Oburzeni zaczynają działać

piotrOd kilku tygodni w całej Polsce działa ruch społeczny “Oburzeni”. Swoje struktury tworzy także w powiecie słupeckim.
– Nasze stowarzyszenie funkcjonuje już w całej Polsce, nie tylko we wszystkich województwach, ale także we wszystkich 41 okręgach wyborczych do Sejmu RP. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia struktur we wszystkich 380 powiatach. Nie obiecujemy rzeczy nierealnych, ale proponujemy realizację czegoś, co zależy wyłącznie od nas wszystkich, od wyborców – czytamy na stronie oburzeni.org.pl.

Tymczasowym koordynatorem w powiecie słupeckim został Piotr Podlewski. Jego zadanie polega na szukaniu koordynatorów w okolicznych powiatach. – Nie mam doświadczenia w takiej działalności, ale staram się jak najlepiej wypełniać nowe obowiązki – mówi 41-letni słupczanin. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta i powiatu zachęca do wypełnienia deklaracji członkowskiej, dostępnej na stronie oburzeni.org.pl. Tam znaleźć można też szczegółowe informacje na temat programu nowego ruchu. “Oburzeni” zapowiadają start w tegorocznych wyborach do europarlamentu i samorządu. Więcej na łamach Kuriera

17 komentarzy

 1. Zwracamy się do wszystkich, którzy nie akceptują systemu politycznego zainstalowanego w Polsce w wyniku rozmów przy “okrągłym stole” w 1989 roku oraz zbiurokratyzowanego modelu Unii Europejskiej, który już teraz jest dla Polski nieopłacalny finansowo i pozbawiający nas suwerenności, o zbieranie podpisów na listach poparcia dla naszego Komitetu Wyborczego Wyborców OBURZENI w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja.

  Wydrukuj listę z załącznika nr 1, skopiuj ją wielokrotnie, rozdaj znajomym, a następnie przynieś lub odeślij pod adres podany przez p. Antoniego Guta – tel. 531 825 787, e-mail: oburzeni1@interia.pl

  UWAGA: na liście należy wpisać numer jednego z 13 okręgów wyborczych, nie trzeba wpisywać kodu pocztowego przed nazwą miejscowości w adresie!
  http://zapodaj.net/6638fb899a834.jpg.html

 2. Szczegóły naszego programu wyborczego oraz dane dotychczas zgłoszonych kandydatów OBURZONYCH do PE znaleźć można na naszej stronie: http://www.oburzeni.org.pl

  Apelujemy o zbieranie podpisów na rzecz naszego komitetu wyborczego oraz zgłaszanie kolejnych kandydatów do PE.

 3. i o to chodzi, to Polacy w Polsce mają dyrygować.

  • Mieciu, mi tam nie robi różnicy kto będzie w Polsce rządził. Ważne jest tylko żeby robił to dobrze. Jeżeli sprawdzi się Eskimos, Murzyn albo Japończyk to spokojnie może być i nie będę miał nic przeciwko.

 4. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Oby więcej takich inicjatyw !

 5. Myślę, że za jakiś czas dojdzie w Polsce do tego samego co od listopada 2013 do lutego 2014 działo się w Kijowie na Majdanie. U nas prawdopodobnie będzie jednak znacznie ostrzej, bo rewolucyjny przewrót poprze jakieś 70% ludzi.

 6. A ja tam uważam że to jest kolejna grupa pod szczytnym hasłem ,,oburzeni ” która usiłuje się do koryta dorwać Jak się załapią to burzenie szybko ucichnie.

 7. Oburzeni.org.pl

  Do Miecia

  Dlaczego zachowujesz się psychodelicznie i uważasz nie wiadomo na jakiej podstawie, że jesteśmy kolejną grupą “która usiłuje się do koryta dorwać Jak się załapią to burzenie szybko ucichnie. ” . Nie znasz nas a już oceniasz . Gdybyś zechciał przeczytać o nas na stronie naszej oburzeni.org.pl to dowiedział byś się, że stowarzyszenie nasze powstało jako inicjatywa oddolna i obywatelska, z ludzi którzy maja pojęcie co znaczy pojęcie Społeczeństwo Obywatelskie. Oceniasz nas tak jak wszystkie partie polityczne nie rozumiejąc czym różnimy się od partii. . Po pierwsze i najważniejsze, W skład nas nie wchodzą popaprańcy którzy byli w partiach i teraz szukają alternatywy, nie ma wśród nas ani polityków z układu pookrągłostołowym ani tez innych. Nasz ruch wywodzi się z buntu obywatelskiego przeciwko temu co aktualnie dzieje się w kraju od 25 lat. Każdy z nas jest oburzony na to co się dzieje w kraju lecz my w przeciwieństwie do Ciebie, potrafimy o tym głośno z podniesioną przyłbicą mówić w przeciwieństwie do Ciebie.

