Słupecki rynek wizytówką miasta GALERIA ZDJĘĆ

Jak wynika z Raportu o stanie Gminy Miejskiej Słupca opracowanego przez burmistrza Michała Pyrzyka i jego urzędników, “głównym i centralnym elementem przestrzeni publicznej miasta jest wydzielony, czworokątny Plac Wolności (Słupecki Rynek) zlokalizowany pośrodku zabytkowego zespołu oraz krzyżujące się pod kątem prostym ulice. Rynek otaczają zabytkowe kamienice i domy z przełomu XIX i XX w. W obrębie centrum znajdują się inne istotne elementy przestrzeni publicznej jak Plac Parysa oraz, znajdujący się poza dawnymi murami, Plac Szkolny. Zabytkowy układ urbanistyczny ze względu na wartości historyczne i dobry stan zachowania został wpisany do rejestru zabytków.” Rewitalizacja rynku znalazła się w Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Miejskiej Słupca na lata 2017 – 2023. Jej koszt oszacowano na 20 mln zł. Czy dojdzie do skutku? Będzie zależało od finansów samorządu i środków zewnętrznych…

52 komentarze

 1. J. D. Schulze

  Brawo dla mojego szefa

 2. Większość tych zdjęć przedstawia kamienice, które są prywatną własnością. Ten, kto je zamieścił pod artykułem nie ma pojęcia, że miasto nie może remontować prywatnej własności? Poza tym inwestycje w mieście są procesem długofalowym, rozłożonym na lata. Myślę, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się rewitalizacji naszego Rynku.

 3. Nie od razu Kraków zbudowano.

 4. J. D. Schulze.. Nikogo nie popieram. Po prostu nie zionę ogniem nienawiści i głupoty.

  • J. D. Schulze

   Aga, nie wypieraj sie ze nie poperasz. Dzieki mojemu szefofi Słupca jest zacofana

  • kapitalista

   Nie wiedziałam, że na popieranie kogoś trzeba mieć twoją lub miernoty twojego pokroju, zgodę. Ty niewątpliwie popierasz tych, którzy tworzą „państwo dobrobytu”. Kolejne. Megalomania w inwestycjach i powszechne rozdawnictwo. Tak, znamy to. Już to przerabialiśmy i wiemy czym się skończyło. W sklepach ocet i musztarda, a w kieszeniach kartki na mięso i na buty. Tak, tak… teraz ten socjalizm też tak się skończy.

 5. niezaszczepiony

  O jedno “nie” za dużo droga Red.

 6. kto jest właścicielem budynku po “erdecie”?… z tego co wiem to GS Samopomoc Chłopska… co może miasto?

 7. To ilu ich tam było?

 8. Druch Boruch

  Wygląda to wszystko jak u Pana Boga za piecem. Prowincja!!!

 9. Słupczanin

  Obwodnice bym wolał niż ładniejszy rynek !!!

  A sam rynek otoczony jest starymi budynkami “meliną babci żwirowej” itd. … odmalowanie go i inwestycje w chodniki itp. nie zmienią ludzi tam mieszkających…

  A mówienie że to centrum i głównym elementem przestrzeni publicznej to jest rynek ??? Dla pewnej grupy społecznej na pewno ale nie dla wszystkich !!!

  • J. D. Schulze

   Słupczanin, mój szef nigdy nie zgodzi sie na obwodnicę. Urzad Masta jest synonimem zacofania. Drogą Elaktroniczną nic nie załatwisz przeciwieństwie do starostwa

 10. Znajomy ponad 30 lat prowadził na rynku sklep. W ubiegłym roku sklep zlikwidował. Na pytanie dlaczego odpowiedź była krótka. Rosnący ZUS. Czemu rosną składki na ZUS? Socjalizm Jarosława.

 11. Nie pamiętacie przemian w Polsce? Prywatna własność nie była szanowana. W kamienicach mieszkali lokatorzy zakwaterowani przez socjalistyczny ustrój. Za wodę płacili lokatorzy więcej niż za czynsz właścicielowi. Właściciel sprzątał i remontował- tyle miał do powiedzenia. Kamienice niszczały przez wiele lat. Teraz trudno tym ludziom, chociaż odzyskali je, wyremontować. Każda kamienica ma właściciela. Nie jest to wina aktualnych władz, że prywatni ludzie nie mają pieniędzy na remonty.

  • Yzx- w kamienicach mieszkali lokatorzy zakwaterowani przez socjalistyczny ustrój. Twoim zdaniem dobrze że ich tam zakwaterowali czy źle ?

  • Do Stacha, płacili grosze, nieadekwatnie do kosztów utrzymania. To nie tylko problem Słupcy.

