Personel murem za dyrektorem. “Skrajnie oburzeni zachowaniem starosty”

– Jesteśmy skrajnie oburzeni zachowaniem Starosty J. Bartkowiaka i Zarządu, a zwłaszcza sposobem w jaki potraktowano jednego z najlepszych dyrektorów szpitala, jakim mogła się do tej pory poszczycić ta placówka – pisze personel słupeckiego szpitala w liście otwartym, dotyczącym nagłego zwolnienia dyrektora Rafała Spachacza. W tej sprawie odbyło się nadzwyczajne zebranie kadry szpitalnej. –  Jednogłośnie postanowiliśmy wystosować list otwarty potępiający zachowanie Pana Starosty Jacka Bartkowiaka wraz z Zarządem Powiatu wobec Pana Dyrektora Rafała Spachacza. Treść listu została już przekazana mediom. Cokolwiek Wam wmówią politycy, to dzięki pracy Dyrektora Rafała Spachacza byliśmy w stanie udźwignąć ciężar pandemii jako szpital i jako zwykli ludzie na pierwszej linii frontu! Za to co zrobił dla szpitala tak po ludzku należy Mu się ogromne DZIEKUJEMY! Zachowanie Starosty Słupeckiego Jacka Bartkowiaka wraz z Zarządem oceniamy jako NIEGODNE – pisze Piotr Czerwiński-Mazur, ordynator oddziału wewnętrznego w słupeckim szpitalu.

zdjęcie archiwalne – listopada 2020, kiedy ogłaszano przemianowanie szpitala w placówkę jednoimienną zakaźną

 

 

 

32 komentarze

 1. Ze szpitala

  Brawo medycy, czas na kolejne działania. Bartkowiakowie nie mogą tak dłużej postępować. Opinia publiczna musi poznać prawdę !!!

 2. Panie Starosto – i co Pan na to ?.

 3. mieszkańcy Słupcy

  Panie Starosto jeszcze tego ‘celebrytę” co na zdjęciu powyżej jest w pomarańczowym stroju z pogotowia trzeba zwolnić w trybie natychmiastowym ponieważ pan P obraża i poniża pacjentów i rodziny jak przyjeżdża karetką,prosimy bardzo,mieszkańcy Słupcy

 4. W zamian za Dyrektora powinien zwolnić Przełożoną Pielęgniarek, czy za długo nie zasiedziała się na tym stanowisku? a w czasie Covid-19 to raczej chowała głowę w piasek!?

 5. Jakoś z tekstu nie wynika, że większość tych podpisów złożona została pod presją wywieraną przez kadrową i jednego ordynatora, a szkoda … No cóż papier przyjmuje wszystko.

  • Sprawiedliwy

   Bartkowiak poprostu..wyp.. laj że Słupcy. Nie zapomnimy nigdy twojego pisowskiego gburowatego podejścia.. co jesteśmy brudzinskimi popaprańcami?

  • Nawet przeczytać nie dali. Latanie po szpitalu w czas epidemii? To tak ciężko pracowali?Kpina

 6. Wszystkim nam było wiadomo, że pan Starosta J. Bartkowiak chce za wszelką cenę uruchomić nowo wybudowaną część szpitala dla pozyskania efektu PR, wmawiając wszystkim wokół, że za grosze da się go doposażyć i uruchomić. Jako specjaliści wiemy, że sprzęt medyczny certyfikowany do takich celów, zwłaszcza w takich obszarach jak blok operacyjny czy sale zabiegowe to ogromny koszt, i nie da się tego zapewnić po cenach mebli z „marketu”. Zarzuty w uzasadnieniu odwołania są naciągane, nieprawdziwe, szkalujące a ich sformułowanie winno być rozliczone.
  Rozpaczliwe to. Otwarcie budynku za 28 milionów dla mieszkańców to niby działanie pod publikę?
  Mieszkańcy powiatu chcą nowej części . Godziwych warunków leczenia .
  To żadne wymysły starosty .