  Więcej nie mam zamiaru pisać i odpowiadać na twoje obelgi.

  • He,he,he pożyjemy zobaczymy kto miał rację.Potraficie głośno i z podniesioną przyłbicą mówić ” i co z tego waszego mówienia za zysk ma szary mieszkaniec tego kraju.? Cały czas się burzycie,burzycie i to jest ten zysk Trzeba podjąć konkretne działania celem zlikwidowania tego syfu. W Mostostalu jest wielu co zarabia niewiele,nawet nie wiadomo ilu. Zróbcie coś konkretnego dla tych ludzi.Z pewnością oburzyliście się i to wszystko a robotnik w dalszym ciągu wegetuje.To nie są obelgi szanowny burzący się to jest prawdziwy obraz naszego życia.Burz się,burz się ale również działaj i to skutecznie bo samo burzenie się to za mało.A może byście tak strajki zorganizowali jak to czyniono 25 lat temu i tym sposobem ten kraj zmienili.Powodzenia burzący się.

 8. zniesmaczony

  Po 45 latach komuny i 24 latach udawanego kapitalizmu stwierdzam, że tylko jakaś totalna wojna może cokolwiek w tym chorym kraju zmienić. Taka jest brutalna prawda.

 9. Mieciu,widzę,że dołączasz do grupy frustratów,masz widzę dużo czasu,bo stały konsultant polityczny jesteś,albo emeryturką się cieszysz,albo .zoneczka na ciebie tyra.Życzę pogody ducha ,więcej ciekawszych zajęć,bo od stukania w klawiaturę delirium otrzymać możesz…a wtedy podniesiona przyłbica niewiele pomoże.

  • Stasinek rolnicy się burzą,wiesz z jakiego powodu ?To też twoim zdaniem grupa frustratów ? Masz receptę jak im pomóc ? Pisanie głupot to nie sztuka a czynisz to wspaniale.

 10. Dlaczego OBURZENI gwarantują uczciwość
  Od 25 lat my, Polacy jesteśmy oszukiwani przez wszystkie partie polityczne. Dlaczego zatem warto zaufać nowemu ugrupowaniu OBURZENI?
  Jesteśmy swego rodzaju antypartią, której kandydaci na podstawie artykułów 919-921 Kodeksu cywilnego podpisują przyrzeczenie publiczne, iż będą realizować przedstawiony program wyborczy. Niedotrzymanie słowa skutkować będzie poważnymi sankcjami finansowymi.
  OBURZENI chcą obalić zainstalowany w Polsce w 1989 roku – w wyniku potajemnych rozmów w Magdalence – system pookrągłostołowy, który sprawia, że Polska nie jest państwem ani demokratycznym, ani sprawiedliwym, ani racjonalnym, w którym od 25 lat rządzi ciągle ta sama, około 300-osobowa grupa pasożytów, którzy od czasu do czasu zmieniają tylko szyldy partyjne, pod którymi występują, oszukując nas.
  OBURZENI chcą zamienić obecną („najgłupszą na świecie” – jak ją określił znany politolog amerykański) tzw. „proporcjonalną” ordynację wyborczą na ordynację większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi, która w końcu zagwarantuje nam, obywatelom pełne prawa wyborcze. Teraz nie my, lecz wodzowie partyjni faktycznie wybierają posłów.
  Obecnie referendum jest czystą fikcją. OBURZENI chcą to zmienić i uczynić z instytucji referendum sposób faktycznego podejmowania decyzji przez obywateli w ważnych sprawach.
  W Polsce funkcjonuje wymiar niesprawiedliwości. OBURZENI – np. poprzez wybieralność sędziów i prokuratorów, wprowadzenie ław przysięgłych – chcą doprowadzić do powstania prawdziwego wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju.
  Za błędne decyzje, prowadzące np. do szkód finansowych, urzędnicy skarbowi, sędziowie, prokuratorzy i inni funkcjonariusze publiczni powinni ponosić bezpośrednią odpowiedzialność (w tym także finansową).
  Mimo, iż jesteśmy uniosceptykami, zdecydowaliśmy się na udział w wyborach do PE. W tej chwili Polsce nie opłaca się już (zarówno politycznie jak i finansowo) przynależność do Unii Europejskiej, której monstrualne zbiurokratyzowanie czyni z niej niewydolny ekonomicznie i politycznie twór, pozbawiający jej członków suwerenności.
  Albo ograniczymy Unię Europejską do wspólnoty wolnych państw, gdzie obowiązywać będzie jedynie wolny przypływ kapitału, usług, towarów i ludzi, albo powinniśmy – wzorem Brytyjczyków – dążyć do przeprowadzenia wiążącego referendum w sprawie wystąpienia Polski z UE.
  W tej chwili Parlament Europejski ma charakter pasożytniczy i jest wyłącznie źródłem astronomicznych, niczym nie uzasadnionych dochodów europosłów, a nie ciałem decyzyjnym. Należy go albo radykalnie zreformować, albo zlikwidować – podobnie jak inne bezużyteczne instytucje unijne, a koordynację działań UE powierzyć jedynie zespołowi ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich.
  Więcej informacji na temat naszego ugrupowania, w tym programu wyborczego, znajdziesz na stronie:
  http://www.oburzeni.org.pl