 12. A ten pomnik na rynku kogo upamietnia ?

 13. Ja bym tylko chciał żeby nie zakostkowali całego rynku. W całej Polsce na rynkach tylko kostka i beton, a coraz mniej rynków z zielenią.

 14. zatroskana Słupczanka

  Rynek w naszej Słupcy jest OBRZYDLIWY. Szukacie winnych w komentarzach i to zrozumiałe. Ja uważam, że najwięcej winy jest po stronie Burmistrza Michała Pyrzyka i Radnych Miasta.
  Nie potrzebnie wprowadzono płatne parkingi na Rynku. Skutek tego jest taki, że upadają jeden po drugim sklepy przy Rynku. Właściciele kamienic nie będą ich remontować ponieważ podatki dla miasta kosmiczne od działalności gosp. a klient zniknął wraz z wprowadzeniem stref płatnego parkowania.
  W zasadzie rada miasta nie ma pomysłu na Miasto żadnego więc i nie ma na Rynek. We Wrześnie jest fajny rynek, w Pleszewie jest piękny Rynek i chyba trudno w mieście Powiatowym w Wielkopolsce będzie nam oglądać rynek brzydszy od naszego.
  Koniec “strategii Burmistrza” co do rynku wyznaczony jest na rok 2023 czy zdąży ??? Na pewno nie ale zdąży napisać nową strategię 🙂

  • Zrobiliśmy się wygodni. Skoro jest strefa płatnego parkowania, to nie można zaparkować gdzie indziej i podejść kawałek do sklepu na Rynku? To kwestia dobrej woli, a nie zasługa płatnego parkingu. 13 lat temu czynsz w bocznej ulicy od Rynku wynosił 1600 zł. Do tego doliczyć ZUS i można się zarżnąć jako przedsiębiorca. A składka na ZUS dzięki polityce rządu będzie rosła, a nie malała. W mieście coraz więcej sklepów wielkopowierzchniowych. Kto pójdzie do sklepu na Rynku po skarpetki za 15 zł, jeżeli może kupić skarpetki w markecie za 7 zł.

  • Zatroskana Słupczanka

   Gucio, owszem Zus okrada Polaków i tu zgoda. Mówię o tym co może i co robi Burmistrz I rada Miasta którym nic do ZUS u. Póki co jedynym efektem pracy Burmistrza jeżeli chodzi o Rynek jest “strefa płatnego Parkowania”. Zaraz jak ona powstała zaczęło ubywać lawinowo klientów na Rynku. To nie przypadek. Rynek w takie Wrześni funkcjonuje doskonale, w takim powiedzmy Pleszewie również itd. Dlaczego u nas znowu Dooopa ??? Moja mała firma działa na Rynku w Słupcy wiec wiem co mówię.

  • Nie wiem jak wygląda rynek w pleszewie ale we wrzesni fajny rynek? Sama brzydka kostka, ewentualnie to co na niej poustawiali przez lata. Według mnie lepiej byłoby zostawić jakąś część zieloną, bo rynków , takowymi częściami jest coraz mniej bo wszystko betonują. Według mnie rynek w Słupcy sam w sobie jest ładny.

 15. Tomek z górki

  Pyrzyk, jak to polityk, obiecywał. Jego mentor tak go wyuczył, żeby plebsowi obiecywać, tylko obiecywać.
  Nie przepadam za PIS-em ale robi wrażenie kasa jaką ściągnęli do gmin i powiatu w ostatnich latach. Cały ten PSL przez te wszystkie lata, tak naprawdę nie zrobił nic, a mieli marszałka i sporo możliwości. To zły gospodarz.

  • A dług publiczny rośnie w przerażającym tempie. Na każdego mieszkańca Polski przypada ponad 40 tys. zł z tego długu. Za poprzedniej władzy dług również rósł, ale zdecydowanie wolniej. Nie ma nic za darmo. Co najwyżej po ryju za darmo możesz dostać. I co takiego zrobili w powiecie? Sprowadzili funkcjonowanie powiatu do dróg. Gdzie inwestorzy? Gdzie pomoc dla niepełnosprawnych?

  • Ale ża Pyrzyka też nie ma pomocy dla niepełnosprawnych

 16. To niestety smutny fakt. Sporo jeżdżę po Polsce. Brzydsze miasteczka są tylko na tak zwanych ziemiach odzyskanych – i to nie wszędzie. Szkoda i wstyd, że tą cześć miasto tak zaniedbano.

  Nie można zostawić na wolny rynek, są przecież powszechnie stosowane różne dotacje, zwolnienia z podatków etc. Ktoś się dostał do władzy by mieć pomysły, za to mu mieszkańcy płacą w podatkach.

