W Słupcy wraca temat tężni solankowej

Marcin Pietrzykowski wraca do pomysłu budowy w Słupcy tężni solankowej.

Radny złożył niedawno interpelację w tej sprawie. Nawiązał w niej do informacji burmistrza, z której wynika, że miasto może dostać milion zł wsparcia w przypadku zajęcia pierwszego miejsca w rządowym konkursie na największą liczbę mieszkańców zaszczepionych. – Proponuję część ww. kwoty przeznaczyć na budowę tężni solankowej. Budowa wymienionego obiektu jest działaniem, które w głównej mierze zakłada właściwości zdrowotne, w szczególności dla osób mających problemy związane z oddychaniem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji obecnej pandemii COVID-19 oraz powikłań, z którymi mierzy się wiele osób, które doświadczyły ww. choroby. Ponadto budowa tężni solankowej zwiększy atrakcyjność turystyczną miasta, podniesie komfort życia jego mieszkańców. W okresie ostatnich kilku lat można zauważyć wzrost zainteresowania tematyką budowy tężni solankowych, obiekty takie powstały m.in. we Wrześni, Ślesinie – pisze radny Pietrzykowski. Odpowiedź od burmistrza powinien otrzymać wkrótce.

Pomysł budowy w Słupcy tężni nie jest nowy. Marcin Pietrzykowski wspólnie ze stowarzyszeniem Anamar już kilka lat temu zgłosił ten projekt do budżetu obywatelskiego. Wówczas jednak ich propozycja nie zdobyła wystarczającej liczby głosów mieszkańców.

9 komentarzy

 1. Słupczanin

  Obwodnica ważniejsza !!!

 2. ale po co ten miś ?
  no własnie po co ?
  no nikt nie zapyta
  i dlatego go zrobimy żeby sobie zgnił na powietrzu, a kto napisze protokół zniszczenie ?
  a kto dostanie odszkodowanie ?
  no k*&%a chyba to już było 🙂

 3. Jezioro umiera, pieniądze wyrzucone w błooto!

 4. Tężnia nie jest potrzebna!Potrzebne są proste chodniki!

 5. zaszczepiony

  Aktualnie jest zaszczepionych 43% mieszkańców gminy. Pierwszych 500 gmin, które zaszczepią 67% mieszkańców otrzyma 100 000 zł (nie milion). W konkursie Najbardziej Odporna Gmina nagrodą jest milion złotych, ale gmina musi być w grupie 49 najbardziej wyszczepionych gmin w Polsce. Aktualnie Słupca jest na 219 miejscu. Pan Burmistrz Miasta Słupcy obiecał pieniądze, których nie ma i nie będzie, a z tych pieniędzy radny Pietrzykowski już buduje tężnię. Jedyny kapitał, jaki zostanie zbity na tej akcji, to kapitał polityczny obiecujących.

  • Czyli jak zwykle obiecanki, macani panie burmistrzu

  • I tak trzymać. Choć te 43% chluby nie przynosi. A konkurs to czysta propaganda i namawianie do udziału w eksperymencie medycznym. Ci którzy pociągają za sznurki mam nadzieję że kiedyś na sznurze zawisną.

 6. Najpierw stworzyli problem, zmuszali do kagańców a teraz bohatersko będą walczyć z przeciwnościami których sami są reżyserami.
  Przy tych tężniach to w maseczce czy bez a jeśli bez to ja długo – znajdą się ze 2 tygodnie w roku?

 7. Krzysztof M

  Ja mam postawiona własną tężnie i powiem , ze jest to fajna sprawa nie tylko dla starszych osób ale znając zycie w Słupcy taka tężnia zostanie zdewastowana i pieniądze tylko beda wyrzucone w błoto !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.