Bohater powrócił do domu

Powiatowe Dni Cichociemnych doczekały się trzeciej – wyjątkowej odsłony. Dzięki obchodom przez 3 dni gmina Witkowo była patriotycznym centrum nie tylko powiatu gnieźnieńskiego, ale i całego regionu.

Tegoroczne Powiatowe Dni Cichociemnych (14-15 września), mimo iż upamiętniały dwóch witkowskich bohaterów – cichociemnych – Adama Borysa ps. “Pług” i Tadeusza Jaworskiego ps. “Gont”, były skupione przede wszystkim na sylwetce drugiego z nich. Symbolem jego osoby była urna, a w niej ziemia z obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie, gdzie został stracony.

– W urnie nie ma prawdziwych prochów Jaworskiego. Wszyscy, którzy zginęli w obozach zagłady takiej możliwości nie mają. Mimo to wierzymy, że ta próbka ziemi, która została przywieziona z Buchenwaldu, stanowi nawet niezwykłe małą część Gonta – mówił kurator projektu oraz ojciec sukcesu święta Grzegorz Musidlak.

Więcej w Kurierze.

2 komentarze

  1. Nie można się zająć aktualnymi problemami, rozwojem regionu, inwestowaniem pieniededzy z Unii dopóki jeszcze w niej jesteśmy tylko jak Pawlak z kupką ziemi przejechał całą Polskę tak wy tutaj z ziemią jeździcie. Pamieć o człowieku to pamięć to zupełnie co innego. Pewnie jeszcze się modliliście do tej kupki ziemi. Czy gdzieś się ta śmieszność kończy czy już wszyscy tacy tylko w tym porytym kraju mieszkają..

  2. TA Pani to kto? Zawodowy WOJSKOWY? Dlaczego ma beret założony niezgodnie z regulaminem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.