  Inna sprawa co do tych właścicieli – GS to chyba rządząca Słupcą zielona opcja, poza tym duża część tych zaniedbanych nieruchomości należy chyba właśnie do miasta.

  Generalnie Pan Burmistrz po odsunięciu Pana Senatora od władzy stracił wszelką werwę i spoczął na laurach… naprawdę szkoda.

 17. Fatalny stan naszego rynku można wykorzystać jako miejsce do kręcenia filmów z drugiej wojny światowej.

 18. morda w kubeł

  Schulze, jak masz profil zaufany albo podpis elektroniczny to załatwisz wszystko co ustawa przewiduje.

 19. mieszkaniec powiatu slupeckiego

  WeZcie przyklad z POwidza zobaczcie jaki tam piekny rynek i park

  • Od roku wkopy i nie wiadomo kiedy to się skończy, teraz już nikt nawet nie podaje terminu zakończenia, bo poprzednie to raczej pobożne życzenia były. Inna sprawa, że po tym remoncie rynek jest brzydszy, minimalna ilość zieleni. Klasyczny przykład jak zmienić dobre na gorsze.

 20. Zxy- pytałem się czy dobrze że tam zostali zakwaterowani czy źle ?

 21. Pomoc niepełnosprawnym to zadanie powiatu.

  • W powiecie dziła asytent osoby niepełopsrawej

  • Co asystent osoby niepełnosprawnej jest w stanie zrobić dla niepełnosprawnych jako ogółu? Poprawi ich sytuację na rynku pracy? Sprawi, że znajdą się pieniądze na dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego?

  • Jest kompleksowa rehabilitacja po której jest praca. zaz organizuje projakty i staze dla niepełosprawch

  • Anonim, żeby znać sytuację osób niepełnosprawnych trzeba osobą niepełnosprawną być. Chętnie skorzystam z rehabilitacji, do powstania której przyczyniła się wladza powiatu. Dasz namiar? Nie dasz. Takiej rehabilitacji nie ma. Jest ta na NFZ, albo prywatnie. NFZ – terminy odlegle, prywatnie – nie każdego stać. Co po stażu? Nic.

  • qwert, masz rację Pan B dużo obiecał

  • qwert, daje ci mamart na komplesowa rehabilitacje jedna redakcja blokuje

 22. Kombatant- a jakiej narodowości byłi nieznani żołnierze którzy polegli za Słupcę ?

 23. Uczestnicy projektu kompleksowej rehabilitacji znajdują pracę mimo epidemii koronawirusa i zamknięciu wielu branż. Dzięki wsparciu, jakie otrzymują w ośrodkach zdobywają poszukiwane przez pracodawców kwalifikacje, które gwarantują im zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Aż 58 proc. osób, które ukończyło projekt już pracuje. Najpopularniejsze zawody to: pracownicy biurowi, specjaliści ds. kadr i płac, doradcy klienta, analitycy internetowi, operatorzy obrabiarek CNC, elektromonterzy i recepcjonistki. Pośrednicy pracy i doradcy zawodowi w ośrodkach szukają niestandardowych rozwiązań, tak by każdy Uczestnik znalazł pracę adekwatną do swoich umiejętności i stanu zdrowia. Uczestnicy projektu kompleksowej rehabilitacji znajdują pracę mimo epidemii koronawirusa i zamknięciu wielu branż. Dzięki wsparciu, jakie otrzymują w ośrodkach zdobywają poszukiwane przez pracodawców kwalifikacje, które gwarantują im zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Aż 58 proc. osób, które ukończyło projekt już pracuje. Najpopularniejsze zawody to: pracownicy biurowi, specjaliści ds. kadr i płac, doradcy klienta, analitycy internetowi, operatorzy obrabiarek CNC, elektromonterzy i recepcjonistki. Pośrednicy pracy i doradcy zawodowi w ośrodkach szukają niestandardowych rozwiązań, tak by każdy Uczestnik znalazł pracę adekwatną do swoich umiejętności i stanu zdrowia.

  • Może jeszcze ze dwa razy kopiuj – wklej to się bardziej utrwali

  • A ta kompleksowa rehabilitacja to w Słupcy lub bliskiej okolicy czy do Warszawy trzeba się udać?

  • Pewnie do warszawy trzeba jechać bo powiecie nic o tym nie wiedzą

 24. Proponuję, żeby członkowie redakcji otworzyli biznesy w opustoszałych lokalach. Jak odczują słupeckie czynsze za wynajem lokalu handlowego, zapłacą też ZUS, to może przestaną biegać z aparatem po rynku i robić zdjęcia, na podstawie których chcą wzbudzić w ludziach myślenie, że Pyrzyk i rada miasta są winni absolutnie wszystkiemu, o czym oni napiszą, byle tylko napisać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.