdziwe historie, ludzi z krwi i kości, które wywołują łzy wzruszenia, dreszcz oburzenia, i które mają uzbroić nas w nadzieję.

Pan Arkadiusz to kolejna osoba z naszego terenu, która wystąpiła w programie. Na początku stycznia opublikowaliśmy na łamach Kuriera wywiad z pracownikiem słupeckiego starostwa Krzysztofem Raczyńskim, w którym przybliżył naszym Czytelnikom problemy z jakimi się borykał i o których opowiedział także widzom TVP 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.