 7. Rano pisałem komentarz – jest wieczór i nadal się nie ukazał .

  • Proponujemy pilne sprawdzenie rozliczenia przez Starostę dotacji za 2019 i 2020 oraz terminów na doposażenie szpitala i będzie wszystko jasne !

 8. Skoro odwołanie p.o.dyrektora niezgodne z prawem to powołanie nowego p.o. też jest niezgodne i wszystkie decyzje nieważne. Ale będzie jazda !!!!

 9. Paszport covidowy

  Służba Zdrowia poza korona-wirusem leczy na inne choroby ? W mediach króluje korona-wirus i szczepionki, które już stają się przymusowe, a miały być dobrowolne

 10. Dr Spachacz
  Jeden z Najlepszych Dyrektorów…..Wspaniały Człowiek….Kompetentny Manager

  • Wszędzie w pracy do 2 lat. O nie startowaniu w konkursie w szpitalu mówił już od roku. To o co tu chodzi?

 11. Pewnie po kolejnych wyborach i przy nowej władzy okaże się jak ta nowa część była budowana i o co tam chodzi. Gdyby wszystko było w porządku to młody prężyny dyrektor nie chciałby tego otworzyć? Tam coś jest nie tak z tą inwestycją.

  • Też tak myślę. Gdyby wszystko było w porządku, to by podpisał bardzo szybko. Może miał być kozłem ofiarnym? Może miał wziąć odpowiedzialność za poczynaniami innych?

 12. Uchwała o odwołaniu niezgodna z prawem i nieważna. Czekamy na pilne rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Wielkopolskiego. Opinia publiczna ma prawo poznać szczegóły a prawda musi zwyciężyć !!! Zarząd powołując nowego p.o. Dyrektora miał świadomość bo starosta Bartkowiak był poinformowany nawet na piśmie, że to niezgodne z prawem. Zrobił to mimo wszystko z pełną świadomością naruszenia. https://www.prawo.pl/samorzad/uchwala-o-odwolaniu-dyrektora-szpitala-zainteresowany-ma-prawo-sie-wypowiedziec-wyrok-nsa,505722.html

  • To zadaję publiczne pytanie medykom:
   1. Czy prawdą jest że wybitny p. dyr. wielokrotnie powiedził publicznie że nie chce być juz dyrektorem bo ma juz nową pracę,
   2. Czy prawdą jest że za wszelką cene aby utrzymać ten stan w szpitalu, polegał na zaskarżaniu i blokowaniu konkursu na dyrektora przez P. Czerwińskiego?
   3. Czy prawdą, jest że relacje między pracownikami sa tak złe, że nie wiedzą jak zostali zmanipulowani?
   4. Czy prawdą jest że p. dok. Woźniak już też napisał pismo do starosty że zobowiązuje go do najszybszego powołania nowego dyrektora bo nie chce byc na stanowisku dyr. ds.medycznych?
   5. Czy prawdą jest, że sam dyrektor od prawie dwóch lat wstrzymywał Zarząd aby nie ogłaszać konkursu?
   6. Czy prawda jest, że w szpitalu ( administracji) jest tyle zatrudnionych ludzi spachacza, że siedzą juz na korytarzach?
   7. Czy prawdą jest, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze?
   To na tyle.

  • Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi NIE. To nieprawda.

