Pijany kierowca uciekał policjantom

Słupeccy dzielnicowi zatrzymali mieszkańca Słupcy, który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Wcześniej kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami.

Z nocy z wtorku na środę policjanci z Zespołu Dzielnicowych KPP w Słupcy podczas pełnienia służby zauważyli na ul. Pileckiego samochód, którym kierował mężczyzna, co do którego mieli podejrzenie, że prowadzi auto będąc pod wpływem alkoholu. Postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i skontrolować stan trzeźwości kierowcy. – Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak mężczyźnie do zatrzymania pojazdu. Kierujący autem najpierw zwolnił i wjechał na parking, po czym mocno przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze podjęli pościg cały czas używając sygnałów. W pewnym momencie prowadzący samochód wjechał w osiedle domów jednorodzinnych, porzucił pojazd i ukrył się. Na niewiele się to zdało. Przy wsparciu wezwanych do pomocy policjantów został odnaleziony i zatrzymany – relacjonuje Marlena Kukawka ze słupeckiej policji. Jak się okazało faktycznie kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu – badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Słupcy poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy oraz odpowie za dwa przestępstwa. Jedno to prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości. Drugie to ucieczka przed pościgiem. 38-letniemu mieszkańcowi Słupcy przedstawiono mu już zarzuty, teraz o jego losie zdecyduje Sąd.

Policjanci przypominają, że kiedy osoba kierująca pojazdem ucieka przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego (w czasie gdy używane są sygnały dźwiękowe i świetlne celem spowodowania zatrzymania pojazdu), nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

5 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Brawo

 2. Szczelali w instrybutor?

 3. Alee mają nosa!!
  Powzieli podejrzenie że prowadzący pojazd mechaniczny może być w stanie wskazującym
  i postanowili to zweryfikować…
  uuch..brawo chłopaki!!!

 4. Widziałam ten pościg jechali z prędkością światła, brawo WY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.