Kasia wróciła z medalem

W dniach 5-6 czerwca odbyły się zawody karate olimpijskiego WKF – 7th Central Poland Open w Pleszewie, jedne z największych zawodów w Polsce, mające rangę zawodów rankingowych Polskiej Unii Karate – na podstawie rankingu jest wybierana ścisła reprezentacja kraju. Zawody zgromadziły 512 czołowych zawodników z 63 klubów z 4 państw (Polska, Niemcy, Rosja, Francja). W tych zawodach swoją ekipę wystawił trener – Lucjan Skowroński – który prowadzi zajęcia karate WKF w Mogilnie oraz Orchowie. Karate WKF to największa na świecie federacji karate, która otrzymała Nominację Olimpijską. W zawodach wzięli udział: Katarzyna Kosiak, Martyna Walichnowska, Mateusz Czernek (Orchowo) oraz Jakub Januchowski (Mogilno). Z medalem z zawodów wróciła Katarzyna Kosiak, zajmując 2. miejsce w konkurencji Kumite (walka) Kobiet U21 -68kg.
– Kasia udowodniła i umocniła swoją pozycję w rankingu Polskiej Unii Karate, pokazując, że jest gotowa walczyć o najwyższe cele, już nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale również zagranicznej. Poziom sportowy, który reprezentuje Kasia jest wysoki i odpowiedni do udziału w dużych zawodach zagranicznych, co pozwoli Nam zdobyć więcej punktów do rankingu i pomóc Kasi rozwinąć skrzydła w drodze do Kadry Polski. Jest to duże wyzwanie, ale naprawdę osiągalne. Niestety, jak to w sporcie, wszystko rozbija się o finanse. Wyjazdy na zawody, zakup sprzętu, licencje, badania, to wszystko kosztuje i blokuje pełen rozwój Kasi kariery. W tym miejscu dziękuję Jakubowi Sobeckiemu oraz firmie SMU Strzałkowo, za okazaną pomoc finansową dla Naszych zawodników, jednak bardzo liczymy, że władze Orchowa czy Mogilna też spojrzą na Nas przychylnie i będą w stanie wspomóc Naszą działalność – podkreśla trener Lucjan Skowroński.
Trenerami Sekcji Karate Mogilno i Orchowo są Lucjan Skowroński oraz Konstancja Kujawa (grupy przedszkolne). Zajęcia w Mogilnie odbywają się w Klubie Sportowym “Strefa”, gdzie prowadzimy zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat oraz 8+, natomiast w Orchowie zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.