Machowiak nowym radnym

W niedzielnych (13.06.) wyborach uzupełniających do Rady Miasta Słupca wygrał Andrzej Machowiak – otrzymał 73 głosy. Drugi kandydat, były burmistrz Słupcy Jerzy Mikołajewski zdobył 24 głosy. 14 głosów z kolei otrzymała Ewelina Czechowska-Malczewska. Tym samym Andrzej Machowiak zastąpi w Radzie swojego ojca, zmarłego kilka miesięcy temu Leona Machowiaka.

23 komentarze

 1. Z jakiej opcji politycznej nowy radny ?

 2. To ilu ludzi w ogóle było. I taki powie że on reprezentuje mieszkańców z tymi paroma głosami rodziny królika. Płakać się chce na to wszystko

 3. prawdziwy Polak

  nowy radny miał poparcie PO i PSLu

 4. byle nie ta zaraza PiS, pleni się i pożera ludziom mózgi …

  • PSLowskie kojoty. Nie spali gryzac pazury, żeby tylko ICH wszed. Sitwa. Urząd w poniedziałek zamknięty, bo spocili ze strachu

  • Czego łzesz? Urząd był czynny i petenci byli normalnie obsługiwani.

 5. Miejscowy, nie bądź jak grzechotnik. Czy ktoś ograniczał uprawnionych do udziału w wyborach, żeby udać się do lokalu obwodowej komisji wyborczej i oddać głos? Na 614 uprawnionych, swój obywatelski obowiązek spełniło około 120 osób. Gratulacje dla pana Andrzeja.

  • Z innego okregu wyborczego jest radna ktora jest kolejna kadencje w radzie miasta …miweszka gdzie indziej ,a zawsze startuje z bylego miejsca zamieszkania.ponoć z obecnego okregu nie otrzymalaby glosow poparcia ,bo nie jest tam darzona sympatia…a jest cichym poplecznikiem PSL.N o i co ????? można robić przekręty….okazuje sie ze mozna byle osiagnac zwyciestwo.KPINY

  • Julek, z przekrętem mamy do czynienia wtedy, kiedy ma miejsce działanie niezgodne z prawem. Nie ma obowiązku kandydowania z okręgu, w którym się mieszka. Gdzie więc ten przekręt?

  • Teraz czepiają się kandydatów nie z PSL, bo nie są z okręgu choć mieszkających w Slupcy. Ich radna może być skąd chce ale jak to się ma do zastępcy burmistrza z Ostrowitego, ktory kandydowałem TAM na wójta albo sam burmistrz, który przecież został przywieziony z Pyzdr. Mogli być?

  • Kodeks Wyborczy

   Kandydować na wójta (burmistrza, prezydenta miasta) może obywatel polski mający prawo wybierania w tych wyborach, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 25 lat (co ważne, kandydat nie musi stale zamieszkiwać na obszarze gminy, w której kandyduje).

 6. Faktycznie ta Pani z Pisu to porażka. Ona była z innego okregu wyborczego. Wstyd.

  • Wiesz co oznacza wstyd?
   Chyba nie. Sprawdź, wstyd to nic nie zrobić i zostać radnym. Tata był i co z tego?

  • Anonim z godziny 14:06
   Nikt inny, jak ty masz powód do wstydu. Twój komentarz wskazuje, że nie masz pojęcia o zasadach demokratycznych wyborów.

 7. Skoro jesteś tak zadowolony z wyboru to czemu kąsasz przeciwnika. Wstydź się. Wygląda na to, że konkurencja was przerażała i kosztowała wiele wysiłku.

 8. Do komisji nikogo nie zgłosił, w przeciwieństwie do reszty, bo jak sądzę pracownicy urzędu pilnowali interesu dziedzica namaszczonego, kampania tyci, analiza list wyborców i ręce na pokład. To się nazywa demokracja

 9. Nie naruszaj zmarłych !!! Żal ci du.. ściska?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.