Odwołanie dyrektora. Wojewoda podjął decyzję

Dziś minął termin postępowania w urzędzie wojewódzkim, które miało rozstrzygnąć, czy odwołanie Rafała Spachacza z funkcji p.o. dyrektora słupeckiego szpitala była zgodna z prawem. Były dyrektor domagał się wydania rozstrzygnięcia nadzorczego, zmieniającego uchwałę zarządu powiatu. Tak jednak się nie stało. – Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński nie wydał rozstrzygnięcia nadzorczego. Uchwała Zarządu Powiatu Słupeckiego z dnia 1 czerwca  2021 r.  jest zgodna z przepisami prawa. Została podjęta zgodnie ze wszystkimi procedurami.. Nie doszło do istotnego naruszenia prawa – poinformował dziś Tomasz Stube, rzecznik wojewody. Decyzja ta nie kończy jednak sporu Rafała Spachacza z władzami powiatu. Osobne postępowania toczyć się będą w sądzie pracy i sądzie administracyjnym. O rozstrzygnięciach będziemy informować.

13 komentarzy

 1. Naprawdę zaskakująca taka decyzja służb prawnych Wojewody wobec biegu sprawy w Sądzie Administracyjnym.

  • omc prawnik

   Wojewoda nie jest organem, który rozstrzyga sprawy sporne wynikające ze stosunku pracy, tylko Sąd Pracy. Natomiast sprawuje nadzór nad uchwałami podejmowanymi przez organy samorządowe w zakresie ich zgodności z obowiązującym prawem a więc np. czy Zarząd Powiatu był kompetentny do podjęcia takiej uchwały natomiast czy słusznie czy nie słusznie został zwolniony rozstrzygnie Sąd Pracy.

 2. Po przeczytaniu uzasadnienia wielu zaniemówiło ale utwierdziło to tylko w przekonaniu, że nie może to się skończyć bez epilogu.

 3. Sąd Administracyjny zatem niech szybko rozstrzygnie i już będzie widaomo.

  • Nie wszyscy Spachacza dobrze wspominają, bo unikał odpowiedzialności a to była jego rola a zrzucał na innych. Brał pieniądze za to. Popytajcie w szpitalu i nie zapominajcie o ogromnych dadatkach covidowych jakie dostali

  • Dodatki dostali tylko lekarze, pielęgniarki i ratownictwo a nikt inny. Jeśli umiesz to nie kłam publicznie chociaż w tej materii.

  • Gin chciałem dowalić staroście bo PSL mi kaze

  • Kłamiesz dodatki dostali też pracownicy nie medyczni

 4. sam innych wywalał teraz poczuł jak to jest

  • Wszystkie pisma szły z kilkoma podpisami. Mistrzostwo świata niekompetencji

 5. To jeszcze nie koniec sprawy. Uchwałę zarządu powiatu zweryfikuje jeszcze Sąd Administracyjny oraz Sąd Pracy … swoją drogą co w tej uchwale było “nadzwyczajnego”, że wojewoda wielkopolski odstąpił od ugruntowanego orzecznictwa administracyjnego w podobnych stanach faktycznych, również wydawanych przez służby wojewody wielkopolskiego (rozstrzygnięcia nadzorcze) i sądy administracyjne okręgu poznańskiego

 6. Dobrze że to rozstrzygnięcie będzie zrewidowane przez SĄD

 7. A mnie ciekawi coś innego – czy Pan Wojewoda osobiście rozstrzygnął czy ta uchwała nie budzi zastrzeżeń prawnych ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.