 11. By poznać dotychczas zgłoszonych kandydatów OBURZONYCH do Parlamentu Europejskiego, kliknij tutaj:

  http://www.oburzeni.org.pl/page.php?18

  Sam możesz jeszcze zgłosić kandydata – do 12 kwietnia!

  Pobierz listę do zbierania podpisów z lewej kolumny na naszej stronie http://www.oburzeni.org.pl , skopiuj, zbierz tyle podpisów, ile będziesz w stanie i wyślij do jednego z 13 pełnomocników okręgowych – patrz lewa kolumna na tej stronie: “Pełnomocnicy w wyborach do PE” – tam znajdziesz adres pełnomocnika w Twoim okręgu wyborczym.

  Na podpisy czekamy do 12 kwietnia !!!

 12. Zaproszenie

  na ogólnopolskie zebranie OBURZONYCH

  1 maja we Władysławowie

  Serdecznie zapraszamy na ogólnopolskie zebranie OBURZONYCH, w czasie którego przeanalizujemy nasze działania podczas kampanii wyborczej do PE oraz przygotujemy szkielet strategii na listopadowe wybory samorządowe i metody zdecydowanego wzmocnienia naszych struktur terenowych.

  Zebranie odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym nad Bałtykiem, we

  Władysławowie, ulica Drogowców 1, budynek C,

  mapka tutaj:

  https://www.google.pl/maps/place/Drogowc%C3%B3w+1/@54.801797,18.3865409,14z/data=!4m2!3m1!1s0x46fdb34d2f044299:0xb23f1506ada4813c

  w czwartek, 1 maja 2014, początek o godz. 12:oo

  Nieco wcześniej, bo o godz. 10:oo rozpocznie się Walne Zebranie stowarzyszenia Oburzeni, w którym wezmą udział tylko członkowie-założyciele stowarzyszenia – zgodnie ze statutem i obecnym stanem prawnym po rejestracji stowarzyszenia. Członkowie -założyciele otrzymują osobne zaproszenie na to Walne Zebranie.

  Jest możliwość bezpłatnego noclegu w tymże ośrodku wypoczynkowym. Tych, którzy tego jeszcze nie zrobili, prosimy o potwierdzenie swego przyjazdu do piątku, 25 kwietnia 2014 oraz rezerwację noclegu i jego termin – czy ze środy 30 kwietnia na czwartek 1 maja, czy też z czwartku 1 maja na piątek 2 maja, czy też dwa noclegi?

  Osoby, które zadeklarują swój udział w ogólnym spotkaniu, otrzymają po 25 kwietnia jego szczegółowy program oraz materiały do dyskusji.

  – tel. 601 255 849

  Pozdrawiamy serdecznie – OBURZEN

 13. Szanowni Państwo,
  proszę zgłaszać propozycje konkretnych miejsc (obiektów z noclegiem?), w których mogłyby się odbyć kolejne spotkania (tym razem czysto robocze) OBURZONYCH – (2-dniowe, z noclegiem?) w następujących terminach:

  1. sobota 24 / niedziela 25 maja np. w Białymstoku lub Olsztynie lub okolicy

  2. czwartek 19 czerwca – niedziela 22 czerwca – długi weekend – wybrzeże – okolice Gdańska / Łeby (spotkanie integracyjne, które nam nie wyszło we Władysławowie),

  3. sobota 26 lipca / niedziela 27 lipca – też wybrzeże, ale okolice Świnoujścia / Międzyzdrojów

  4. sobota 30 sierpnia / niedziela 31 sierpnia – w Wielkopolsce lub woj. lubuskim

  5. sobota 27 września / niedziela 28 września – Rzeszów – Bieszczady

  6. sobota 25 października/niedziela 26 października – Wrocław

  7. wtorek – 11 listopada – Warszawa – Sala Kongresowa – nasz Kongres

  8. sobota 13 grudnia / niedziela 14 grudnia – Lublin lub okolica

  9. sobota 10 stycznia / niedziela 11 stycznia 2015 – Śląsk
  Proszę także już zgłaszać kandydatów do sejmików wojewódzkich.