  • Odpowiadamy “wyborcy” na komentarz powyżej- niemal wszystkie pytania to manipulacja półprawdami!:
   1: Pół prawdy! (Dyr. Spachacz potwierdzał, że chce odejść jak tylko będzie nowy dyrektor wybrany na drodze konkursu!) Dla wyjaśnienia – dyrektora wybranego w konkursie nie tak łatwo by było staroście zwolnić czy szantażować zwolnieniem)
   2. Pół prawdy! Konkurs był zorganizowany z błędami prawnymi przez starostę (może celowo?), a jak wyszło na jaw, że to była szopka i wytknięto te błędy, to zdaje się, że ze wstydem pan starosta sam odwołał konkurs? Czy może się mylimy?
   3. Pół prawdy – relacje są złe między pracownikami tylko jednego oddziału gdzie pracuje pewna jątrząca ciągle znana wyborcom pani…. zgadnijcie o którym oddziale piszemy? Na pozostałych oddziałach zespoły żyją w rodzinnej atmosferze, którą bardzo wzmocniła wspólna walka na wojnie z COVID!
   4. Pół prawdy. Dyr Woźniak w piśmie nie prosił o powołanie a o WYBRANIE W KONKURSIE! (o to samo pisemnie prosił także wielokrotnie Dyr Spachacz)
   5 i 6 – tu to wyjątek – nawet pół prawdy nie ma tylko wierutne kłamstwo
   7. A tu kolejny wyjątek i jedyne PRAWDZIWE stwierdzenie! Oczywiście, że chodzi o pieniądze! O te już wydane, ogromne, za bubel budowlany po którym woda leje się ze ścian do środka w czasie deszczu, z wadami których naprawy przed przejęciem budynku przez szpital domagał się dyr Spachacz, Chodzi też o te pieniądze, które trzeba wyłożyć, żeby bezpiecznie oddać do użytku pacjentom nową część. No cóż – trudno winić, że historyk nie zna się na budowlance, medycynie i sprzęcie medycznym, ale już winić można, że nie słucha profesjonalistów tylko zatrudnia dziwne firmy do ekspertyz jemu pasujących… Czy o jeszcze inne pieniądze chodzi staroście? Kto to wie…

  • Drodzy medycy, faktycznie w punkcie 6 zaszła pomyłka: Jeden z kolegów Spachacza, zatrudniony tuż przed pandemią jako logistyk tudzież BHPowiec nie siedzi na korytarzu, lecz pod pozorem pracy zdalnej cały czas w domu. Człowiek widmo, zatrudniony, ale nikt nie widział, nikt nie słyszał.

  • Życzliwa rada

   Waż słowa bo jeśli nie masz wiedzy to pomawianie oraz hejt, tym bardziej w Internecie NIE SĄ bezkarne.

 13. Dlaczego niektóre podpisy są zdublowane?

 14. Działacz społeczny

  Społeczeństwo powiatu słupeckiego chce uruchomienia nowego skrzydła szpitala. Jeżeli p. Spachacz nie chciał tego zrobić, to niech zrobi to następca. Nas nie interesują niejasne zagrywki p. Spachacza i niespełnione ambicje p. Czerwińskiego-Mazura. Dziękujemy za dotychczasową pracę, a teraz chcemy leczyć się w nowej części budynku. Pękło 28 baniek, a po korytarzach chula wiatr. Dziwię się, że starosta tak długo brał na siebie ciosy za cudzy opór. A zarzut, że uruchomienie nowej części ma być PR-ową zagrywką nie nadaje się nawet do komentowania.

  • Natalia, odpocznij. Naprawdę tego potrzebujesz bo jak podpisujesz się jako “działacz społeczny” to widać, że czas na dłuższe wolne.

  • Pani “działacz społeczny”! Wszyscy chcemy uruchomienia nowego budynku, ale może najpierw zakończyć budowę? Zakupić sprzęt? Poszukać personelu do obsady nowej części? Znaleźć pieniądze na sprzątanie, ogrzewanie, podłączyć gazy medyczne? Załatać dziury w nowiuteńkim dachu? Może jeszcze ktoś powinien odpowiedzieć na pytanie dlaczego za 28 milionów powstało coś tak niedopracowanego, pełnego wad, z bateriami łazienkowymi z marketu na salach operacyjnych? Niewygodne pytania prawda? A wiatr to co najwyżej hula. Na “chu…” to się zaczyna droga pani inne słowo, które chyba pani zna…

  • Mądry Pan Dyrektor! Nie chce wziąć odpowiedzialności za innych na swoje barki i ma rację!

 15. pewnie kolejny dyrektor naraził się żonie żonie starosty:) “albo ja! albo on, wybieraj!!” :)))

 16. Żeby utrzymać na stołku “Dyrektora” to piszą miliony pism i podpisów …. jak zamykali Szpital w Słupcy to nikt tyłka nie ruszył … Wiadomo i tu i tu chodzi o kasę

 17. Ciocia Jadzia

  Barti robi papiery ginekologa społecznika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.