JAN MANIAK DOMAGA SIĘ DROGI W CIENINIE

 

Na ostatniej sesji rady gminy mieszkaniec Cienina Zabornego Jan Maniak poruszył temat koniecznego remontu drogi  znajdującej się przy linii kolejowej. Mieszkańcy na remont tej drogi czekają od wielu lat.

Mieszkaniec Cienina Zabornego Jan Maniak powiedział m.in. –Czy gmina korzysta z funduszu drogowego? Żyjemy w ciężkim stanie tutaj, miałem niedawno taki przypadek, że mieszkaniec Konina tutaj wjechał na drogę i powiedział mi, że mam zjeżdżać z drogi. Ograniczenie  prędkości jest tylko z jednej strony, a z drugiej nie ma. Proszę,  aby wygospodarować  chociaż 15 tysięcy na projekt, aby tę inwestycję drogową  można było realizować. Rozumiem sport i młodzież, ale chciałbym, abyście o nas pamiętali, ponieważ są robione inne inwestycje. Pani ujawniła, że robicie naprawy oświetlenia, a my w XXI wieku nie mamy nawet oświetlenia. Ja mam 74 lata i mieszkam od 50 lat tutaj i każdy z rządzących odpycha nasze inwestycje. Miałem możliwość załatwienia transportu na drogę, chodziło o załatwienie rozładunku. A mi wójt powiedział nie nasza droga. A ja poszedłem do geodezji z zapytaniem czyja ta droga jest? Gdyby był wtedy ten tłuczeń nawieziony to droga by była solidna. Chciałbym się na sesji dowiedzieć co z drogą… 

Grażyna Kazuś zapowiedziała, że będzie wnioskować o dokumentację na drogę gminną.

 

2 komentarze

  1. nie będzie żadnej drogi, bo p. wójt tylko obiecuje. Zawsze tak było

  2. Nie rozumiem… raz Wójt twierdzi że nie nasza ( gminna ) droga a teraz będzie wnioskować o dokumentację na drogę gminną…????? Tyle lat na stanowisku i nie zorientowana?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.