 14. List Pawła Kukiza – poniżej – (prześlij dalej!)

  Cieszymy się, że jego ocena Kongresu Niepokonanych oraz chęć jednoczenia różnych antysystemowych ruchów jest taka jak nasza patrz: http://www.oburzeni.org.pl/news.php?extend.65.2

  Przyjaciele,

  13 maja b.r. odbył się w Warszawie II Kongres Stowarzyszenia “Niepokonani 2012”. Chyba wszyscy z Was otrzymali zaproszenia do udziału w Kongresie. Jeśli nie- nie żałujcie, że Was nie było.

  Nie zdarzyło się tam bowiem dla nas nic szczególnie ważnego. Ba! NIKT, żadne media, nie zauważyły nawet obecności tych z nas, którzy do Warszawy – często z dalekich stron -przyjechali. Organizatorów (czyli “Niepokonanych”) owszem. Bo tak pewnie “Niepokonani” byli z nimi “Poukładani”. Z Balcerowiczem, Kancelarią Prezydenta i mediami.

  Już w trakcie trwania Kongresu zorientowałem się, że mamy być tylko “wypełniaczem sali”, tłem dla Niepokonanych i ich interesu. Dlatego też nie starałem się przedłużać bezsensownego spotkania, nie zapraszałem osób nie wpisanych na listę mówców na scenę. Bo byłoby to stratą czasu i energii.

  NIE PODPISAŁEM i nie zachęcałem do podpisywania komunikatu końcowego Kongresu czy jak tam te farsę nazwano.

  Wykorzystałem jednak okoliczność obecności części z Was w Warszawie i ZAPROSIŁEM WSZYSTKICH do Miasteczka Protesu pod Sejmem na wspólną, OBYWATELSKĄ dyskusję o dalszej NASZEJ drodze ku Wolności. Ciężkiej i cały czas pod górę. Ale- wierzę – że do Zwycięstwa.

  Niestety, nie wszyscy przybyli. Częściowo w wyniku nieporozumienia, częściowo ze względu na KOLEJNY zawód choćby obecnością Balcerowicza. I wcale się Wam nie dziwię.

  Jednak szkoda, bo w Miasteczku odbyła się ciekawa i rzeczowa dyskusja zakończona podpisaniem deklaracji współdziałania w zakresie odsunięcia od władzy magdalenkowej sitwy, która ukradła nam, Obywatelom Państwo.

  13 maja 2014 roku, w Miasteczku Protestu obecni na spotkaniu przedstawiciele Stowarzyszeń walczących z patologiami będącymi wynikiem “okrągłego stolca 1989” zdecydowali o powstaniu Porozumienia Organizacji Patriotycznych i Solidarnościowych. Powstał zarys deklaracji zjednoczeniowej ale z ostatecznym jej kształtem poczekamy do 16 maja (piątek) b.r.

  Mamy bowiem nadzieję, że tego dnia w Miasteczku Protestu pod Sejmem zjawią się Przedstawiciele WSZYSTKICH Stowarzyszeń i Ruchów walczących z magdalenkową patologią. I wspólnie podpiszemy ostateczną wersję naszego Porozumienia.

  Przyjeżdżajcie! Nie lękajcie się! Bo Bóg z Nami. I nie tylko On. Dzień wcześniej (w czwartek) do Miasteczka przyjeżdża grupa 200 górników, która zostaje co najmniej do soboty – będzie więc bezpiecznie i prawdziwie SOLIDARNIE. Możecie przyjeżdżać już dziś – weźcie tylko ze sobą namioty i banery z Waszymi hasłami. Ale NAJWAŻNIEJSZE ABYŚCIE BYLI W PIĄTEK OD GODZINY DZIEWIĄTEJ RANO !!! OBOWIĄZKOWO! Wówczas mamy cały dzień do przedyskutowania na spokojnie dalszych metod działania.

  ZJEDNOCZMY WSZYSTKIE NASZE STOWARZYSZENIA I RUCHY do walki o PAŃSTWO DLA OBYWATELI. Stwórzmy Radę złożoną z przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń . Solidarnie i demokratycznie.

  Tak nam dopomóż Bóg!

  Siła i Honor!

  Paweł Kukiz

  Patrz także:

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pawel-kukiz-sam-nie-pokonam-systemu-predzej-on-zniszczy-mnie-i-moja-rodzine/qddb9

  oraz:

  http://www.oburzeni.org.pl/news.php?extend.65.2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.