Dodatkowy zespół policji w Powidzu

Zgodnie z decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy, dla zapewnienia właściwego stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego na wodach i terenach przywodnych w okresie letnim, powstanie nieetatowy Zespół Policji w siedzibą w Powidzu. Będzie on działał od 25 czerwca do 15 września 2021 r.
Siedzibą Zespołu będzie pomieszczenie przekazane do użytkowania przez samorząd gminy Powidz przy Parku Powstańców Wielkopolskich. Do pełnienia służby przewidziano 6 policjantów, z czego 3 z Posterunku Policji w Strzałkowie, 1 z Wydziału Prewencji ze Słupcy oraz 2 z Oddziału Prewencji w Poznaniu. Oczywiście policjanci z Zespołu będą wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego w razie potrzeby, ale również przez Żandarmerię Wojskową, czy WOPR podczas działań na Jeziorze Powidzkim.

– Naszym priorytetem są służby w terenie, bliżej ludzi, aby szybciej reagować na zgłoszenia. W gminie Powidz w okresie letnim najczęściej zgłaszane są problemy z parkowaniem, w dalszej kolejności interwencje dotyczące zakłócenia porządku publicznego lub ciszy nocnej. Liczymy, że liczniejsza obecność policjantów w Powidzu pomoże rozwiązać większość problemów – informuje słupecka KPP.

Jeden komentarz

  1. Kolejna taksowka wodna dla kolegow policjantow, znajomych oraz okolicznych mieszkancow jeziora Powidzkiego, oferujacych darmowe transporty motorowodne dla swoich wakacyjnych pensjonariuszy. Jezioro Powidzkie to strefa ciszy a nie Skorzecin, prosimy o niewykorzystywnie motorowek do prywatnych celow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.