Zebrali podpisy pod referendum

W Słupcy zakończyła się już zbiórka podpisów o przeprowadzenie referendum w sprawie połączenia gminy miejskiej i wiejskiej. Członkowie grupy inicjatywnej zebrali łącznie 1234 podpisy mieszkańców Słupcy i w środę, 21 lipca dostarczyli je wraz z wnioskiem o przeprowadzenie referendum do burmistrza Michała Pyrzyka.

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje podpisy pod wnioskiem i tym samym wyrazili swoje poparcie dla naszej inicjatywy. Dziękujemy tym, którzy przyłączyli się do akcji zbierania podpisów z własnej woli. W dużej mierze były to osoby spoza grupy inicjatywnej. Ponadto dziękujemy mecenasowi Tomaszowi Pułrólowi za obsługę prawną inicjatywy oraz członkom naszych rodzin, dla których w ostatnim czasie nie mieliśmy za dużo czasu w związku z naszym zaangażowaniem w sprawę – mówi pełnomocnik grupy inicjatywnej, Dariusz Dylewski. Więcej w Kurierze.

32 komentarze

 1. ciekawe ile osób złożyło podpis świadomie?

  • Wszyscy podpisali się świadomie i dobrowolnie, przecież nikt nikogo siłą nie zmuszał.

 2. szamtaramtata

  chyba zajmę się odwrotnym procesem czyli przyjęciem miasta Słupcy do gminy czyli odebrania praw miejskich Słupcy bo w sumie jak takie osobistości organizują cos takiego bez większej wyobraźni to w sumie czemu nie ? czy mieszkańcy słupcy chcieli by mieszkać na wsi ? i z tego tytułu mieć korzyści ? oczywiście nikt do końca nie wie jakie 😉 ale, no bez burmistrza i radnych bezradnych mniejsze podatki itd 🙂 moze dotacja od unii na uprawe marchewki na działkach rodos…. ręce opadają, aaa tak mi sie dodało czyli rozumiem że podmiejskie będą chodziły tak ? no i kiedy metro tak kiedy metro ? i co z tym dostępem do morza ?

  • Z połączenia gmin będą same korzyści dla mieszkańców zarówno tych w mieście jak u tych z gminy wiejskiej. Głupoty pleciesz człowieku albo masz interes w tym żeby było jak jest. Nie interesuje ciebie dobro ogółu tylko czubek własnego nosa.

  • szamtaramtata czy ciamciaramcia, czyli jak się tam zwiesz, coś mi się wydaje, że zazdrość przez ciebie przemawia, że sama/sam nie możesz się pokazać. Co to w ogóle za sformułowanie “takie osobistości”? Tytułów ci brakuje? Rozumiem, że lepiej brzmią prof. Pawłowicz, dr Duda, dr hab. Czarnek, dr Bartkowiak, prawda? Gratuluję!

  • Coś się z narodem dzieje niedobrego
   Nie ma za grosz poczucia humoru ludowego
   Ja was widziałem o świcie w tramwaju
   Bo powracałem luźno sobie z balu
   Zawsze myślałem że rano w tych tramwajach
   Jest wesoluśko że radość was upaja
   A tu Garbary szare mary Tuchobole Zdrój
   Dlaczego Ludu ty Mój
   To wycie syren i ranne bicie dzwonów
   To najpiękniejsze odgłosy tego domu
   Przez 8 godzin wylegania w tych pierzynach już dość
   Więc skąd ta poranna złość Tym bardziej że
   Za oknami świta
   Widać że rozkwita
   Rosną domy z prawej
   Z lewej beton też
   Przecie to jest nasza
   Duma pospolita
   A wy jacyś tacy
   Toż to przecie grzech
   Przez chwilę myślałem „Może coś się stało”
   Ale to by nasze polskie radio dawno już podało
   Pisałaby by prasa we wszystkich gazetach na pierwszych stronicach
   No bo jakaż z tego byłaby tajemnica
   I tak podniecony już nie wytrzymałem
   Razem z motorniczym kumplem z partyzantki tramwaj zatrzymałem
   I jak ten natchniony poeta Horacy zawołałem
   LUDZIE KOCHANI COŚCIE TACY SMUTNI
   PRZECIE JEDZIECIE DO PRACY
   Patrzcie
   Za oknami świta
   Widać że rozkwita
   Rosną domy z prawej
   Z lewej beton też
   Przecie to jest nasza
   Duma pospolita
   A wy jacyś tacy
   Toż to przecie grzech

