Salezjanie świętowali jubileusze

W święto Matki Kościoła (24 maja), a dla salezjanów na całym świecie w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, 25 współbraci dziękowało w Lądzie n. Wartą za 25 i 50-lecie kapłaństwa oraz za 25, 50 i 60. rocznicę profesji zakonnej.

Uroczystej eucharystii przewodniczył inspektor Prowincji Wrocławskiej ks. Jarosław Pizoń, przy koncelebrze inspektora Prowincji św. Wojciecha w Pile ks. Tadeusz Itrycha i inspektora Prowincji św. Jacka w Warszawie ks. Tadeusza Jareckiego. Słowo Boże do zgromadzonych skierował jeden z jubilatów ks. dr Piotr Przesmycki, wykładowca różnych uniwersytetów w Europie Zachodniej i przewodnik po Ziemi Świętej. Wśród zgromadzonych jubileusz 50-lecia kapłaństwa świętowali: 25-lecie wiceprowincjał ks. dr Piotr Sosnowski, 25-lecie profesji zakonnej wiceprowincjał ks. dr Adam Popławski, 50-lecie kapłaństwa ks. dr Stanisław Jankowski – wieloletni rektor WSDTS w Lądzie, 60-lecie profesji zakonnej ks. Władysław Kołyszko – były prowincjał i były rektor WSDTS w Lądzie.

Salezjanie z rocznika święceń 1996 roku pracują obecnie w przestrzeni geograficznej od Boliwii na południu, po Szwecję na północy oraz od Rosji na wschodzie po Amerykę Południową.

źródło: ks. Mariusz Chamarczuk SDB / archidiecezja.pl

2 komentarze

  1. Czy Tych jubilatów maseczki nie dotyczą a nie wspomnę o zachowaniu odległości.

  2. To Salezjanie pracują ? Dziwny jest ten świat. Obchodzą święto zmyślonej osoby uznanej za bozie przez podstarzałych dziadków na soborze w Nicei. I pracują podtrzymując te swoje zabobony i z tego żyją.Niech oni sobie obchodzą co chcą i mie trują nam w głowach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.