Powidz: Zalana piwnica i pożar domku letniskowego

W niedzielę 2 maja po godz. 13:20 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy jednej z posesji w Powidzu. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Powidz. – Nasze działania polegały na wypompowywaniu wody z piwnicy oraz ze studzienek burzowych, które były niedrożne. Działania trwały blisko 6 godzin – relacjonują strażacy.
W trakcie działań strażacy zostali zadysponowani do pożaru domku letniskowego w miejscowości Powidz Wybudowanie. Świadkowie ugasili pożar przed przybyciem straży pożarnej. – Nasze działania polegały na sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną, dogaszenia oraz rozbiórce tlących się elementów – informują druhowie. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby postronne, z czego jedna wymagała pomocy Zespołu Ratownictwa Medycznego.
W działaniach brały udział jednostki OSP Powidz, PSP Słupca oraz ZRM z Witkowa. Zdj. OSP Powidz

2 komentarze

  1. Niestety z braku jakichkolwiek oznaczeń dojazdu na Powidz Wybudowanie, zarówno Straż jak i pogotowie wjechali na inną drogę. A gyby sie zapaliło, a jakby minuty decydowały o życiu! Osobiście rozmawiałem dwa lata temu i rok temu z Wójtem Powidza oraz Wydziałem gruntami żeby jakieś oznakowanie działek postawili, nie mają to w głębokim poważaniu. Nie wspomnę o drodze dojazdowej która to rolnicy zwężyli o 3m, tez zgłaszane wielokrotnie. A jakby tak straż ugrzęzła a karetka miała przejechać?! No cóż, tym razem się udało. ” Włodarze ” Powidza – macie szczęście. Może jednak ktoś się tym zajmie zanim tragedia się wydarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.