   tak mi sie właśnie dodało

  • szamtaramtata

   mm (celowo z małych liter) widze że twoja postać, gdyż nie wiem któż zacz, posiada zaniżoną samoocenę i w niewybredny sposób atakuje mnie, 😉 ale chciałbym tylko zadać proste pytanie, PO CO ????, strzałkowo od kilkunastu lat opiera sie “umiastowieniu”, czy wydaje ci sie, że połączenie dwóch podmiotów w jeden coś da ? no kiedys też tak robili i trzeba było obalać 😉 wystarczy sie dogadać na płaszczyźnie Miasto – Gmina, wystarczy odrobina współpracy i to może funkcjonować tylko wiesz co ? trzeba te wszystkie betony z tych urzędów wymienić, potrzeba nowego ruchu ludzi którym sie chce coś naprawde zrobić a nie…. a szkoda gadać.. a po co ja sie w ta “gównopisbórze” wdałem 😉

 3. Nie twierdzę, że podpisali się pod przymusem, ale, że niekoniecznie wiedzieli pod czym się podpisują. Ogólne stwierdzenie o połączeniu miasta z gminą to trochę mało, żeby powiedzieć, że podpisałem z pełną świadomością.

  • A konkretnie to jakie korzyści? Bo ogólnikam to każdy potrafi rzucać? Podatek obnżycie ? Za śmieci też będzie mniej i za wodę? Konkrety poproszę, konkrety?

  • Zenek rolnik

   Szkoda kasy i czasu. Jak będzie miało być połączone to będzie a jak nie to nie. I ludzie z miasta decydować o tym nie będą bo gmina to też ludzie czytaci i pisaci A jakoś nikt ich o zdanie nie pyta. A oni na papierkowe inicjatywy czasu nie mają bo żniwa i sianokosy.

 4. Ewidentny zamach na kasę Gminy. Dla porównania mała statystyka :
  Miasto Slupca – dochód własny na mieszkańca wskaźnik G
  2016- 1451,29
  2019- 1695,,81
  2021- 1886,97
  Gmina Slupca – dochód własny na mieszkańca
  Wskaźnik G
  2016- 1004,31
  2019 – 1205,70
  2021-1547,68
  WZROST DOCHODÓW WŁASNYCH NA MIESZKAMCA W OSTATNICH 2 LATACH
  MIASTO SLUPCA – 191,16 zł
  GMINA Slupca – 341,98 zł
  Jeśli takie będzie tempo wzrostu dochodów gminy to za kilka lat miasto będzie jedna wielka bieda.
  Zatem niech nikt nie mówi że nie chodzi o skok na kasę!

 5. Podpisany pod wnioskiem

  Tak się przyglądam tym wszystkim wpisom i sami fachowcy dookoła. Po pierwsze nigdy do takiego połączenia nie dojdzie. Dziś mogę już to powiedzieć, choć sam podpisałem.
  Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale ludzie, powinniście zacząć od zbiórki podpisów na terenie gminy wiejskiej a nie miasta. Tutaj akurat nie trzeba mieszkańców przekonywać. Największy problem będzie miało właściwie miasto, które w wyniku połączenia otrzyma, kilka szkół w których dzieciaków jak na lekarstwo. Zatem zacząć trzeba od likwidacji. Dziurawe drogi i kupę urzędników. Problemy ze sposobem pobierania opłat za śmieci np. Obie gminy mają inne systemy naliczania. Poza tym miasto ma swoje problemy, które musi pokonywać więc po co mu jeszcze gminne.
  Miastu wystarczy, jak Piotrowice, by zechciały się przyłączyć. Chodzą do słupeckiego kościoła, szkół, korzystają z atrakcji słupeckich a i podatki płacą wyższe w gminie, jak w mieście.

