Dzielnicowy u działkowców

Słupecki dzielnicowy wraz z Zarządem Rodzinnych Ogródków Działkowych RÓŻA w Słupcy prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną właścicieli ogródków działkowych.

W ramach wspólnych działań zostaną rozpropagowane wśród działkowców materiały profilaktyczne z poradami, jak zabezpieczyć swoje mienie, jak nie zostać ofiarą przestępcy oraz jak unikać zagrożeń, które można napotkać w życiu codziennym. Ogródki działkowe często przyciągają złodziei i osoby postronne, korzystające z nieobecności właścicieli. Wiosną niejednokrotnie działkowcy zastają zniszczone altanki, brakuje wielu sprzętów. Wybryki chuligańskie oraz wandalizm są stałym elementem niezadowolenia posiadaczy ogródków. Altanki bywają miejscem, gdzie chwilowo mogą przebywać bezdomni lub młodzież na wagarach. Dlatego chcąc ograniczyć negatywne zjawiska szczególnie uciążliwe dla działkowców policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy opracowali specjalne ulotki z niezbędnymi informacjami oraz poradami. Znalazły się wśród nich nie tylko wskazówki dla właścicieli działek. Szereg porad dotyczy życia codziennego osób, zwłaszcza seniorów np. bezpiecznych zachowań w kontaktach z nieznajomymi, jak nie dać się nabrać oszustom, czy jak chronić swoje dane wrażliwe. Dzielnicowy mł.asp. Paweł Nowak, w którego rejonie służbowym znajduje się ROD „RÓŻA”, rozpoczął projekt, w ramach którego spotyka się z działkowcami, pomaga rozwiązywać problemy i przekazuje materiały profilaktyczne. Ulotki zamieszczono już na tablicach ogłoszeń na terenie ogrodu, w następnych tygodniach trafią one do rąk działkowców. Policjant podczas spotkań informuje również o założeniach programu “Dzielnicowy bliżej nas” i zachęca do korzystania z aplikacji “Moja Komenda”. W ulotkach, które trafią do mieszkańców Słupcy zamieszczono dane kontaktowe do dzielnicowych wraz niezbędnymi numerami telefonów i adresami mailowymi.

Jeden komentarz

  1. Czytelniczka

    Młodzież na wagarach?po pierwsze to w domach siedzą.Po drugie to tamte czasy dawno minęły i młodzież nie musi się chować po jakiś ogródkach działowych .W domu zostają jak do szkoły się nie chce im iść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.