Milionerów przybywa mimo pandemii

Jest ich 44. Mieszkańców powiatu słupeckiego, którzy w zeznaniach podatkowych przyznają się do osiągnięcia ponadmilionowych dochodów.

W powiecie słupeckim jest coraz więcej „milionerów”. Pomimo panującej pandemii koronawirusa, w 2020 r. wzrostowa tendencja ostatnich lat została utrzymana, jednakże nastąpił nieznaczny spadek przyrostu osób najlepiej zarabiających, w stosunku do lat poprzednich.

W powiecie słupeckim dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało za ubiegły rok 44. podatników, z czego:

W gminie Lądek – 2 (w 2019 r. – 5),

W gminie Orchowo – 3 (w 2019 r. – 2),

W gminie Ostrowite – 2 (w 2019 r. – 3),

W gminie Powidz – 2 (w 2019 r. – 3),

W gminie Słupca – 8 (w 2019 r. – 8),

W gminie miejskiej Słupca – 9 (w 2019 r. – 7),

W gminie Strzałkowo – 10 (w 2019 r. – 10),

W gminie Zagórów – 8 (w 2019 r. – 5).

Dla porównania, za rok 2019 w powiecie słupeckim liczba „milionerów” wynosiła 42 osoby, za rok 2018 – 37, w 2017 r. było ich 28, a w 2016 r. i 2015 r. “zaledwie” 18. Osoba z największymi zarobkami w roku 2020 uzyskała niecałe 6 mln zł dochodu. Z informacji uzyskanych z Urzędu Skarbowego w Słupcy wynika, że reprezentuje ona branżę produkcyjną. W roku 2019 był to dochód rzędu ponad 6 mln i dotyczył osoby z branży menadżerskiej.

– Pandemia koronawirusa różnie rozkłada akcenty skutków swojego oddziaływania. Z jednej strony nastąpił wzrost łącznej kwoty wypracowanych dochodów wszystkich milionerów, w 2020 r. było to 88 mln zł, z kolei w 2019 r. – 80 mln zł, z drugiej strony w dwóch gminach – Lądek i Ostrowite – nastąpiło zmniejszenie liczby „milionerów” i wypracowanego przez nich dochodu o około połowę, w stosunku do roku 2019 – analizuje Piotr Antkowiak, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Słupcy.

Pracownicy słupeckiej skarbówki dziękują wszystkim podatnikom za rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT i e-usługami Krajowej Administracji Skarbowej. – W bieżącym roku ponad 19,6 mln deklaracji rocznych w całej Polsce złożono przez Twój e-PIT i system e-Deklaracje. Wielkopolanie również stawiają na elektroniczne rozliczenie podatku – 91% wszystkich deklaracji PIT za 2020 rok złożonych w Wielkopolsce to e-PITy. Usługa Twój e-PIT to praktyczna pomoc dla osób w każdym wieku. Najmłodszy podatnik, który rozliczył się przy jej pomocy, 30 kwietnia ukończył 18 lat, a najstarsza osoba, która skorzystała z usługi, miała 107 lat – podkreśla Antkowiak.

11 komentarzy

 1. Jeszcze kilka lat rządów PiSu i takiej inflacji i wszyscy będziemy milionerami…

 2. Słupczanin

  Czyli jak w dobie kryzysu pandemii praktycznie na całym świecie przybywa milionerów to ich sukcesy pewnie są ala OBAJTEK albo jeszcze ciemniejsze

 3. Wiadomo Strzałkowo to potęga

  • Słupczanin

   W Strzałkowie wypieli się na prawa miejskie i są wsi dla niższych podatków – wiec to taka naciągana ta potęga i nie do końca sprawiedliwa !!!

  • strzalkowo potega??? ciekawe pod jakim wzgledem

 4. dobrze poinformowany

  Zobaczycie jak sytuacja zmieni się w ciągu kilku najbliższych lat. Nastąpi wywrócenie wszystkiego do góry nogami i to nie tylko w ekonomii. Nadchodzą zmiany jakich jeszcze świat nie widział. Nikt już tego nie zatrzyma.

  • Słupczanin

   oczywiście – wystarczy byle wojna na świecie i z racji bliskości strategicznego lotniska wojskowego pod Powidzem niewiele tu pewnie zostanie

 5. Pewnie 80% to biedni rolnicy na KRUSie 😉

 6. Bida z nyndzum.

  Niech zrobią statystyki o ubustwie ludzi w powiecie to na pewno będziemy w czołówce.

 7. pierwszy milion trzeba ukrasc(zaj…ac)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.