 6. Połączyć i to natychmiast

 7. Miasto Słupca niech się połączy z inną planetą . Moze ufoludki im pomogą .

 8. Połaczyć i połowę urzedników zwolić

 9. Leon amator

  Urzędnicy zostaną – nie łudźcie się, że będzie ich mniej. Jedyny “zysk osobowy” to wójt lub burmistrz. Bo już “vice” będzie pewnie dwóch.

  • Połaczyć aby pozbyć się urzedników z PSL-u

  • Jak wszystkim ci urzędnicy przeszkadzają to wszystkich zwolnić i sprawy przez Internet załatwić. Tylko kto z drugiej strony”internetu” przejmie sprawę i załatwi ha ha

 10. Wzorować się na Wrześni i utworzyć UMiG

 11. mieszkaniec

  Według mnie realnie patrząc to przekształcenie ma sens i daje szansę dla rozwoju obu stron. Zależy tylko jak się tym pokieruje, ponieważ przekształcenie to jedno a wykorzystanie tego to drugie. Z mojego punktu widzenia stracić może tylko wójtowa z rodziną (utrata stanowisk pracy), dlatego będą się bronić rękami i nogami. Nie dziwię się sam broniłbym swojego stanowiska pracy i swoich ….
  Niewątpliwie było by większe wykorzystanie unijnych dotacji, dożo większe kompetencje w zarządzaniu, nawet sama rozmowa i sposób wypowiedzi to przepaść.

 12. Dziwię się tym wszystkim negatywnym głosom w dyskusji, bo jeszcze nie tak dawno słychać było narzekania, że Słupca nie przyciąga inwestorów i nic nowego nie tutaj powstaje. No to właśnie mamy okazję zmienić ten stan rzeczy i niech to będzie ten pierwszy krok. To, że będzie opór w osobie pani wójt i aparatu urzędniczego, można się było spodziewać. Ale skoro pani wójt przez tyle lat nie potrafiła ściągnąć żadnego inwestora, to właśnie czas na zmiany.

  • Nie lubię poniedziałku

   Widzialem tego ludzika . Zbierał głosy. Powiedział że Oni czyli Gmina Słupca ma kilka milionow. A on chce te pieniądze dla Siebie.

 13. Były wojak

  Złodzieje chcą okraść Gminę Słupca.

  • Bredzisz jak potłuczony

  • Były wojak

   robotnik, ty złodzieju chcesz nasz okras

  • Niby z czego okraść ?? Przecież niczego nie macie. Ośrodków kultury zero macie, Kino zero macie, Stadion zero macie, Basen no przepraszam jest w Słupcy. Człowieku wy wodociągów i kanalizacji nie macie w wielu miejscach, chodników, ścieżek rowerowych i dróg bezpiecznych też prawie nie macie. Powiem co macie, długów po pachy macie, pusto w kasie macie, szkoły macie ale ich nie utrzymacie więc niektóre pozamykacie i “pełne gacie” macie kiedy widzicie, że idą zmiany na lepsze, że może wreszcie zaczniemy trochę jak Września patrzeć i szukać możliwości rozwoju. Nie jest przypadkiem to, że czasach 30 lat inwestycji w Polsce wszystkie ominęły region Słupecki pomimo korzystnego położenia. Nie jest przypadkiem, że od 30 lat nie dotarł tutaj żaden inwestor a zalewają sąsiednią Wrześnię. Można cokolwiek zmienić tylko po połączeniu samorządów w przeciwnym wypadku wszyscy młodzi zdolni i wykształceni stąd wyjadą.

 14. Jestem za pod warunkiem, że Pyrzyk nie będzie zarządzał gminą miejsko wiejską. Bo jest słabym burmistrzem

 15. Nie lubię poniedziałku

  Ci co zbierali podpisy będą chcieli być Burmistrzami i Kierownikami .

 16. Ciocia Jadzia

  Na parkingu przy nowej biedronce jednen z tych co zbieral podpisy powiedział ŻE ONI MAJĄ DUŻO PIENIEDZY. Chodziło o Gminę Słupca .. I że on będzie nowym Burmistrzem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.