Jubileusz “U Leonarda” w Słupcy

Jubileusz proboszcza

W niedzielę odbyła się uroczysta msza dziękczynna. Proboszcz parafii p.w. św. Leonarda w Słupcy obchodził 30-lecie kapłaństwa. Była wspólna modlitwa i słowa podziękowania oraz wsparcia.

Na uroczystym nabożeństwie parafianie, dzieci pierwszokomunijne,  stowarzyszenie, rada parafialna, koło różańcowe przekazali księdzu proboszczowi ciepłe słowa podziękowania i zapewnili o swoim duchowym wsparciu. Katarzyna Kulczewska powiedziała m.in. – Jubileusze stanowią ważny element u kapłana. Czcigodny księże proboszczu obchodzisz dzisiaj piękny jubileusz. Razem z  Tobą dziękujemy Matce Maryi za lata Twojej kapłańskiej posługi. Dziękujemy w imieniu członków. św. Brata Alberta pragniemy Tobie życzyć Bożej miłości, ludzkiej dobroci…

– Czcigodny Jubilacie – Księże Proboszczu w tym uroczystym dniu w imieniu wdzięcznych parafian zgromadzonych na Eucharystii pragniemy Tobie z całego serca podziękować za służbę Bogu i ludziom. 30 lat temu odpowiedziałeś Bogu “tak” na jego słowa “Przyjdż za mną”. Dzisiaj razem z Tobą dziękujemy Panu za te lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań. Dziękujemy za wspólną modlitwę do Boga, za to, że jesteś naszym proboszczem. Dziękujemy za sakramenty nam udzielone, za ręce które błogosławią, za posługę w konfesjonale, za ładne kazania, za każdy Twój uśmiech, za twoją pracowitość. Dziękujemy Tobie księdzu proboszczu za Twoją gorliwość kapłańską, pomysłowość, troskę i poświęcenie oraz wszelkie starania dla naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii. Życzymy Tobie zdrowia, wytrwałości i pokoju, światła i mocy Ducha Świętego. Niech Duch Boży nieustannie mieszka w Twoim sercu i nie pozwoli nigdy zapomnieć o tym, co w życiu kapłańskim najważniejsze. My ze swojej strony zapewniamy o pamięci w modlitwie… – mówili parafianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.