Czy podrożeją śmieci w gminie Słupca?

W piątek odbędzie się sesja , na której zostanie podjęta decyzja w sprawie śmieci. Dotychczasowa stawka wynosi 17 zł, zaproponowana przez wójt 25 zł od osoby. W uzasadnieniu czytamy, ze wzrosła liczba wywożonych śmieci. Nie jest także tajemnicą, ze zaległości w opłatach za śmieci wynoszą prawie 300 tys. zł.

Za pierwsze półrocze ilość wyprodukowanych w Gminie odpadów zwiększyła się o 7,35% w porównaniu do I półrocza 2020 roku.Ilość odpadów jest też mniejsza niż planowana do przetargu na 2021 roku. Za pierwsze 6 miesięcy przekroczenia zanotowano w następujących kategoriach odpadów:
▪ odpady zmieszane +37%;
▪ popiół +28,4%;
▪ bioodpady +37%;
▪ plastik/tworzywa sztuczne +63,8%;
▪ meble i inne odpady wielogabarytowe +54,4%.
Wzrost ilości przyjmowanych odpadów stwierdzono również w PSZOK – aż o 226%!
Analiza wykazała miesięczny wzrost wydatków związanych z gospodarowaniem odpadami z 145 122,50 do 212 768,56 zł.

 

projuchwaly-druk-nr-2_1323748

13 komentarzy

 1. Pewne jak w banku że podrożeją

 2. Trzeba było utworzyć spółdzielnie komunalna to by z pewnością podwyżka nie była by tak drastyczna

 3. Słupczanin

  nie palimy już śmieciami to je wyrzucamy – sytuacja raczej do przewidzenia

  ale na tworzywach sztucznych oddanych do recyklingu można “zarobić” a ich wielkości wzrost jest aż o 63%, dziwi więc chęć podwyżki skoro do składowisk trafia dużo więcej śmieci które można odsprzedać???? Taka polityka niegospodarności czy może przetwórnie śmieci płacą pieniądze gdzieś “pod stołem”

 4. Słupczanin

  A brak ściągalności opłat za śmieci to raczej: Nieudolność osób za to odpowiedzialnych !!!

  Wpisywać zadłużenia do BIKU nie tylko samu dłużnikowi na którego widnieją opłaty ale wszystkim osobą zameldowanym i mieszkającym na zadłużonej posesji/mieszkaniu, można tez do księgi wieczystej wpis zrobić że nieruchomość jest zadłużona – i będą to działania zgodne z prawem – a niedogodności jakie idą za takimi “oficjalnie wpisanymi zadłużeniami” znaczną cześć dłużników zmotywują do regularnego płacenia.

 5. Oczywiście zapłacić trzeba za tych, którzy od lat nie płacą. Dlaczego mam płacić za dłużników, którzy nie płacą, bo czują się bezkarni?

  • Czyli idąc tokiem myślenia p. Wójt Ci co płacą za wywóz swoich śmieci za “karę” jeszcze zapłacą za tych co migają się od płacenia. Co by w kasie gminy zmniejszyć zadłużenie. Paranoja!!!!!

 6. Wszyscy mieszkancy gminy powinni sie zbuntowac i przestac placic dopóki dotychczasowe dlugi nie zostana uregulowane. Uczciwie placacy nie moga byc karani wyzsza oplata za tych, co nie placa. W ten sposob promuje sie patologie – jak zawsze najlepiej wyjchodza ci, ktorzy nic nie robia, nie pracuja i nie placa.

 7. Teraz to się zrobi zadłużenie w gminie. Zgodnie z nowymi stawkami rodzina czteroosobowa zapłaci 1200 zł. na rok za ŚMIECI!! To około półtorej tony węgla. Ci co płacili też przestaną płacić. Pytanie nasuwa się: gdzie była p. Wójt do tej pory i pracownicy gminy odpowiedzialni za pobieranie pieniędzy za śmieci że dopuścili do takiego zadłużenia?! To nie jest kwota z kilku miesięcy ale z kilku lat. Kto pociągnie Was do odpowiedzialności? Jak zwykle nikt, wszystko w swoim gronie.

  • powinni się cieszyć że ilość śmieci wzrosła bo minie jest w lasach a nie karać podwyżkami, a wszyscy płacą np. za popiół, a nie wszyscy palą w piecu, to może zwrot dla tych rodzin. zabrać to 500plus i odbierać śmieci za darmo

 8. 300 tys. zł. zadłużenia za same śmieci. Podejrzewam że podobnie jest z podatkiem, wodą, kanalizacją. Taki dług! Jak rada powiatu mogła dać jednogłośnie absolutorium Wójt?! I jeszcze pytanie, czy firma wywożąca śmieci podnosi ceny, czy to sama gmina?

 9. Z 10 zł na 17zl trzy lata temu, teraz z 17zl na 25 idąc tym tokiem za 3 lata 35zl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.